Странен шум при Венто???

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Странен шум при Венто???

Мнениеот vpetrovbg » Вто 18 сеп 2007 14:38


Колеги Вентото ми направи 10 дни като моя собсвеност и забелязвам един малко "глупав проблем" :shock . При скорост над 100 км/ч се получава силен постоянен шум и свирене вътре в купето, все едно че има много силен насрещен вятър при положение че врътката на вентилатора е на "0", т.е. клапата на въздуховода е затворена и вътре не влиза никакъв въздух отвън, а навън времето е спокойно? Какъв може да е проблема и може ли да се обезшуми по някакъв начин? :banghead:




Потребителски аватар
Yonata
Мнения: 325
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Yonata » Вто 18 сеп 2007 20:46


Добре дошъл ! :lol:
Провери уплътненията на вратите. :shock


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Сря 19 сеп 2007 7:54


Същото се получава понякога и при смяна на предно стъкло - заради уплътнението, все едно не си в своята кола - мн. е дразнещо, защото имаш база за сравнение, ако си я карал и преди това... Но пък ако не тече, не ти остава нищо друго, освен да се примириш... :cry:


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vpetrovbg » Сря 19 сеп 2007 8:14


Уплътнението на стъклото не може ли да се намаже със силикон? Също ми направи впечатление, че при въртене на копчето за направляване на въздушната струя: 1.към стъклото, 2.надолу, 3.надолу и седалки и 4.седалките, струята се насочва само към стъклата или надолу :screwy . Това някаква клапа ли е, къде точно се намира и какъв може да и е проблема?


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Сря 19 сеп 2007 8:35


Аеродинам. шум и проблема ти с "духалките" едва ли са свързани... Тъпо е, но щом в положения 3. и 4. не духа към теб, започни с "врътките" до "духалките" - да не би да са в положение "затворено"... :) Ако са си отворени и не духа - отиваш при човек, който знае какво има под/зад таблото, доста често самодейността води до по-големи разходи и пак - посещение при човек, който вече го е правил...


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vpetrovbg » Сря 19 сеп 2007 11:40


Шума според мен не е аеродинамичен, а все едно, че влиза през въздуховода в купето, само че не духа вътре а само шуми. Затова искам да разбера има ли някаква клапа на входа?


Потребителски аватар
kabelista
Мнения: 172
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 13:48
Автомобил: Skoda Octavia RS
Двигател: AUQ
Местоположение: София

Мнениеот kabelista » Сря 19 сеп 2007 19:48


Колега имам сащия проблем, но мисля че шума идва от шибидаха. При мен се пояби след като ми се развали шибидаха.


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vpetrovbg » Чет 20 сеп 2007 12:56


Моят шибедах го закарах днес на ремонт и като го оправят ще споделя има ли разлика :cry:


Потребителски аватар
stanislav_s
Мнения: 579
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот stanislav_s » Чет 20 сеп 2007 14:27


При мен също има такъв шум, а нямам шибедах. Според мен проблема е или във възрастта на уплътненията или...във възрастта на колата :lol:

Все пак не мисля че 12-13 годишна кола може да има шумоизолация като на някоя нова S класа :wink:


teo777743
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 11 мар 2023 20:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Странен шум при Венто???

Мнениеот teo777743 » Съб 11 мар 2023 20:53


Имам Passat b5.5 карам го от 2 години и вътре в купето е безшумен до преди 1седмица сега след 80 км шуми на вятър вие доста ,свалих корите от долу за проба разглобих вратите за проверка на шумоизолацията на страничните огледала сложих силикон за уплътняване от вън и от вътре и нищо същият шум уплатних уплатненията с допълнително уплатнение на всички врати и нищо после сложих силикон на предното стъкло от горе и от долната страна и нищо облепих колата с хартиено тиксо вратите и предната решетка и пак шуми вече не знам какво да правя не ми останаха идей моля за съвет



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivailo_slavov, petar_a и 228 госта