зумер на фаровете за голф 4

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

зумер на фаровете за голф 4

Мнениеот krauser » Вто 25 мар 2008 20:32


Здравейте колеги от скоро имам голф 4 някой може ли да ми каже къде е зумера на фаровете и как се стига до него?

Последна промяна от krauser на Сря 26 мар 2008 12:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Вто 25 мар 2008 21:01


Зумера за забравени фарове е в километража. С него също така сигнализира и за други нередности по автомобила. Ако не ти работи то наи-малко вероятно е да е от самия зумер. По е възможно микретата в ключалката на вратата да не работи ;)
Виж дали има малко плафонче на кората на вратата ( в долната част) и дали свети когато вратата е отворена.

Успех


Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: зумер на фаровете

Мнениеот krauser » Сря 26 мар 2008 8:31


контактите на вратите работят и плафоните светят???? :(


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Сря 26 мар 2008 10:07


А чувал ли си да издава някакъв звук от таблото, примерно когато има малко гориво трябва да изпиюка за да те подсети да обърнеш внимание. Ако ниакакув звук не издаде значи може да се е прекъснала мембраната. Имал съм такъв, но единичен случай на Ауди А4.
И все пак - зумера е върте в таблото.

Успех


Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот krauser » Сря 26 мар 2008 11:17


пюлка като няма гориво , но не издава звук за забравени фарове :(


vw_power
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 10:12
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот vw_power » Сря 26 мар 2008 11:23


krauser написа:пюлка като няма гориво , но не издава звук за забравени фарове :(

На всички 3-ки ли издва звук ако свършва горивото?


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Сря 26 мар 2008 13:28


3-ките нямат тая екстра.
Човека е написал , че колата му е Голф4 ;)

Шибаното е, че кабела от вратата на микретата НЕ влиза директно в таблото. Във вратата има едно комютърче, което управлява ел стъклото( при наличие на такова), централното, огледалата и т.н.т. без говоритела за касетофона. Работата е там, че комуникацията между вратата и комфорт модула се изжършва по CAN връзка, а модула също по шина данни си бърбори с таблото. До комфорт модула идват директно и само кабелите на миктретите на багажника и предния капак ( от пр. капак само ако има фабрична аларма - не съм 100% сигурен).
Та ....май ще ти е по-безболезнено ако си инсталираш един зумер ор 2.50лв във шофьорската врата , защото там имаш и кабела от микретата и габарит.

Друго в момента не се сештам :(


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 520
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Arteon
Двигател: CUAA
Местоположение: София

Мнениеот Vask0 » Сря 26 мар 2008 13:39


Много странно!И на мене не ми работеше ама беше от микроключето :)


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Сря 26 мар 2008 17:16


Vask0 написа:Много странно!И на мене не ми работеше ама беше от микроключето :)


плафона на вратата работише ли?


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 520
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Arteon
Двигател: CUAA
Местоположение: София

Мнениеот Vask0 » Сря 26 мар 2008 17:49


Чакай че съм прочел погрешно помислих че му работи плафона пък не издава звук то се оказа че не му работи!Аз му обесних всичко как съм си решил проблема!


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Сря 26 мар 2008 19:59


Vask0 написа:Чакай че съм прочел погрешно помислих че му работи плафона пък не издава звук то се оказа че не му работи!Аз му обесних всичко как съм си решил проблема!


обясни и на мен...


Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот krauser » Сря 26 мар 2008 20:03


Благодария за сьветите ! 6те продажавам да тьрся проблема.


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 520
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Arteon
Двигател: CUAA
Местоположение: София

Мнениеот Vask0 » Сря 26 мар 2008 20:20


Значи ето какво направих аз.Първо тука в форума казахте че е от микрокщчето и се оказа че е точно от това.Първо ходих да си купя микроключе.Подчертавам че ако очаквате да е еднакво с оригиналното няма да намерите!Дори е малко по-голямо от него!Който иска мога да кача снимка!Да види как изглежда!След това си разтапецирах кората!Свалих машинката за централното заключване,която се държи на 3 болта!2-та ги виждате като отворите вратата с звезда!Третото е малко вътре ама и то не е толкова трудно да се махне!След което разглобих самата машинка и махнах ключето!Пробвах новото,оказа се обаче че е по-голямо.разрешението е че пробих дупките на машинката и станаха по-големи!Самото ключе при мене си има дупки!Сложих клучето и го изпробвах дали като отвора врата го натиска!Стана всичко перфектно след разпробиването!Това ключе оба4е има 3 метални а кабелчетата са 2!Трябваше да ги запоя!Запоих ги!Сложих си бравата!Качих си кората и всичко е тип топ!Много съжалявам че забравих да снимам всичко по реда си!Като цяло всичко е много пипкаво и е поне 1 ден е работа!Но съм доволен всичко си работи!Почна ми свети плафончето!Зумера ми писка като си извадя ключа и така!Ако има с нещо съм готов да помагам :)


Потребителски аватар
Ясер
Мнения: 184
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Ясер » Сря 26 мар 2008 20:31


Vask0 написа:Значи ето какво направих аз.Първо тука в форума казахте че е от микрокщчето и се оказа че е точно от това.Първо ходих да си купя микроключе.Подчертавам че ако очаквате да е еднакво с оригиналното няма да намерите!Дори е малко по-голямо от него!Който иска мога да кача снимка!Да види как изглежда!След това си разтапецирах кората!Свалих машинката за централното заключване,която се държи на 3 болта!2-та ги виждате като отворите вратата с звезда!Третото е малко вътре ама и то не е толкова трудно да се махне!След което разглобих самата машинка и махнах ключето!Пробвах новото,оказа се обаче че е по-голямо.разрешението е че пробих дупките на машинката и станаха по-големи!Самото ключе
при мене си има дупки!Сложих клучето и го изпробвах дали като отвора врата го натиска!Стана всичко перфектно след разпробиването!Това ключе оба4е има 3 метални а кабелчетата са 2!Трябваше да ги запоя!Запоих ги!Сложих си бравата!Качих си кората и всичко е тип топ!Много съжалявам че забравих да снимам всичко по реда си!Като цяло всичко е много пипкаво и е поне 1 ден е работа!Но съм доволен всичко си работи!Почна ми свети плафончето!Зумера ми писка като си извадя ключа и така!Ако има с нещо съм готов да помагам :)



Ето едно важно нещо, което бях забравил....добре , че прочетох мнението ти и от начало до край. Контактния ключ и момента на вадене ;) Та става дума точно за ваденето на ключа. При него точно трябва да засвири зумера а касетофоа (ако е вързан да работи само с поставен ключ) да спре, То тогава светват и плафоните в купето.

Krauser, когато колата ти е със затворени врати и ключа е в полойение на контакт плафона трябва да е изгаснал, НО като изключиш от контакт и като дръпнеш ключа чуваш ли добре прещракването в ключалката за заключване на волана и в него момент светва ли плафона сам, без да си отворил вратата ????

Имах един клиент, на който не му работеше касетофона(защото беше вързан на два отделни плюса) и се оказа, че на новата Фабийка се е прецакала точно тази функция.


Потребителски аватар
krauser
Мнения: 138
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот krauser » Сря 26 мар 2008 20:41


бгагодаря за съвета ,но за съжаление всички плафони светят адекватно спрямо контактния ключ и вратите както и касетофона :(



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 208 госта