Голф 7.5, 7DSG - Front Assist не е достъпен

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1458
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Голф 7.5, 7DSG - Front Assist не е достъпен

Мнениеот Gal » Чет 10 ное 2022 17:01


Ползвах търсачката, но не намерих точно такъв проблем.
Голф 7.5, 7DSG. Паркирах в мола, беше ок, след 3 часа си тръгнах и изписка с проблема от снимката - Front Assist не е достъпен.
Датчикът си e в предната емблема, не е откраднат, видимо няма следи от удар, но после се разбра, че са се опитвали да ми свалят предната решетка и вероятно са прецакали датчика или са го разстроили.
Предният паркинг асистент си работи, хваща си препятствия отпред и острани и в движение. Хваща и минаващи пред колата пешеходци.
Но вече не пали като се премести предния автомобил и е активна Старт/Стоп системата, както и не мога да си пусна автопилота, не отчита дистанция, не може да следва предния и не работи автоматичната спирачка отпред. Имам камера зад огледалото за обратно.
Грешката не се чисти, не минава калибрация със стандартните ВАГ диагностики, не съм ходила в Порше.
Рових доста, видях за зимния проблем, видях и за необичайно появяващи се подобни проблеми.
Чудя се обаче този сензор, който е зад предната емблема, за кои точно функции е и защо само Front assist not available?
golffrontass.jpg




Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Голф 7.5, 7DSG - Front Assist не е достъпен

Мнениеот ssssl » Пет 11 ное 2022 0:11


При мен въпросният сензор /радар, дистроник/ е на предната решетка под номера.
Май само в Порше могат да ти решат проблема.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 150 госта