Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 02 ное 2022 10:35


Аз пък като реша да си подновявам антифриза откачам малкото маркуче към преливното казанче, извеждам го в една туба , запалвам двигателя и почвам да доливам през капачката нов антифриз разреден до нужното съотношение успоредно с изтичащия стар в тубата през малкия маркуч. Като започне да излиза нов бистър антифриз гася двигателя, връщам маркучето на мястото си и не се налага обезвъздушаване и т.н. Така съм правил на всичките си коли по 1-2 пъти за срока от 3-5 години , в които ги карам и никога не съм имал драми и т.н. Изповядвам схващането, че колкото по малко се разглобява толкова по-добре, никога не бих си причинил сваляне на термостати, радиатори и т.н. ей така , за да си усложня живота. Приблизителното кличество преди да тръгне да се връща нов антифриз през преливника е 4-5 литра. Стария антигриз отива в водната риза на котлето с пелети на вилата и всичко е ток.




Norek
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 05 юни 2013 22:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот Norek » Сря 02 ное 2022 11:01


Е аз споделих какво съм направил, ако има някой и се чуди да прочете, но твоя вариант ми харесва повече.Наистина по-малко разглабяне по-добре


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 02 ное 2022 11:57


DoH_KuXoT

Аз правя така на всичките си коли досега....Загрявам колата до 90 градуса,изчаквам 10 минути да падне налягането и отварям капачката.Разкачам маркуча от преливника и паля колата,като не оставям казанчето сухо.Два поредни дена го правя тоя номер и съм сигурен ,че антифриза е подменен .Минуса е ,че хабя 5 литра антифриз но поне няма хамалогия.Има само един нюанс ,тубата с дестилирана вода я държа на остъклената тераса,че на горещ мотор студена течност нема стане хубаво.За 3-4 часа водата става чай .Въобще не се занимавам с обезвъздушаване.Ако се съмнявам ,че има некви утайки ...бодвам един пластмасов филтър за гориво на обратния маркуч.То лъсват мизериите още на 2-3 ден.
Е с такъв съм сега на 2-3 седмици вадя по малко кал и мизерия
Прикачени файлове
thumb.jpeg
thumb.jpeg (5 KиБ) Видяна 1003 пъти

Последна промяна от Ивайло Димов на Сря 02 ное 2022 12:26, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 02 ное 2022 12:07


Горивния филтър го правих профилактично, но нямаше нищо в него и си беше бистър, но определено е добра идея . Преди да се сетя за тази вид филтрация съм ползвал еднократни фунии с цедка за боя.


Asen4o85
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 30 ное 2022 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот Asen4o85 » Сря 30 ное 2022 13:45


Искам да промия системата преди да сменя антифриза, как да го направя


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 30 ное 2022 14:26


10 литра дестилирана вода и 50 гр лимонтозу,точиш антифриза и наливаш ,палиш колата и обезвъздушаваш .Чакаш да загрее добре до включване на перките ,оставяш да изстине и точиш.Наливаш слаб разтвор на антифриз и вода 1 към 5 ,пак същата процедура ,пак точиш и вече си наливаш антифриз -вода 1 към 1.Наблюдаваш цвета на антифриза следващите 1-2 седмици ,ако се промени ....точиш и нов без да промиваш.Не ползвай химикали дето ги продават,силно агресивни са и може да ти текне като лейка двигателя.


Водата да е леко затоплена или поне на стайна темпетатура.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот muns61 » Сря 30 ное 2022 18:28


Промивка с лимонена киселина се прави, ако има варовикови отлагания. Това се получава при каране с чешмяна вода и постоянно доливане на вода. Демек, теч. Ако няма такива условия, не е необходима киселинна промивка. Отлагания от ръжда се чистят с оксалова киселина, мравчената също чисти варовик и силикати. След киселинна промивка задължително се промива с вода и се неутрализира със сода за хляб. След това се промива с вода и се налива антифриза. Тъй като не изтича всичко от мотора, последната промивка се прави на ход.
Обезсолена вода за промивкаите и за антифриза може да вземете от всяко предприятие, което има парен котел. За Плевен мога да съдействам.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Голф 7 1.6tdi Смяна на антифриз

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 30 ное 2022 18:41


Лимонената киселина е много слаба и на 10 литра вода почти няма да се усети и е напълно безопасна ,промивката със сода няма нужда да се прави ако вместо нея се използва много слаб разтвор на антифриз .Този метод съм го използвал на две мои коли и работи доста добре .Ако е много мръсна водата след първата промивка може да се направи 1-2 само с вода .Ако е с цел профилактика лимонената киселина в толкова вода е безвредна за двигателя и водната система .



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 184 госта