Голф 3 1.6 ABU 75 тракане при при потегляне

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
StudentN14
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 30 сеп 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 1.6 ABU 75 тракане при при потегляне

Мнениеот StudentN14 » Сря 30 сеп 2020 14:43


Здравейте,
имам следният проблем и ще съм благодарен ако помогнете:
Купих голф 3 93-та година за 620лв, след смяна на доста неща гарнитури до бензинова помпа (няма да изброявам всичко че няма да стигне мястото) , пълно обслужване и т. н реших да я обуя с гуми, попаднах на 16ки гуми за без пари, затова по-евтино ми излезе да купя алуминиеви джанти, които промениха визията (беше с 14ки железни като извадени от дунава, които запазих за зимните с които и беше), но 16ките се оказаха по тежки и от тях и започна и проблема. След 3 месеца каране, започнах да чувам потракване при потегляне от светофар - 1-ва чува се най силно-2ра чува се още но отслабва, съединител трета при вече набрана инерция и по равномерни обороти шумът изчезва. Шумът идва точно под педалите или зад тях, затова и съм сигурен че откъм лявото колело е проблема. Знаех че не съм пипал ходовата част и смених големите (задни) тампони на двата носача малките бяха добре и шарнирите също. Проблемът остана, дадох на майстора да я покара, чу шумът, за него е вътрешно или външно каре. Сетих се, че още като я взех имах скъсан маншон на външното каре, което свалих, измих с бензин, гресирах и събрах, движеше се трудно, но разбирачите покрай мен казаха че не е проблем, добре се движи. Възможно ли е то да први проблема, при завиване нямам шум и при въртене от място, проблемът е при тръгване (не съм състезател) избягвам да тръгвам рязко. Според човекът който смени тампоните е полуоска, какво е вашето мнение? Благодаря предварително!




Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Голф 3 1.6 ABU 75 тракане при при потегляне

Мнениеот slavi3331 » Пет 09 окт 2020 18:43


Тампона на кутията виж,същия проблем имах и аз.Като тръгвах по-рязко направо имах чувството,че ще изпадне мотора.


StudentN14
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 30 сеп 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 1.6 ABU 75 тракане при при потегляне

Мнениеот StudentN14 » Вто 20 окт 2020 11:19


Благодаря,
купих друга кола и проблемът изчезна.
Можете да заключите темата.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта