Golf 4 1.6 SR въпрос относно главата

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
treshold
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 03 авг 2014 19:12
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1.6 SR въпрос относно главата

Мнениеот treshold » Сря 16 ное 2022 15:20


Здравейте, колеги. Наскоро имах проблеми с главата на въпросния двигател - оказа се, че буквално е стопила едната от свещите и един клапан. Тъй като същото нещо и на същото място ми се случва вече на втори двигател, смятам че имам проблем с бензиновата дюза, защото колата има и газ и съответно нямам друго обяснение как е възможно все там да се получава това. Въпросът ми обаче не е свързан с това в случая. След като се случи това я прибрах до вкъщи на 3 цилиндъра, закарах я на майстор и уж я оправихме. Да, ама не. Първо колата без да съм минал повече от 300-400 км я засекох, че ще ми даде разход на масло около 6 л/1000 км. Уточнявам, че преди това харчеше по литър за същите км и това не ми е проблем по никакъв начин, защото този двитател е номер 4 за купето, та съм наясно за какво иде реч. Отделно пак започна да работи на 3 цилиндъра, след това се "оправи" за 100 км, и сега пак е на 3. :gruebel :mhihi За мен е очевидно, че въпросния баш майстор не си е свършил добре работата, но въпросът ми е дали е възможно от нещо по ремонта на главата да идва такъв разход на масло? Вярвам, че не, защото от клапани е възможно да има разход на масло, но не и такъв, но все пак реших да се допитам до по-компетентни от мен хора. Уточнявам, че когато се появи проблема за първи път /този път/, за да се прибера изминах около 70 км и не ми е направило впечатление зад мен да е димна завеса, както сега, та затова се чудя. Ако смятате, че е възможно нещо толкова да е объркано по главата, че да харчи толкова масло, тогава има смисъл да се "занимавам" с майстора, ако не, значи че пак и е дошло време за друг двг, което пък не знам дали ще и се случи. Та така. Благодарско!




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.6 SR въпрос относно главата

Мнениеот radotom » Сря 16 ное 2022 16:10


По-вероярно е да си надрал яко тоя стопения цилиндър при последното прибиране.
Като няма горене в него, бензина, дето се е впръсквал е отмивал маслото и... :bishop


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Golf 4 1.6 SR въпрос относно главата

Мнениеот nikmar » Чет 17 ное 2022 10:30


Когато се сваля глава, е редно да се измерят цилиндрите, както и да се провери поне буталото от съмнителния цилиндър. Мерена ли е компресия? И като че ли майсторът ти е за смяна...


treshold
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 03 авг 2014 19:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.6 SR въпрос относно главата

Мнениеот treshold » Чет 17 ное 2022 16:23


Това последното със сигурност е вярно. Иначе нямам идея дали е проверял, каквото и да е по блока.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 266 госта