Golf MK3 1997г. 1.6 AEE - Ключалка

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
zlatimir
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 12 сеп 2019 9:18
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 1997г. 1.6 AEE - Ключалка

Мнениеот zlatimir » Пет 29 май 2020 16:38


Здравейте, искам да помоля за съвет относно мой проблем от около седмица. Както всичко си беше ок, спря да ми работи СД-то. Като цяло то се включва като запаля колата (всеки път си губи настройките, но се бях примирил с това), и се гаси когато извадя ключа. Сега почна да работи само когато дам на контакт и след като завъртя ключа да запаля му спира тока. Друг проблем който се появи заедно с този е, че зумера за забравени фарове почна да пищи и когато колата е запалена и отворя вратата, докато преди пищеше само когато ключа е изваден. Всичко това ме наведе на мисълта, че ключалката не засича, че ключа е вътре и от това са тези проблеми, докато не отидох на ключар който каза, че ще имам проблеми и с паленето, ако е от ключалката. Искат ми 50лв за смяната на клеморед обаче щяло да е на принципа проба-грешка.

Искам да попитам от какво друго може да е? Има ли някакъв комфорт модул нещо? Всичко друго си е ОК. И бушони гледах всички са здрави.

Благодаря предварително на отзовалите се. :cry




Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 1997г. 1.6 AEE - Ключалка

Мнениеот megatone » Пет 29 май 2020 19:49


Имаш ли работещи чистачки, фарове, парно? Понякога така се започва при проблем в клемореда. После идват и проблемите с паленето.


zlatimir
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 12 сеп 2019 9:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. 1.6 AEE - Ключалка

Мнениеот zlatimir » Съб 30 май 2020 9:28


Нямам никакви други проблеми. Напоследък забелязах че на ИЗВАДЕН ключ, когато дръпна лостчето за мигачите на мен т.е присветквам с фарове ми се пуска парното, но мисля че няма нищо общо?


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Golf MK3 1997г. 1.6 AEE - Ключалка

Мнениеот slaveiko67 » Съб 30 май 2020 11:14


Най-вероятно е клеморед.За да не даваш 50лв.за проба-грешка,си купуваш нов клеморед/15-тина лв.е/,изваждаш буксата,която влиза в твоя и я включваш в новият клеморед.След това с походяща права отверка симулираш работата на ключалката.Ако всичко си работи коректно-сменяваш клемореда...


zlatimir
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 12 сеп 2019 9:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1997г. 1.6 AEE - Ключалка

Мнениеот zlatimir » Съб 30 май 2020 18:22


Ами ключара ми предложи и това, и точно за 15лв, но реших първо да се допитам до вас.

Благодаря на отзовалите се, явно ще се сменява клемореда направо.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 277 госта