Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
egoist_ok
Мнения: 485
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 18:23
Автомобил: Golf 4 TDI 4 motion
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Троян

Мнениеот egoist_ok » Сря 23 апр 2008 19:10


Колега виж покрай кабела на антената, предишният ми Голф се наливаше от там




Потребителски аватар
svetlioworld
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

теч

Мнениеот svetlioworld » Сря 23 апр 2008 22:51


boiko1 написа:.....провери си жилото за капака,има една гумичка около него където влиза в колата,ако е скъсана или е няма може да ти се пълни и от там,при мен така беше на голфа..........


Точно под ръчката за капака забелязах,че беше навлажнено...май наистина може да е от това.Ще проверя ,мерси много.


Потребителски аватар
dudeotprolesha
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 14:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пролеша

Мнениеот dudeotprolesha » Чет 24 апр 2008 10:40


и моят голф2 се пълни отзад и онзи ден като валеше го видях как ТЕЧЕ от уплътнението на вратата


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот megatone » Чет 24 апр 2008 11:56


след като отпуших каналите на шибидаха проблема се реши :D


Потребителски аватар
pitbula90
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 08 май 2007 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Елхово - София
Контакти:

Мнениеот pitbula90 » Чет 24 апр 2008 18:21


Колега извинявам се но да не пускам нова тема ще пиша в твоята.Значи моята троика се пълни пред пасажерската седалка от къде може да тече вода там?


Потребителски аватар
rapo_vd
Мнения: 370
Регистриран на: Пон 10 дек 2007 19:47
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: AVF 2002
Местоположение: Видин

Мнениеот rapo_vd » Чет 24 апр 2008 18:28


pitbula90 написа:Колега извинявам се но да не пускам нова тема ще пиша в твоята.Значи моята троика се пълни пред пасажерската седалка от къде може да тече вода там?
Погледни от долу колата да не е прогнило някъде. :roll:


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Чет 24 апр 2008 22:20


И аз ще използвам темата.Тече ма...мицата и :oops: , това кори под чистачки, отводнителни отвори, входа за вентилатора- гледано най- подробно.Всичко изглежда наред, само дето се наложи да изхвърля всичката вата на пода- нема съхнене .При мен се наблюдават капки откъм пасажерското място, сякаш капе от стиковката на таблото с предната колона на вратата. Колата е имала лек удар в тази зона , като наливам вода , виждам да се оттича някъде под пластмасовите подкалници, не се задържа под чистачките.При огледа бяха влажни кабелите към буксата в предна дясна колона (дето отиват във вратата),маншона е здрав, гайката на буксата е уплътнена, в зоната на вентилатора е сухо.Дали има някаква гяволия под пластмасовия подкалник- там дето се оттича водата?А дано се не издавиме за празниците, тогава имам време и ще и таковам ..таковата на подводницата :013:
Айде, то май и водната помпа протече :evil: .Верно си е : жена и вода тръгнат ли....


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот BOCOO » Пет 29 яну 2010 12:11


извинявам се че подновявам темата но случва ли ви се да замръзнат отводнителните тръбички от шибедаха защото днес гледам че на колонката на шофьорската врата е замръзнал изхода на мъркучето и е влязло вода в купето. Тръбичките са чистени есента а защо замръзва да не опира в вратата и да се затулва изходчето


ceko1993
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 1:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот ceko1993 » Вто 02 фев 2010 22:32


И на мен днеска ми капеше във врата и стигнах до извода , че е замръзнало някое от заднните маркучета на шибедаха


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот G-HELL » Вто 22 юни 2010 19:35


Сорри че подновявам темата но да не пускам нова...
Та към проблема - водата при резервната гума

1. Махах стоповете мазах със силикон оплатнения...
2. Започнах да си мисля че е от пръскалкатато и от там като че ли изтърва вода прокапва а и пръскалаката ми счупена и обмислям вариант да я изолирам и за това също ще помоля за помощ
3. Върти ми се из главата че нещо не е наред и с уплатнението на багажника (голф 3,двувратка, говоря за 3-тата врата) понеже като дигна багажника и отдолу тече вода даже един път ми намокри гърба... някакво неочаквано почна да тече.

