Загуба на мощност и тресене VW Bora 1.6

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Rem123
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 14 яну 2023 19:44
Автомобил:
Двигател:

Загуба на мощност и тресене VW Bora 1.6

Мнениеот Rem123 » Съб 14 яну 2023 20:01


Здравейте, от скоро ми се появи един проблем и не знам какво да правя. Колата е VW Bora 1.6 SR , 101 коня,1998 газ/ бензин. Един ден като е на газ започна да тресе на място и при ускоряване. Бавно ускорява и едвам изкачва по стръмен наклон нагоре, няма мощност. Интересното е че като превключа на бензин колата се успокоява и си връща мощността и се изтрелва. Ходих на газаджия и каза че най вероятно трябва да се подмени някой от газовите инжектори (дюзи). Все още не съм подменял нищо, но днес както карах на газ и изведнъж се оправи проблема и си възвърна мощността и спря да тресе. Но като реших да превключа на бензин започна да тресе и да губи мощност както беше с газта (все едно си обърнаха ролите) . След известно време отново се върна проблема на газ този път и на бензин. На място тресе не ускорява бързо и няма мощност както на газ така и на бензин. Даже понякога на място като подам леко газ вдига оборотите после като отпусна педала и когато паднат оборотите понякога колата изгася.
Досега си мислех че проблема е с газовата но щом се появи и на бензин вече не знам.
Ще се радвам да ме съветвате какво да правя.

Последна промяна от Rem123 на Нед 15 яну 2023 9:53, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Загуба на мощност и тресене VW Bora 1.6

Мнениеот tdi fen » Съб 14 яну 2023 22:22


бобина,кабели,свещи


Rem123
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 14 яну 2023 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Загуба на мощност и тресене VW Bora 1.6

Мнениеот Rem123 » Нед 15 яну 2023 9:48


Наскоро са сменяни бобина и свещите пак го има проблема



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki и 204 госта