Голф 6 мултиволан?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Terranova
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 23:59
Автомобил: VW Golf VI
Двигател: CHGA 2009
Местоположение: Сливен

Голф 6 мултиволан?

Мнениеот Terranova » Нед 24 юли 2022 13:09


Здравейте, имам малък проблем. Golf VI 1.6 bifuel 2009г. реших да си активирам cruise control и мултифункционален волан. Набавих си необходимите неща с изключение на steering wheel модула който поддържа мултиволана (изчаквам го да дойде) .... принципно моя е midline и поддържа само круиз контрол. Така монтирах всичко, кодирах необходимото с VCDS, круиза тръгна, обаче ми изчезна клаксона. Slip Ring-а ми е Type2 по схемата в сайта на ross-tech. Питанката е дали е необходимо да заменя steering wheel модула за да имам и клаксон или пък нов кабел за бега (мултиволана си дойде с бег и кабел към него) или да търся другаде проблема. Прегледани са всички окабелявания по еърбега, няма проблем. Погледнах и предпазителя който отг. за клаксона (по схема е в кутията в двиг. отсек) здрав е. Забелязах че кабела за клаксона на мултиволана отива в модулчето което отг. за бутоните на волана, а на стария волан си отива направо в жълтата букса за бега която е. Също така в момента бутоните на волана дори и не светят (това пак от липсата на highline модул-а ли е или е от самия кабел на бега?) Има ли някой който се е сблъсквал с подобен проблем да даде малко яснота ... ще съм много благодарен! Прилагам снимки за да стане ясно от кой на кой волан се опитвам да премина.
Прикачени файлове
294410619_6012449255438322_8245329604296319400_n.jpg
СТАРИЯ ВОЛАН
1c5b392s-480.jpg
НОВИЯ ВОЛАН
1c5b392s-480.jpg (56.5 KиБ) Видяна 615 пъти




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger и 45 госта