Нормално ли е от там да се отича ? дали все пак тази вода не идва от пръскалката или от цялото уплатнение на багажника или да търся някъде другаде причината.
Не съм много сигурен от къде как и защо :oops:


Потребителски аватар
rapo_vd
Мнения: 370
Регистриран на: Пон 10 дек 2007 19:47
Автомобил: VW PASSAT
Двигател: AVF 2002
Местоположение: Видин

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот rapo_vd » Вто 22 юни 2010 22:52


G-HELL написа:Сорри че подновявам темата но да не пускам нова...
Та към проблема - водата при резервната гума

1. Махах стоповете мазах със силикон оплатнения...
2. Започнах да си мисля че е от пръскалкатато и от там като че ли изтърва вода прокапва а и пръскалаката ми счупена и обмислям вариант да я изолирам и за това също ще помоля за помощ
3. Върти ми се из главата че нещо не е наред и с уплатнението на багажника (голф 3,двувратка, говоря за 3-тата врата) понеже като дигна багажника и отдолу тече вода даже един път ми намокри гърба... някакво неочаквано почна да тече.

Нормално ли е от там да се отича ? дали все пак тази вода не идва от пръскалката или от цялото уплатнение на багажника или да търся някъде другаде причината.
Не съм много сигурен от къде как и защо :oops:

И при мен е мокро там и немога да намеря от къде влиза? :screwy


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот wassilzaza » Чет 24 юни 2010 13:30


И аз да използвам темата за един въпрос. Отдолу под колата има едни гумени тапи, които не бяха добре прилепнали за пода на колата и около тях беше мокро и беше взело да ръждясва, та аз направих по една малка цепнатина в средата на гумата, а покрая третирах ръждата и запечатах гумената тапа по периферията за купето с антикор. Мисля си, че идеята е, че тези неща са направени да се отводнява колата от вътре на вън. Например зимата като вкарваш сняг и всичко се намокри да има от къде да се стече. Правилно ли съм направил или тези гумени тапи трябва да са херметически затворени и да няма връзка чрез тях между вътрешната част на купето и околната среда? Ако съм сбъркал да ги намажа с антикор целите и да ги запечатам.


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот G-HELL » Чет 24 юни 2010 14:54


Аз съм на мнение че тея тапи по пода са само от вътре да се отича навънка нещо като аварийни дупки да не става вътре аквариум и си мисля че ако са нагорели, опечени, износени или нещо от сорта по-добре е да се сменят с други по нови от колкото да се се лепят и т.н. ...

Та някой на мен може ли да ми помогне относно наводняването на багажника или да почвам наред първо да сменя цялото оплатнение на 3-тата врата, да търся оплатнения за стоповете, да си купя нови стопове че моите са пукнати, да изкормя задната чистачка, да затапя дупката й, да изолирам (да затапя) маркучето за задната пръскалка и т.н. ? Е някакви идеи? Малко помощ... :roll: :roll: :roll:


Потребителски аватар
BOCOO
Мнения: 517
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 9:23
Автомобил: golf3
Двигател: AEE 1996
Местоположение: svishtov

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот BOCOO » Чет 24 юни 2010 16:27


уплътнението на стопа на голф3 цяло ли е или е срязано от едната страна защото моето е срязано и оттам тече вода в купето мазах с силикон и утре ще видя дали тече


Потребителски аватар
wassilzaza
Мнения: 190
Регистриран на: Пон 03 дек 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Golfa се пълни с вода! Разрешено!

Мнениеот wassilzaza » Чет 24 юни 2010 16:46


Мисля, че и моето оплътнение е срязано, но нямам проблем, а иначе за тапите по пода, те нямаха дупки, а явно водата се е оттичала по периферията им и затова там е тръгнала ръждата и затова направих тази интервенция. За сега ще я оставя така с леките цепнатини, през които се надявам, че няма да влиза вода отдолу, а от купето ще излиза. Иначе имаше, не съм сигурен колко, но поне една тапа, която ми се стори, че оригинално е замазана отвсякъде. Отскоро открих, че ми тече вода от уплътнението на левия предния прозорец и съответно капката пада точно върху ел. моторчето и пълни цялата врата. В Авто+ ми обявиха цена от 85евро за уплътнението и понеже на вратата ще има 5-6 пъти по 85евро се замислям дали да си купя ново уплътнение, че втора ръка много трудно ще си намеря, а иначе за 70-80лв сигурно ще се намери обурудвана врата, но дали ще може да се свали и да се сложи лесно на моята врата...Някакви съвети относно проблема :D



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: zdrawec, КОРАТА и 181 госта