Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот gddbg » Съб 09 апр 2022 13:24


Здравейте, колата е 1.6 16v aus, ако е от значение в случая. Та проблема е следният, преди около 2 години взе да скърца брутално отпред при преминаване през неравности ,дори и най-малките. Установих ,че е от тампоните на стабилизиращата щанга и взех нови Lemforder, нали уж марка изхваляха ми ги. На старите не си личеше марка, бяха от тея с гърбицата, а с тях взех колата и я карах над 3 години. Смених ги с тея на lemforder пак с гърбица, сложих силиконова грес, защото на всякъде където четох или гледах по клипчета винаги слагат. Всичко беше ок малко над половин година. И пак скърцане през всяка неравност. Като пръсна с wd40 и спира за седмица макс. Писна ми и взех други, викам си сиг мн ментета има и взех феби. Смених и пак след около малко повече от половин година същото. Чел съм темата и тука и съм питал за оригинални ,но два пъти ми казаха че не предлагат в момента. Интересува ме някой ако е сменял на скоро да сподели марка ,че ми писна с това скърцане и само да пръскам...




powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот powerade » Съб 09 апр 2022 14:59


Колега на мен колата ми се разскърца 2 месеца след като я купих. Взех тампони Вайко от елиткар, като свалих старите колкото можах тръкнах със шкурка да падне едрата ръжда. И най-важното според мен, намазах с руска водоустойчива грес МС рубин, червена на цвят (евтина е 3 лв пликчето). Вече почти 2 години и 30 Хил км, всичко е точно, нито звук. Иначе беше като цигулка....


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот tdi fen » Съб 09 апр 2022 15:02


дали слагаш правилните тампони има различни дебелина щанги


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот gddbg » Нед 10 апр 2022 22:35


Ами в магазина имаха каталог и от там ми казаха какъв е размера, но си паснаха както старите. Нямам други забележки освен скърцането. Просто е ужасно. Тази грес не действа ли разяждащо на тампоните? Ще потърся такава.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот vasko__2 » Пон 11 апр 2022 21:34


От шкода оригинални може си купиш.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот tdi fen » Пон 11 апр 2022 21:36


моите са лемфьрдер при монтажа са мазани с морска грес вече сигурно 6-7 години няма скърцане


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот kn9453 » Вто 12 апр 2022 14:33


vasko__2 написа:От шкода оригинални може си купиш.


Аз си купих от там, и вече години карам с тях. Не помня колко вече. Не си спомням и цената.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот w_smith » Вто 03 май 2022 7:56


Аз съм с оригинални от Шкода намазани с морска грес вече 7 години. Все още не ги чувам. Оригиналните се разскърцаха на около 135 хиляди км, вече съм на 218 хиляди км.


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 тампон стабилизираща щанга

Мнениеот gddbg » Чет 23 юни 2022 12:16


Здравейте, стана вече около месец от както намазах тампоните на щангата с калциева грес, защото морска така и не открих, но наистина резултата е на лице. Обаче пак се чуваше едно слабо проскърцване. Много слабо ,но осезаемо пак само при неравности. И се сетих ,че щнгата се свързва към носача с едни пластмасови неща с гумен тампон в тях които са в добро състояние и болтовете влизат в тях плътно, но очевидно и за там силиконовата грес не е била достатъчна, та на бързо и тях намазах с другата грес и няма никакви проблеми за сега. Да видим и за напред как ще е.

Пиша коментара с цел да помогна на други мислещи като мен , че ще е голяма глупост да намажат гумен тампон с грес която не е за гума докато тая дето е за такава работа бързо изчезва.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 222 госта