Golf 4 1.8t AGU проблем с изпускане на налягане

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.8t AGU проблем с изпускане на налягане

Мнениеот brum » Сря 16 фев 2022 21:09


Такива са ми спомените. Може и да греша. Сега като поровя излиза 0.5 бара.

Няма много варианти. Сцепен компресор не съм виждал, но има шанс да изпуска между охлюва и корпуса. Та виж дали има нещо видимо и там. Ако изпуска от там ще има омасляване. Освен ако не сте пуснали картерната вентилация навън.

Другото си го гледал - турбопътищата.




kirilenkooo
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 1.8t AGU проблем с изпускане на налягане

Мнениеот kirilenkooo » Чет 17 фев 2022 19:36


https://youtube.com/shorts/vR-At8PWngg?feature=share
Направих клипче и снимки на блоу офа. Към края на клипа се чува по добре как преди да разтовари се чува да изпуска налягане и достига 0.2 бара. На Бууст метъра след нулата е написано 0.5, надявам се да успеете да видите до коя чертичка достига. Не съм я настъпвал да вдига високи обороти, защото няма смисъл достатъчно е да се чуе как изпуска.
А по снимката можете ли да кажете дали блоу офа е оригинален и дали е двубутален.
Прикачени файлове
IMG_20220217_163600.jpg
IMG_20220217_163610.jpg


kirilenkooo
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 1.8t AGU проблем с изпускане на налягане

Мнениеот kirilenkooo » Чет 17 фев 2022 19:51


brum написа:Такива са ми спомените. Може и да греша. Сега като поровя излиза 0.5 бара.

Няма много варианти. Сцепен компресор не съм виждал, но има шанс да изпуска между охлюва и корпуса. Та виж дали има нещо видимо и там. Ако изпуска от там ще има омасляване. Освен ако не сте пуснали картерната вентилация навън.

Другото си го гледал - турбопътищата.


Да това също каза и майстора ми преди време, че може да изпуска точно от там, също вика за да е сцепена компресорната част, трябва да се е ударило нещо от пътя да е хвръкнало към турбото ( понеже съм без кора и го каза като малко вероятно предположение ), каза обикновено се пука топлата част.
Ще покарам още известно време така и смятам да сваля турбото за ревизия и ще пиша дали се е оправило и от кое точно е бил проблема.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.8t AGU проблем с изпускане на налягане

Мнениеот brum » Чет 17 фев 2022 20:08


А защо не надуете турбопътищата заедно с компресора?


kirilenkooo
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golf 4 1.8t AGU проблем с изпускане на налягане

Мнениеот kirilenkooo » Пет 24 юни 2022 16:59


Здравейте колеги, малко обновление по темата. Смених майстора, защото ме баламосваше само. Отидох при познат майстор и му обясних за проблема, отворих му предния капак и за няма и 30 секудни видя изкаран маркуч от който е изтървала налягането. Оказа се, че и блоу офа ми изтървал също, докато стария майстор заради, който се наложи да търся вашата помощ каза че маркучите са наред и блоу офа е добре. Сменихме блоу офа и така карах един месец през който си държеше 0.5 бара и всичко беше наред, докато един ден не пренаду и вдигна 1.0 - 1.3 бара и почна да предърпва когато пренадуваше. Сменихме N75, но пренадуването си остана и за да може да се кара развихме малко гайката на актуатора, за да не пренадува. Сега е ясно, че трябва задължително да се свали турбото и да му се направи настройката, но от кое може да пренадува така. Пробвахме с компресор да надуем актуатора и си се движи, но не знам до колко добре се движи и дали реално си върши нормално работата. Въпроса ми е има ли нещо друго което може да се погледне. Включихме диагностика, но не VAGCOM и не показа нищо. Възможно ли е проблема с пренадуването да е от неработещ добре актуатор?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта