Golf 3 97 - чукане в предницата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
golf4life
Автомобил:
Двигател:

Golf 3 97 - чукане в предницата

Мнениеот golf4life » Пон 22 фев 2021 20:13

Здравейте, колата е Golf 3 от 97-ма.
От около месец се появи някакво чукане в предницата и така и не мога да разбера откъде идва.
Става случайно, но по-често при по-ниска скорост и ляв и десен завой, съпроводен с "изкачване" на лек наклон на пътя. При спускане по път със завои, почти не се случва да се чуе, но ако изкачвам същия път, тогава е съвсем друго... Понякога чука и малко след като съм завил. Не го прави винаги и май не зависи от състоянието на пътя. Точно чукане се чува, като чукче по метал, почуква 3-4 пъти и спира. Извън града, когато карам с висока скорост, почти не го усещам. Градско, за около 10-15км. го прави 4-5 пъти да кажем. Преди около 2г. сменях доста неща по предницата (че почти нищо не бе пипано за 10г. откакто взех голфа), но сега отново огледах всичко.

Тампоните на носачите са ок, няма някакъв луфт и тропане при разклащане на колелата с ръце встрани и горе/долу, при въртене, маншона на единия накрайник бе скъсан и затова го смених, но няма никаква разлика, амортисъорите изглеждат добре, само тампоните малко са ми изскочили горе, но се е случвало и преди, дори беше много по-зле и съм ги сменял, а нямаше такова чукане, пък знам че е слабо място при тия голфове и много ги карат така без проблеми. Не знам, може би нещо е тръгнало да си заминава, но не мога да открия какво. Дори взех да се филмирам че не е нещо по окачването, а нещо друго. :screwy :Mr Green Fun

Някакви идеи?

Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”