Голф 5,1.6 i,102к.с,BSE-дроселова клапа

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Pepsito
Мнения: 109
Регистриран на: Съб 14 мар 2020 14:51
Автомобил:
Двигател:

Голф 5,1.6 i,102к.с,BSE-дроселова клапа

Мнениеот Pepsito » Чет 11 ное 2021 19:14


Здравейте колеги!
Предстои ми смяна на термостат и антифриз.Та , така и така ще е го правя сам и системата ще е празна, искам да си почистя клапана на картерните газове и дроселовата клапа.Ще изключа минуса на акумулатора за по-сигурно.Въпроса ми е:
Имам чистител за спирачки, дали става?
Нужно ли е някакво обучение на дроселовата клапа?
Приемам всякакви съвети, за което Ви благодаря!
Лека вечер!




nikname
Мнения: 229
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Голф 5,1.6 i,102к.с,BSE-дроселова клапа

Мнениеот nikname » Пет 12 ное 2021 0:45


Правил съм процедурата със смяна на термостат.
Изтече точно 2лт антифриз/главно този в самия блок на двигателя/не съм го източвал целия.
Много кофти се отвърта/завърта единия винт на пластмасовата тръба преди самият термостат.На гадно място е точно до стойката на алтернатора и е малко чупене на пръсти,но бавно бавно става.
Така за дросела-чистил съм го поне 3 пъти досега и то без да го свалям,само го махам от колектора и не свалям маркучите.Слагам го върху самия колектор,пъхам един парцал под него и пръскам със спрей за карбуратори,като гледам колата да е топла и самия дросел загрят и той.Топла,защото като напръскам със спрея вътре дросела веднага падат мизериите,без да търкам и чегъртам с нищо.Пръскам,изчаквам после пак пръскам/да се накисне добре/и забърсвам леко тук там.Не натискам клапата вътре изобщо,нито я въртя нито нищо.
След това винаги съм правил обучаване на дросела с Вагком,не че се е налагало,ей така.Мисля,че ако се махне буксата на дросела или махнеш клемата на акумулатора може да се мине и без вагком.


Pepsito
Мнения: 109
Регистриран на: Съб 14 мар 2020 14:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5,1.6 i,102к.с,BSE-дроселова клапа

Мнениеот Pepsito » Пет 12 ное 2021 12:27


Благодаря , nikname! Да си жив и здрав, и друг път си се отзовавал на въпросите ми!Ще си купя спрей за почистване на карбуратори, какъвто намеря в магазина.Сигурно , ще свърши работа.Няма да рискувам с чистителя за спирачки.Може ли, да ме посъветваш с какво да изчистя дроселовата клапа?Дали ще стане със спрея за карбуратори?


nikname
Мнения: 229
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 13:00
Автомобил: vw golf mk5 2006
Двигател: 1_6i BSE
Местоположение: София

Re: Голф 5,1.6 i,102к.с,BSE-дроселова клапа

Мнениеот nikname » Пет 12 ное 2021 13:50


Да,само със спрея пръскаш вътре навсякъде,като наблягаш най вече на самата клапа и по специално по нейните крайща/там хваща мръсотия.Когато там се събере такъв нагар може да затрудни нейното движение и остава частично затворена/отворена и знаеш,после проблеми:)
Аз купувам спрей за карбуратори 500мл за 13лв някъде беше,марка не си спомням/Мотип беше май/,има един на Манол го хвалят можеш да пробваш.
При закрепването на дросела след това огледай внимателно гумения пръстен дето лежи между дросела и колектора да няма проблем скъсан и тн.След цялата процедура затягаш 4те винта внимателно без да се издевателства върху тях,все пак се завинтват в пластмаса:)
С този спрей можеш да изчистиш и клапана/мембранката на картерната вентилация....пръскаш смело вътре и чисти иделано.Разбирасе ако мембранката е заминала и не действа добре,ще трябва да се смени.
Погледни и отвора дето излиза покрай капачката за наливане на маслото....като бръкнеш вътре с пръст там е най голямата гняс,точно преди самия клапан,но там НЕ пръскаш с нищо,само почистваш с парцал и с пръст колкото успееш да изчистиш.
Прикачени файлове
6f3ffg4k245-960.jpg


Pepsito
Мнения: 109
Регистриран на: Съб 14 мар 2020 14:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5,1.6 i,102к.с,BSE-дроселова клапа

Мнениеот Pepsito » Пет 12 ное 2021 14:30


Благодаря за изчерпателната информация!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта