Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот joromnt » Нед 25 окт 2020 14:04


Здравейте колеги
Някои занимавал ли се е с монтиране на предни халогенни фарове на Голф 6/в бронята с крушки hb4/?
Имам няколко въпроса относно инсталацията, като гоня максимално фабричен вид.
В нета се продават разни варианти на окабеляване, с външен предпазител и реле, но изобщо не ми допадат. Не са удачно защитени от влага, грозни и не работи индикацията за изгоряла крушка.
По спомен, при голф 4/вградени във фаровете с крушки h3/, халогените се захранват през реле и предпазител.
Проблема е че не откривам много информация в тази връзка, за това търся аналогия с предшественика...
Пак в нета, има комплект на Kufatec/oem качество /, кабели с букси за hb4, завършващи с обща обувка за масата, и отделно два пресован пина за двата плюса ляв и десен. Към него има и къс еднопроводен кабел с два пресовани пина в крайщата.
Късия еднопроводен от едната страна се включва в конектора на ключа за фаровете с опция халогени. Другия край къде отива? На реле? На комфорт модула?
Халогените се монтират в бронята, ако всичко е оригинално в нея има място, трябват ви решетките с дупки за тях, и по един винт... Буксите се включват в тях, проблема е от къде да се захранят кабелите... Оригинално масата за двата халогена се взема с къс кабел, за десния се взема от тромбата, за левия от масата за левия фар.
Доколкото открих при голф 5 има предпазители, два отделни, отпред при акумулатора. Силно ми се иска да е така и за голф 6....
Хубаво е да се знае, от хората които искат да правят същия ъпгреи, че халогените за голф 5, голф плюс, кадди, голф 6 и т.н. са еднакви, и стават за целта.
Прикачени файлове
_20201025_113507.JPG
_20201025_113507.JPG (92.8 KиБ) Видяна 2171 пъти




Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот joromnt » Пон 26 окт 2020 16:40


Поради "големия" интерес, повиках не волята...
Това би трябвало да е схемата на свързване на халогенчетата и ключа към СЕМС модула.
Отделна бира е дали нивото на въпросния модул поддържа халогени, и дали няма да се наложи подмяна и на него...
Прикачени файлове
_20201026_153819.JPG
_20201026_153939.JPG
_20201026_154208.JPG


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот Duke_BG » Вто 27 окт 2020 11:16


Първо провери дали нямаш окабеляване с оригинални букси
ако имаш направо бодеш халогените, закачаш диагностичния кабел и му казваш че вече има халогени
а може и да го настроиш да ти пуска единия халоген в завой
ако няма кабели става тегаво

най-лесно е да провериш ключа на фаровете дали има окабеляване за халогени
от изключено положение натискаш ключа навътре и завърташ към включване на фаровете след това дърпаш и вадиш ключа навън от таблото

според схемата е 5-ти пин жълто /бял кабел


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот joromnt » Вто 27 окт 2020 12:06


Колега, имаш ли идея за конфорт модула как са нещата, в случай че не поддържа опция за халогените?
Да се вземе друг, но ако той пък не сработи с екстрите на колата? Търсим трети?


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот Duke_BG » Вто 27 окт 2020 16:36


честно казано нямам идея но провери първо дали имаш окабеляване на ключа ако има потърси буксите отпред около бронята
едва ли правят различни ел инсталации за всеки вид оборудване
рових в компа на един тоуран 2006, за да активирам дневни светлини и там имаше меню за халогени т.е. може и ти да си късметлия и да ти трябват само халогени и активацията им c VSCDS.

ако трябва да се сменя модула ще трябва и да се конфигурира за твоята кола

едит :
а чичо ГОШО пита ли ?
сега не мога да гледам клипове и по-голяма част от резултатите

edit 2 прочети


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот joromnt » Чет 29 окт 2020 11:14


Да, да, гледам доста в чичо Гошо...
Реално за момента гледам само там, но събирам материал в аванс /първо щото РЗИ ме заключиха, и второ за да имам яснота като се добера до колата. /.
Може би не съм се изразил правилно. Аз тези неща в нета съм ги огледал, и са ми ясни. Реле, предпазител и си в играта... Но няма да е заводско. Хубавото е, че при този метод може да се ползват всякакви крушки без активното им следене, но това не ме интересува, не съм фен нито на ксенон, нито на Led. По скоро се замислям за жълти крушки, по съвет на стари Дап-аджии :mhihi
Към момента не мога да се сдобия с инсталация. Ще проверя за наличието на такава, но по английските форуми се твърди че за Европа /Англия инсталация бонус е рядко явление, за разлика от Индия примерно където я имало на всяка кола. И те нямат обяснение...
Ако липсва вероятно ще премина към търсене на оригинални/прилични пинове за кабели, да извадя сигнал от ключа и BCM/комфорт модула/. Вариант две го виждам да намеря куплонзите, да си взема необходимите изводи от тях и да ги удължава чрез запояване, но не ми се струва много ок. Не че си нямам доверие, но по-издържано е с цели кабели...
По принцип краината ми цел е халогените да светват в завой... Колата е с автоматични фарове, посрещане и изпращане до вкъщи, Комфортлаин, живея с надеждата че ще се мине без да се смени модула. В противен случай, вероятно ще трябва модул от Хаилаин, но все още не съм открил дали трябва да се съобразява тип гориво, тип мотор, година, екстри... Американските голфаджии споделят да се следи за честотата на ключовете, което ме очудва. Ключа няма ли отношение към таблото, не към комфорт модула?


Стойко83
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 15 дек 2021 20:31
Автомобил: Vw caddy
Двигател: 2012
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот Стойко83 » Нед 26 юни 2022 20:17


Привет колеги!
И аз съм на тема халогени,но при мен няма инсталация така че аз трябва да си я прекарвам.
Интересува ме освен кабели от модула до халогените нещо друго прави ли се?С бушоните и релето как стоят нещата,понеже никъде никой нищо не пише за тях?


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf mk6 - монтиране на предни халогени

Мнениеот joromnt » Вто 28 юни 2022 14:38


Първо виж дали модула ти ги поддържа.
Как да видиш? Номера на модула ти трябва.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта