Голф 3 1996 г. 1.9 TDI 90 к.с. проблем с рейката?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
johnniegtd
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 25 мар 2021 17:07
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 1996 г. 1.9 TDI 90 к.с. проблем с рейката?

Мнениеот johnniegtd » Чет 25 мар 2021 17:21


Здравейте, съфорумци.
Гол и бос съм по темата с колите и за това се надявам тука да получа отговор за моя проблем.
Преди 2 години си взех Голф 3-ка 1996-та година 1.9 TDI 90 к.с., като миналата година март колата я чипосах.
За две години смених все както аз ги наричам консумативи: помпа на спирачки, помпа на съединител, предни дискове, накладки,
и куп други неща, но от известно време насам имам следния проблем:
Още със вземането по-опитен от мен шофьор каза, че волана се върти с повече усилие надясно, отколкото наляво. 2 години
така я карах, обаче в края на миналия месец започна едно почукване при въртене на волана. Усещане се като глухо пукане.
Освен това започна и волана да се върти по-трудно все едно няма хидравлика. Занесох я на майстор, като той смени:
тампони на макферсоните, кормилните накрайници, хидравличната помпа, ремъка към нея, маслото.
Волана започна да се върти по-лесно, но пак го има почукването и пак надясно на моменти се върти по-трудно.
Сега се сетих, че волана е свалян миналата година за ремонт на лентовия кабел се беше прецакал, но след това нямаше никакви
симптоми.
Та се чудя рейката ли е започнала да си заминава? Отделно какви други симптоми има при заминаваща си рейка?
Възможно ли е да е от друго това глухо почукване при въртене на волана?
Благодаря предварително за помощта!




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф 3 1996 г. 1.9 TDI 90 к.с. проблем с рейката?

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 25 мар 2021 21:14


Карай и не пипай засега. Като гръмне,рейка втора ръка,и помпа.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jorogrp, Ивайло Димов и 209 госта