Голф 6 1.6 bifuel 2009г. DRL(daytime running lights)/ Дневни светлини

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Terranova
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 23:59
Автомобил: VW Golf VI
Двигател: CHGA 2009
Местоположение: Сливен

Голф 6 1.6 bifuel 2009г. DRL(daytime running lights)/ Дневни светлини

Мнениеот Terranova » Съб 18 юни 2022 16:48


Здравейте,

От скоро съм собственик на Голф 6 1.6 bifuel 2009г. Опитвам се от няколко дни да си активирам DRL на халогените за мъгла обаче нещо не ми се получава. Има го като опция във VCDS и дори е чекнато (Front Fog lights installed, също и Daytime running light via fog lights са отбелязани) но като запаля автомобила и не се включват. От клипчетата които гледам забелязвам, че има опции "Daytime Running Lights (Scandinavia) active" и "Daytime Running Lights (North Americа)" които при мен липсват ...дали в това е проблема? Някой може ли да помогне ... аз ли не правя нещо както трявбва или самия автомобил не поддържа тази опция!? Ще бъда благодарен ако ме насочите на къде да търся решението. Благодаря предварително на отзовалите се!




Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK6 DRL(daytime running lights)/ Дневни светлини

Мнениеот PzKpfW » Пон 20 юни 2022 20:15


Би трябвало да имаш дневни светлини в крушките на дългите. Активират се от менюто. Има ли някаква специална причина да искаш да активираш халогените?


Потребителски аватар
Terranova
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 23:59
Автомобил: VW Golf VI
Двигател: CHGA 2009
Местоположение: Сливен

Re: Golf MK6 DRL(daytime running lights)/ Дневни светлини

Мнениеот Terranova » Сря 22 юни 2022 0:38


Здравей,

Благодаря за включването! Не няма специална причина, нямам и меню (ако става дума за това на дисплея ... имам само разход, външна темп. и т.н.) но открих каквото търсих и стана както исках. Имаше опция да се "подтисне" ръчното активиране на DRL , която беше чекната. Махнах и отметката ... също махнах и от "активиране на DRL на доп. светлини" (което фактически е за дългите) и вече имам DRL на халогени (както исках) на 80%, които се включват като запаля, изключват се като дръпна ръчната и съответно като загася двигателя.


владислав
Мнения: 668
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 10:58
Автомобил: Seat Leon ST
Двигател: CAXC 2015 - TDI CRB
Местоположение: София

Re: Golf MK6 DRL(daytime running lights)/ Дневни светлини

Мнениеот владислав » Сря 22 юни 2022 13:42


Да не се заяждат полицаите, че караш на халогени :smile, не ли по-трудна смяната ако ти изгори крушката отколкото на дългите.


Потребителски аватар
Terranova
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 23:59
Автомобил: VW Golf VI
Двигател: CHGA 2009
Местоположение: Сливен

Re: Golf MK6 DRL(daytime running lights)/ Дневни светлини

Мнениеот Terranova » Чет 23 юни 2022 23:50


Здравей,

Помислих си го това с полицаите, но след като завода производител го е предвидил, не мисля, че ще има проблем. Ще видим за в бъдеще ..дано не ми се налага да споря с тях :D. Иначе за смяната на крушките мисля, че трудността е еднаква и за халогена и за дългите. Поздрави!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 6 1.6 bifuel 2009г. DRL(daytime running lights)/ Дневни светлини

Мнениеот 777 » Пет 24 юни 2022 9:57


Покрай световната криза, връщането на въглищата и други подобни - дали няма да се сетят да отменят дневните светлини? Мина времето на всеобщ разцвет и безгрижно бъдеще.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 182 госта