Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kukata81
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 10:12
Автомобил:
Двигател:

Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Мнениеот kukata81 » Нед 14 авг 2022 10:18


Здравейте! Понеже най-вероятно голф четворката ми ще отива за вторични, поради проблем с двигателя, ми хрумна една идея. Дали става да я ползвам за части, ако взема голф 5 или не са съвместими? Защото всичко по нея си е ок.




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Мнениеот goppa » Нед 14 авг 2022 13:24


Двигателя е относително евтина част за тая кола. Ако всичко останало и е наред, защо ще я пращаш на скрапа?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 14 авг 2022 14:10


Освен емблемите,но и за тях не съм сигурен.


kukata81
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 14 авг 2022 10:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Мнениеот kukata81 » Нед 14 авг 2022 16:51


goppa написа:Двигателя е относително евтина част за тая кола. Ако всичко останало и е наред, защо ще я пращаш на скрапа?

Oще нямам точна диагноза, но прогнозите са, че двигателя е леш. Ако правилно успявам да цитирам майстора: турбината е влязла в него. А казват, че не си струва ремонта му поради много висока цена. Според теб колко би струвал? Иначе в момента всичко е наред, защото скоро е била в сервиза, а това се случва всеки месец все нещо има. Няма да излъжа, че за последните 4-5 години съм дал за ремонти колкото за една шестица може би. Така, че не мисля, че си струва да наливам още в тази яма.


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Мнениеот retaer » Нед 14 авг 2022 20:12


Преди 4-5г. направихме основен ремонт на двигателя на 4-ката и други маловажни работи като малко ел. кабели и по инсталацията на газовото и горе долу това беше страничното и общия масраф беше около 2 бона но не повече да не кажа под със сигурност не помня точно ,направиха го кадърно и до ден днешен си върви


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Мнениеот goppa » Нед 14 авг 2022 20:35


kukata81 написа:[Няма да излъжа, че за последните 4-5 години съм дал за ремонти колкото за една шестица може би. Така, че не мисля, че си струва да наливам още в тази яма.

Ако не си излъгал значи майстора си е построил вила от теб :mhihi . Читав мотор не е повече от 500лв. Смяната 200-300. Какви пари за голф 6 какви 5 лв?
И както е казал колегата по-горе, като е читав ремонта се кара дълго безаварийно

Смени "майстора"!


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвместимост на части Golf 4 и Golf 5

Мнениеот retaer » Нед 14 авг 2022 21:04


Абе колега по принцип е така и за това казах направиха я кадърно ...но другата я усраха която оставихме след голфа и си измиха ръцете ,че еди си кво станало не по тяхна вина и то ...в такъв малко "не законен" сервиз ко да правиш примиряваш се малко или много и ходихме за двигател от друга кола в дживение на майната си ,че от нея на нашата ...от две една правихме после останалите неща на скраб и така.Че се сещам кво виках на стария "викам ти не-належащ основен ремонт си го нави на пръста да я вкарваш и от хиляда лева хиляда и малко да я стегнат отиде на 2бона" за волво 97-8г говоря.Та така. :biggrin

Но колегата ако си сменил дет се вика половината кола не виждам защо да не я направиш двигателя и да си знаеш ,че в близко бъдеще няма да те остави.Дори и с днешните цени частите не знам дали са мръднали но труда сто про не е същия като преди 5г не вярвам да ти излезе повече от 1300-400лв тва барабар с последния детайл като маслото :D



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kukulom и 173 госта