Golf V 2.0 FSİ 150hp AXW Проблем с обороти на празен ход

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
N.N.
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 12 яну 2023 23:30
Автомобил:
Двигател:

Golf V 2.0 FSİ 150hp AXW Проблем с обороти на празен ход

Мнениеот N.N. » Чет 12 яну 2023 23:58


Здравейте на всички.
Нов член съм във форума и се извинявам предварително ако съм или сбъркам някъде относно темата.
Та по същество.
Имам огромен проблем с голфчето на много близък.
Колата е Golf V, 2.0 FSİ, 150hp, AXW код на мотора.
Проблема е изразен в това че колата пали без проблеми, но около 30-40 секунди след старта оборотите падат на ~650-700 и започва невероятно тресене.
Това е без значение дали е топъл или студен мотора. При диагностика на VAG COM грешките които записва са две: 17700 и 17748.
Смених датчика на разпределителния вал но грешката се появява след форсирване, грешката за термостата се записва секунда две след изчистване. Просветлиха ме да проверя какви данни стигат до въпросния датчик за да разбера дали е здрав той и съответно проводниците към него, но за жалост все още не успях тъй като ми пречи тръбата пред него.
Колата като цяло върви бих казал прилично без насичания и разни други странни симптоми, но останели на празен ход става старшно. Проверих и зацепването на ангренажа, всичко е наред.
Свещите са подменени преди да поема аз колата, предполагам че няма проблем с бобини, защото свещите са чисти с добър цвят а и не отчита липсващо палене в някой цилиндър.
Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно и може да ме насочи в някаква насока ще съм много благодарен.
А ако има колега от регион Търговище който може да помогне срещу заплащане съм отворен за предложения.




Потребителски аватар
boichopavlov
Мнения: 183
Регистриран на: Чет 13 юли 2006 21:37
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2006
Местоположение: Плевен

Re: Golf V 2.0 FSİ 150hp AXW Проблем с обороти на празен ход

Мнениеот boichopavlov » Съб 14 яну 2023 7:09


Верига и/или обтегач между двата разпределителни вала.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 86 госта