Проблем с вакумите голф 1 гти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Makaveli_
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 15:50
Автомобил: Голф 1 ГТИ
Двигател: ДХ 1983
Местоположение: L.A

Проблем с вакумите голф 1 гти

Мнениеот Makaveli_ » Чет 08 апр 2021 18:35


Здравейте колеги !
Имам проблеми с вакумите , двигателя беше 1.8 112 DX но сега е 2.0 блока , а главата си е 1.8 (механичен инжекцион). Имам проблеми с вакумите над главата където идва маркуча от сервото и има 1 клапанче с 2 пъпки и 2 те са ми счупени запушвам ги с видиики но колата тръгва да гасне и търтори мотора ,дави се някяк,а като са отворени върви добре но като загрее оборотите стават 1800 - 2000 и тогава ги запушвам пак падат на 1000 и е супер но като истине и е студена мъките започват пак ( при запушено положение ) трябва да ги отпуша за да работи някак си до загряването от болчето въртя оборотите не действа хич... направо в чудо се виждам.. а преди имам спомени,че като бяха отпушени падаха оборотите ,а сега е обратното...
Понякога държа само 1 ния запушен и е що годе е добре харесва ми как върви и държи обороти но на другия ден пак почва да тресе и се принуждавам пак да ги отпуша и 2 та макума ( сякаш колата диша като са отворени) ако някой разбира ще съм благодарен да пише нещо , утре ще кача и снимки на вакумите




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с вакумите голф 1 гти

Мнениеот stefan4o » Съб 10 апр 2021 6:38


Снимка няма смисъл да качваш, колега.
Щом има нужда от такива занимавки, според мен се касае за проблем в смесите. Това, че се коригира в някаква степен с повече или по-малко въздух е сигурен знак за това.
По принцип тези щуцери трябва да са затворени.


Makaveli_
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 04 мар 2008 15:50
Автомобил: Голф 1 ГТИ
Двигател: ДХ 1983
Местоположение: L.A

Re: Проблем с вакумите голф 1 гти

Мнениеот Makaveli_ » Нед 09 май 2021 17:43


Колега аз съм с КР - ски дюзи и онзи ден сложих едно друго дъно (сетих се , че имам ) от кутия на механичния инжекцион , направил съм му отвори и съм сложил мрежи да взима повече въздух ии като по чудо колата е по добре , даже запуших и 2 - та вакума и сега работи добре и върви много. Искала е повече въздух прав си , даже ми вкарва бензин в маслото заради тези смеси той и регулатора е от КР сега търся дросел от КР и ще тръгне още мисля. Мерси за коментара колега :beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта