Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот PzKpfW » Вто 09 ное 2021 20:48


Здравейте. Задните ми спирачни апарати са за ремонт, но искам да ги изхвърля и да сложа нови и по възможност да мина на по-голям диаметър задни дискове. Интересува ме как и къде мога да разбера какви апарати и какви дискове мога да монтирам отзад без да се налага да преработвам нищо.




Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот McLane » Вто 09 ное 2021 20:59


Сеат Леон 3 ,Октавия 2 и 3,Ауди А3


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот McLane » Вто 09 ное 2021 20:59


Дай малко инфо за колата ,гориво ,мощност ,размер на сегашните дискове


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот PzKpfW » Вто 09 ное 2021 21:23


Колата е изпълнение Comfortline, произведена ноември 2010г, две врати, двигателя е дизелов 1.6TDI 105к.с. Петстепенна ръчна скоростна кутия. Джантите са 15-ки алуминиеви. За съжаление не знам размера на сегашните дискове, но утре ще гледам да го разбера. :redface Проблемът е, че когато се влезе в каталога на Inter Cars по кола без да се вкарва шасито излизат огромен брой варианти на апарати и дискове. Ако се направи справка по шаси излизат общо взато само апарати TRW, с каквито съм в момента и които искам да махна, защото това ми е втора кола с апарати TRW, които ми правят проблеми. Отделно никога не е имала хубави задни спирачки, а я карам от чисто нова.

Идеята ми е как да разбера дали и кой от многобройните варианти апарати и дискове, които се предлагат може да пасне на моята кола без да трябва да правя преработки.

Последна промяна от PzKpfW на Вто 09 ное 2021 21:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот McLane » Вто 09 ное 2021 21:28


Сега поразръчках нета ,варианти имаш много но са скъпи ...........повечето апарати ,които се предлагат са от цени 250 нагоре за бройка ,дискове има сякви ........вентилирани ,продушчени ,нарисувани ,единични .............


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот McLane » Вто 09 ное 2021 21:31




Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот PzKpfW » Вто 09 ное 2021 21:48


https://www.autopower.bg/държач-спирачен-апарат-trw-vw-golf-6-5k1-1.6-tdi-bda1068-g19711c773-i26869974.html

Явно при промяна на диаметъра на дисковете трябва да се промени държача. Има различни варианти за различен вариант дискове. Сега остава да сметна дали няма да опира някъде по джантите. Приемам, че захващането на държача на апаратите към окачването на колата е едно и също.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот McLane » Вто 09 ное 2021 22:07


Този супорт е за дискове 310 мм ............прибави и апарата ........и може и да опира .Трябва да си видиш сегашната система колко см има между апарата и джантата и вече да смяташ.Въпроса е ,че подобен ъпгрейт ще ти отиде над 1000 лева само частите


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот PzKpfW » Вто 09 ное 2021 22:20


Утре ще меря и ще смятам. Важното е, че преди малко научих, че апаратите и държачите се продават отделно и се правят комбинации за различен диаметър дискове. :redface Така че благодаря за отговорите.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот McLane » Вто 09 ное 2021 22:25


Нали знаеш че Фау Ве групата е като Лего :) Може да си редиш и импровизираш според финасите си .Гледай само да не купиш нещи и да трябва да сменяш размер джанти и гуми ,че ще ти излезе солено.Ако си забелязал повечето апарати се рециклирани ,не нови .Което не е проблем щото цялата им карантия е сменена , а основата почистена и боядисана .

Лично мнение ,придържай се към сегашния си размер диск.....едва ли ще усетиш кой знае каква функционалност освен естетиката .Но нали знаеш "Кефа цена няма " :)


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот apolon » Сря 10 ное 2021 17:02


по възможност да мина на по-голям диаметър задни дискове

Според мен подобна процедура е абсолютно безсмислена,т.к. задните спирачки поемат около 20% от спирачното усилие и то само след като предните вече са блокирали(при рязко(аварийно) спиране).Т.е. първо се задействат предните,след това блокират(задейства се електрониката с/у блокаж) и чак тогава се задейсват спирачките на задните колелета.Затова и се ъпгрейдват предните,а не задните спирачки.За задните е важно да имат еднакво усилие на двете колела при спиране(проверява се на стенд) ,за да няма склонност към завъртане на автомобила при рязко спиране.И се проверяват за задържане(блокаж) всяка година при смяна на гумите.Айде :beer


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот PzKpfW » Сря 10 ное 2021 21:44


Още от нова колата когато съм я карал на преглед са ми казвали, че задните спирачки и ефективността на ръчната едвам влизат в границите. На няколко пункта са ми го казвали. Отделно на това аз съм шофьор от "пенсионерски" тип и спирам отдалече и с много малко натиск на спирачния педал, при което към задните апарати почти не отива усилие и резултата е, че се стигна до момент, когато задните спирачки дори не могат да свалят ръждата от дисковете. В момента са ми паднали люспи от задните дискове заради ръжда, а това е кола, която всеки ден се кара минимум 30 километра и всяка събота и неделя прави по 400. Заради люспите трябва да сменя дисковете и накладките така или иначе. Оригиналните дискове и накладки ги смених заради същите проблеми като монтирах пак оригинални. Четири или пет години по-късно съм в същото положение. Трябва да отбележа, че след като преждевременно смених първите дискове и накладки на около 150000км всяка година преди зимния сезон раздвижвам механизма за саморегулиране на апаратите и слагам нова грес за апарати Knorr-bremse на водачите. Самите водачи винаги са били в перфектно състояние.


И така след направените днес измервания и сметки се оказа, че заради размера на джантите не мога да мина на по-големи дискове., защото тогава апаратите ще опират в джантите. Затова си поръчах апарати TRW (другите варианти бяха много скъпи), дискове и накладки ATE, като дисковете ги избрах да са нарязани, за да може да изхвърлят мръсотията навън по-лесно. Спирачната течност също ще бъде подменена. Цялото удоволствие се върза на цена 530лв.

След като ги сменя ще трябва да си променя стила на шофиране. В момента колата е на 267000км, а аз все още не съм изразходвал третия комплект предни накладки :biggrin


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот McLane » Сря 10 ное 2021 22:11


Дисковете ръждяасват ако има някакъв проблем със спирачните апарати и те не работят адекватно .Стара болка на ваг групата са задните спирачни апарати и тря се наблюдават .Да се сменя спирачна течност на всеки 3 години ,накладки като паднат под 50% .


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот joromnt » Чет 11 ное 2021 13:05


Без да съм голям специалист, мислите ли че произволно увеличаване на размерите само на задните дискове е ефективно? И безопасно?


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Golf 6 видове и взаимозаменяемост на задни спирачни апарати и дискове

Мнениеот cecoa1 » Чет 11 ное 2021 14:17


Безопасно е, щото ABS си върши работата. Ефективно по-скоро не.

А за разнообразието апарати, поправете ме ако бъркам, но мисля че тази кола я има и с нормална ръчна/паркинг спирачка с лост и жила, както и с електрическа. А в темата въобще не се споменава как е на обсъжданата кола.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта