Голф 2 , 1991 г. , 1.3 бензин - задни накладки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Голф 2 , 1991 г. , 1.3 бензин - задни накладки

Мнениеот men79 » Пон 23 яну 2023 10:24


Имам въпрос относно задните накладки. При натискане на спирачка се чува едно стържене взе едно е метал в метал от към задните колела. Така ли трябва да бъде? Купих нови накладки и се опитах да ги сменя. Разглобих едното колело и като се показаха накладките, които трябваше да са износени, но не бяха. Като сравних старите с новите накладки бяха почти еднакви като дебелина. Да не би да има някакъв друг проблем свързан с този шум?
Не съм карал такава кола и незнам как трябва да е, може и това да си е нормален шум...за стара спирачна система на кола 1991 г....

ПП
Съжалявам за многото теми, които публикувам напоследък, но скоро си купих колата и се оказа, че има доста неща за ремонтиране.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 2 , 1991 г. , 1.3 бензин - задни накладки

Мнениеот stefan4o » Пон 23 яну 2023 12:28


Отзад не е ли с барабани? Там са челюсти. Преди време и аз като бях с барабани отзад чувах такива странни звуци, на всичкото отгоре и не спираха :mhihi
Прегледай и почисти хубаво механизмите. Трябва да се натягат жилата с времето (то уж има автоматичен реглаж - една като рибка със зъбци), според мен.
Спират ли тези твоите барабани изобщо? Проверявал ли си ги?
П.П - така е със старите коли, особено наскоро закупените. Като им се съберат повечко неща и ги шитват на пазара :mhihi


men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Re: Голф 2 , 1991 г. , 1.3 бензин - задни накладки

Мнениеот men79 » Пон 23 яну 2023 12:45


С барабани е. Колата уж спира нормлно ( предните накладки са нови). Иначе като разглобик колелото бях оставил колата на ръчна спирачка и не можех да помръдна барабана на колелото въпреки, че беше освободен от болта.....държаха го накладките.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта