Golf MK3 1997г. 1.6 AEE газ/бензин тресе и се опитва да изгасне при подаване на газ

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Golf MK3 1997г. 1.6 AEE газ/бензин тресе и се опитва да изгасне при подаване на газ

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 13 сеп 2020 12:21


Здравейте!
На един приятел на тройката, като и подаде газ се получава едно претрисане все едно се дави или не и стига гориво. На ниски и високи си работи добре. Проблема го има само за 1-2 секунди, когато е на ниски и речеш да и подадеш газ. Проблема го прави и на газ и на бензин.

Понякога излиза грешка за ТПС-а но като я изтриеш после с дни не се показва а проблема си го има постоянно. Направи ми впечатление че на VAG-COМ разменя местата на температурите :gruebel На антифриза показва температурата от входящия въздух а на входящия въздух показва тази от антифриза :eek
Като вляза да гледам живите данни и за части от секундата ми покаже правилната температура на антифриза и веднага и сменя местото с тази на въздуха.
А ако откача датчика на охл. течност ми изписва "температура на входящия въздух -40С" а на охл. течност остава да си показва 25-30С :screwy

Някакви идеи от какво може да е претрисането и защо сменя местата на температурите ?
П.П: Пробвано е и с друг датчик за температурата и пак същото.
Прикачени файлове
1.jpg




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boar, golfmk1 и 161 госта