VW Golf 4 Багажника не се заключва с централното заключване

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
hasanov92
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 31 яну 2021 11:00
Автомобил:
Двигател:

VW Golf 4 Багажника не се заключва с централното заключване

Мнениеот hasanov92 » Нед 19 сеп 2021 22:04


Здравейте, отскоро имам проблем с багажника на моя голф. Изведнъж спря да се заключва с централното заключване. От ключа също не мога да го заключа понеже ключа даже и не иска да влезе в бравата.Проверих кабелите в десния маншон и се оказа, че там зеления кабел се е скъсал. След като го го възстанових започна да се чува цъкане от бялата кутийка при отключване и заключване но все още не се заключва багажника. Разглобих кората и ми направи впечатление, че самия ход на лосчето от бялата кутийка към бравата при отключване и заключване е много къс, тоест едвам помръдва, което незнам дали така трябва да функционира?? Какви са възможните причини да не се заключва багажника с централното?




apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: VW Golf 4 Багажника не се заключва с централното заключване

Мнениеот apolon » Пон 20 сеп 2021 12:42


Има и други прекъснати(оголеки) кабели и напрежението е под 12волта.Мери и търси! И :beer


hasanov92
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 31 яну 2021 11:00
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 4 Багажника не се заключва с централното заключване

Мнениеот hasanov92 » Вто 21 сеп 2021 8:08


Друго, което установих е че след като освободя лосчето между бялата кутийка и самата брава при опити за отключване и заключване то хода на бялата кутийка си е напълно нормален.Пластамасовия чоп си излиза и се прибира нормално. Това ме навява на мисълта, че самия механизъм на бравата е блокирал изцяло. Пробвах с WD-40 да го отпусна и раздвижа на ръка, но без никакъв успех.Засега съм поръчал нов механизъм на бравата, който ще дойде с 2 нови ключа, което също е добре понеже сегашния с който си паля колата даже и не иска да влезе в бравата на багажника.След смяната ще напиша какво е развитието.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 4 Багажника не се заключва с централното заключване

Мнениеот vandu » Вто 21 сеп 2021 10:39


При мен беше прехвърлил някаво зъбче или нещо от сорта и нещеше нито с централното нито с ключа. Ама ключа си ми работеше и видях къде е проблема. Помня че като се завърти ключа в крайно ляво положение се наместваше механизма. Та ако искаш помъчи да вкараш ключа и да го завъртиш.


hasanov92
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 31 яну 2021 11:00
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 4 Багажника не се заключва с централното заключване

Мнениеот hasanov92 » Пет 01 окт 2021 20:18


Проблема е решен след смяна на заключващ механизъм. Стария беше напълно блокирал.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: georgivw и 82 госта