ГОЛФ 5 1.9ТДИ Странен Проблем

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
eraymk3
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 30 окт 2020 0:49
Автомобил: GOLF MK3
Двигател:

ГОЛФ 5 1.9ТДИ Странен Проблем

Мнениеот eraymk3 » Вто 22 ное 2022 21:34


Здравейте, колеги! Беше време за нов проблем на мойто голфче ( 5ца 1.9ТДИ 105кс, BKC). Смених и всичко на тази кола, но ето, че и друго нещо се обади! На път към турция, колата придръпна и влезе в авариен режим! Започна да свети лампичката за подгревните свещи и след това започна да свети и чека.. След границата, загасих и въобще не искаше да запали нито стартера въртеше, нито нищо, само и едиствено оборотите играеха много(от 0 до 3к оборота и обратно) и се чуваше цъкане от таблото! Та върнахме се в града на авариен режим, колата е при майстора ми и сменихме всички датчици ( колянов вал, разпределителен вал и в скоростната кутия този G28 сензор, който не отчиташе оборотите на колата при палене). След това все още светеше лампата за подгревите и колата палеше още трудно.. Оказа се, че и мап сензор трябва да се смени, защото и от него дава грешка и свети. Та.. Сменихме всичко това и колата още не иска да запали от раз. Пали трудно, то едно въртене... Та утре колата ми е при еладжия, за да види динамото, защото майстора ми го е измерил 12V, а трябва да е 14V. Ще видим утре какво ще се прави, но се съмняват нещо по електрониката на колата! Спомена ми за компютъра на колата картата да не е издала багажа.. Кода на мотора е BKC, ще се радвам да чуя и вашето мнение! Колата е с чисто нови датчици на всичко и все още пали трудно, но поне този път отчита обороти!




Потребителски аватар
eraymk3
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 30 окт 2020 0:49
Автомобил: GOLF MK3
Двигател:

Re: ГОЛФ 5 1.9ТДИ Странен Проблем

Мнениеот eraymk3 » Вто 22 ное 2022 21:36


Каза ми също, че 1.9ката си имат проблеми с топъл и студен старт също! Дали е от това?


Потребителски аватар
eraymk3
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 30 окт 2020 0:49
Автомобил: GOLF MK3
Двигател:

Re: ГОЛФ 5 1.9ТДИ Странен Проблем

Мнениеот eraymk3 » Сря 23 ное 2022 16:19


Ъпдейт: Взех колата, сменени всички датчици( колянов вал, разпр. вал, мап сензор) та колата отново не чете обороти, и пали трудно, на диагностика показва, че датчика на коляновия вал не отчита.( при положение, че е чисто нов). Та вече колата ще ходи при човек, който се занимава с електрониката, чипосване на коли и т.н. Та вече дано да излезе ел. инсталацията или самия компютър.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 67 госта