Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
torko
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 30 мар 2021 14:30
Автомобил:
Двигател:

Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот torko » Вто 30 мар 2021 14:36


Здравейте, сложих си от китайските камери на Голф 4 и я свързах с задната светлина на стопа, за да може да се включва като съм дал на задна. Проблема е, че откакто я сложих самите стопове спряха да светят, когато съм пуснал фаровете. Ако натискам спирачка или дам на задна си светят, но иначе никакви ги няма. Подозирам, че проблема е в това, че самата камера има 4 LED диода, за да се вижда нещо вечер и проблема идва от тях, защото съм забелязал, че 4-ката е доста чувствителна на LED крушки. Имате ли идея какво може да направя, за да ги оправя - някакво реле ли да сложа, защото другия вариант е да я откача от стоповете и да я направя да се пуска с копче, но няма да е толкова удобно колкото е сега.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот kris11 » Вто 30 мар 2021 16:21


Уточни годината на производство на Голфа .
Ако си с Can bus протокол без реле няма да се размине. Сложи едно 12В реле има с консумация под 20 мА и комутиращо 10А.

Последна промяна от kris11 на Сря 31 мар 2021 19:35, променено общо 1 път.


torko
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 30 мар 2021 14:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот torko » Вто 30 мар 2021 17:16


2001г. е.


torko
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 30 мар 2021 14:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот torko » Съб 03 апр 2021 16:12


kris11 написа:Уточни годината на производство на Голфа .
Ако си с Can bus протокол без реле няма да се размине. Сложи едно 12В реле има с консумация под 20 мА и комутиращо 10А.


Може ли малко помощ къде точно трябва да вържа релето, защото не съм слагал досега. Мерси предварително.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот georgebonev » Съб 03 апр 2021 18:22


От тази тема:
viewtopic.php?f=12&t=486697&hilit=%D0%97%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0

Обикновено реле (може с 4 пина, може и с 5), нормално отворено (т.е. в неработно положение да не подава ток към потребителя). Като картинка - пин 30 и пин 87а са Разединени (нямат връзка в нормално положение).
От кабела за Плюс 12в. на крушката за задна светлина съединявате с пин 86 на релето.
От кабела за Маса (буксата на задната чистачка или обикновено Кафяв - от снопа кабели за стоповете), съединявате с пин 85 на релето.
До тук, това е управлението на релето.
При включване на задна скорост и светване на задните светлини, релето получава захранване и превключва режима.
Ако релето е с 5 пина, просто оставяте средния пин 87 без консуматор.
Пин 87а на релето го свързвате с Плюсовия кабел на задната камера (обикновено червен цвят).
Пин 30 на релето (за +12в.) може да го свържете с кабела за Плюс към задната чистачка.
Черния кабел на камерата го свързвате към Маса - може заедно към кабела на пин 85 на релето.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот drotomir » Съб 03 апр 2021 19:18


Със сигурност при свързването си объркал нещо , прилича ми на прекъсната маса към стоповете , няма как при свързване на консуматор към задната светлина която най вероятно е с крушка с нажежаема жичка да окаже влияние. Определено съм 100% сигурен че си объркал нещо при свързването.


torko
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 30 мар 2021 14:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот torko » Съб 03 апр 2021 19:22


Склонен съм да вярвам, че не съм объркал нищо, а по-скоро Голфа е мега чувствителен към тея ледове. Преди години имах една друга случка - слагам лед габарити и по същия начин единия фар отказа и в следствие се наложи да вържа другия фар към него да светят уж заедно, а то накрая тотално спряха и ги разкарах. От тогава LED не съм си и помислял да ѝ слагам на тази кола, но изобщо не ми хрумна, че камерата идва с LED светлини...

P.S. Ще го имам предвид все пак да проверя и масата!
Благодаря и на колегата горе за точното обяснение за релето.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот drotomir » Нед 04 апр 2021 15:24


Колега към задната светлина освен допълнителния консуматор паралелно е включена и крушка която свети едновременно , случая е друг когато включваш на мястото на крушката лед консуматор , така че разграничи защото в твоя случай си имаш крушката и паралелно на нея и допълнителен консуматор. Грешката идва когато новия консуматор е с малка консумация и сиситемата по този начин си мисли че имаш изгоряла крушка тъй като крушката е с доста по голяма консумация от лед светлината.

И един съвет , довери проблема на електротехник който разбира , защото ти явно сега се учиш , и как смяташ от габарита ще спре фара , и впоследствие това което си направил е глупостта на глупостите с което натоварваш ел.инсталацията на единия фар като към него вече са два фара тока е 2 пъти по голям и тече по един проводник както и през един предпазител . А спирането и на двата фара е напълно обяснимо , просто си претоварил инсталацията и в най добрия случай е изгорял предпазителя или си стопил нещо ако предпазителя не е успял да изгори.


torko
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 30 мар 2021 14:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Стоповете на Голф 4 спряха да светят след монтиране на камера

Мнениеот torko » Пон 05 апр 2021 14:47


Нищо изобщо не е горяло, направих го само за тест това и не съм смятал да го оставям така. Факт е, че след като разкарах LED крушките проблемите при фаровете се оправиха. Може би грешно съм се изразил, като имах предвид, че фара е спрял имах предвид самите габарити. Фарове, халогени, дълги си работеха. По спомен ситуацията беше следната - сложих лед крушките, едната светна другата не, размених ги да видя ок ли са - и като ги размених си светна и другата. И реших да вържа габарита от единия фар за габарита на другия фар, за да светят и двата. Е стана работата, обаче отивайки отзад гледам единия стоп не свети по същия начин както сега не светят и двата заради тази камера и LED крушките ѝ. И си казах тая работа няма да я бъде и разкарах тъпите LED габарити и всичко си тръгна нормално.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта