Голф 4 1.8t AGU - високи стойности дебитомер

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
velinddd
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 16:14
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1.8t AGU - високи стойности дебитомер

Мнениеот velinddd » Сря 29 юли 2020 11:38


Здравейте !!!
Колата е golf 4 1.8 t agu с газов инжекцион която имам от скоро. По думи на собственика колата няма чип. Когато и давам газ на бензин в движение усещам миризма на бензин от ауспусите, което ме наведе на богата смес. На газ разходя е висок около 12 без да се юрка. Гледай стойности на vagcoma и при пълна газ на 2-3 скорост дебитомера плавно се вдига и достига стойст 150. Четох че за този мотор нормалния максимум е около 120. Не съм мерил налягане на турбо с манометър. Колата имаше грешка преди грешна за смесите , но четох че тя се появява заради газта и при работа на бензин не се появява. Някакви насоки ?




velinddd
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 16:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.8t AGU - високи стойности дебитомер

Мнениеот velinddd » Сря 29 юли 2020 16:03


Майстор ми я закачи на газ анализатор и при потдържане на около 3000-4000 оборота показва богата смес, а на диагностиката ламбда сондата се опитва да намаля.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 1.8t AGU - високи стойности дебитомер

Мнениеот Duke_BG » Вто 04 авг 2020 14:46


сигурен ли си че отзаде мирише
промен се оказа ммъркъчето към канистъра - беше се сцепило и от там смърдеше

ето тук има снимка за кое говоря беше нацепено в двата края
viewtopic.php?f=5&t=482103


velinddd
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 27 авг 2013 16:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1.8t AGU - високи стойности дебитомер

Мнениеот velinddd » Сря 05 авг 2020 10:54


Тази тръбичка беше запинала и я смених, преди да пиша темата. Миризмата си остана и не идва от към двигателя, а от ауспиха. Понеже от скоро имам колата и не съм сипвал бензин стигнах до извода, че може да е стар бензин понеже колата е на газ , а стария собственик е тираджия който последните месеци не я е карал много. Тест може и бензина да е зареждан преди половин година. Интересното е че си работи перфектно на бензин. Сега ще го изгоря и ще сипя нов да видим.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 186 госта