Стържене при Голф 4 1.4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
SimeonVM
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 28 сеп 2021 18:36
Автомобил:
Двигател:

Стържене при Голф 4 1.4

Мнениеот SimeonVM » Вто 28 сеп 2021 18:50


Здравейте колеги, нов съм в този форум и като цяло нямам много познания относно автомобилите.
От около половин година докато шофирам при вече загрят двигател започва да се чува странен шум, който наподобява стържене от долната средна част на автомобила. След запалване и пробег от 7-8 км няма шум, появява се след това. Установих също, че този шум се появява между 1800-2000 оборота.
Ходих при един майстор, той покара колата и каза, че не вижда проблем. Посетих още един сервиз след това, като от там ми казаха, че е възможно проблемът да бъде от лагерите на скоростната кутия, но не са сигурни и да съм продължавал да карам така докато "симптомът не стане по-ясен".
Като цяло, така карам от доста време и няма никаква промяна - нито по-силен шум, нито по-слаб. Сменил съм съединител преди 15000 километра.
Моля, дайте идеи откъде би могло да идва този шум. Възможно ли е проблема да не е обвързан със скоростната кутия и съединителя, а примерно да бъде от слаба заварка на ауспуха, гърне и тн.?




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Стържене при Голф 4 1.4

Мнениеот nikmar » Вто 28 сеп 2021 20:28


От всичко е възможно: и от камъчета до спирачните дискове, предни лагери, карета, че и тръби. На първо време можеш да завъртиш предните колела, може и на скорост във въздуха и да слушаш. После можеш да ги свалиш и да почистиш дисковете със спрей, ей така, профилактично...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Volkswangel и 182 госта