Голф 5 GTI 2.0, питане - за лампа Oil Senzor Workshop

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Dils
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 24 ное 2021 11:56
Автомобил: Golf 5 GTI
Двигател:
Местоположение: София

Голф 5 GTI 2.0, питане - за лампа Oil Senzor Workshop

Мнениеот Dils » Вто 13 сеп 2022 13:15


Колеги,

Имам питане относно съобщение OIL SENZOR WORKSHOP - видях подобни теми, но без конкретно решение.

Накратко - колата беше обслужена за смяна на масло, седмица след това имах лек удар отпред, след който всеки път само при контакт се появява мигаща лейка в жълто.
Нивото на маслото е ОК, от изчетеното тук и в нета, стигам до извод, че е датчика за нивото на маслото или може би нещо се е разместило при удара. Опитах 'да го излъжа' с прочетени трикчета - затварях капака от по-високо, давах на контакт, изчаквах, изключвам, пак контакт.. Общо взето жалки опити, знам :banghead :icon_lol

Питането ми е - тъй като не желая да се замаскира и деактивира съобщението, а да се оправи и работи коректно колата:
1. Ако се сменя датчик - налага ли се източване на маслото (логично да трябва..)? Наливане на ново?
2. Буксата и кабелите могат ли да се проверят без вдигане на колата и евентуално какво точно да търся, което да е не както трябва там? Ако някой случайно има снимка как изобщо изглежда тази букса.. :mrgreen




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 607
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Голф 5 GTI 2.0, питане - за лампа Oil Senzor Workshop

Мнениеот railfan » Вто 13 сеп 2022 13:42


Ако датчика се намира на картера - въпрос на желание и възможности е да легнеш под колата и да видиш дали си е на мястото, както и кабелите към него в какво състояние са.


Потребителски аватар
Dils
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 24 ное 2021 11:56
Автомобил: Golf 5 GTI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 5 GTI 2.0, питане - за лампа Oil Senzor Workshop

Мнениеот Dils » Пон 31 окт 2022 10:45


Проблемът е разрешен - раместени кабели, буксата се беше окислила леко.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта