Голф 4 -кора под двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Голф 4 -кора под двигателя

Мнениеот dokros » Пет 02 май 2008 20:35


Аз лично карам бензинка Г-4- 1.6 16V -2003г. ,без кора , но съм виждал Г-4 - 2001 ТДИ 110 к.с. с кора под двигателя.

Колко струва кората, еднаква ли и е при бензин и дизел ?




Потребителски аватар
junakov
Мнения: 312
Регистриран на: Чет 19 юли 2007 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Мнениеот junakov » Пет 02 май 2008 20:57


не не е еднаква към 160 -200 лева е оригиналната около 100 лева втора употреба


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Пет 02 май 2008 21:37


Колега пластмасовата кора много се чупи поне моята беше много натрошена и се наложи да я сваля и да сложа метална,сега нямам никакви проблеми колата опира понеже е ниска обаче с металната кора отдолу не ми дреме.С пластмасовата не беше тъка накрая я бях вързал с тел понеже се бяха начупили ушите където се навиват болчетата които я държат към купето и към подкалниците и при всяко опиране все по нещо се отчупваше от нея.От тази гледна точка си прецени дали си струва да даваш пари за пластмасова кора която при едно по сериозно опиране а по нашите пътища това се случва често може да се наложи да се чудиш с какво да я вържеш отдолу. :roll:Инъче металната е универсална и пасва без значение каква е колата бензин или дизел.


ikonoma
Мнения: 419
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот ikonoma » Пет 02 май 2008 21:39


Градски, от къде взе металната? За колко пари? И аз съм в същата ситуация. Че даже и страичната към дясното колело ми липсва. На Октавията са същите като на Голфа.


Потребителски аватар
gero
Мнения: 140
Регистриран на: Вто 01 апр 2008 20:31
Автомобил: GOLF 4
Двигател: AGN
Местоположение: Нова Загора

Мнениеот gero » Съб 03 май 2008 12:02


интересужа ме цената на металната . били ми казал някои колко стува?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Съб 03 май 2008 12:21


300-350лв.комплект с два подкалника планки,болтове и всичко необходимо за монтажа,аз моята я купих от колегата GARTNER и съм много доволен.За цена трябва да се свържеш с него и да се уговорите инъче кората и подкалниците пасват идеално и нямаш грижи дали ще опре или не. :wink: :D Монтажа отнема около час и половина,поне на мен толкова ми отне,кората тежи 9кг.ламарината от която е направена е здрава и не се гъне или нещо подобно,абе заслужава си парите.Слагаш и забравяш.


Потребителски аватар
SASHOBGBG
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 20 юни 2007 10:44
Автомобил: Vw Golf 1.6 SR
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот SASHOBGBG » Съб 03 май 2008 15:09


Здравей колега, а до колкото забелязах караш ТДИ тоест дизел, ии нямаш проблеми с картера.
При мен седят нещата така че ако искам да сложа пластмасова кора трябвало да се изрязва дупка за картера, А пък за металната кора която казваш там пък съвсем незнам как е въпроса, имаш ли представа и можеш ли да покажеш снимка на кората и подкалниците ???


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Съб 03 май 2008 15:25


Значи кората при мен стои на около 5см.под картера,колегата GARTNER от когото я купих кара Голф 4 бензинов доколкото виждам в профила му е 1.8 той каза че и при него няма проблем и не опира никъде.Снимка на кората можеш да видиш в неговият профил,моята в момента е за смяна на амортисьори и махане на катализатор и няма как да я снимам но и кората и подкалниците паснаха идеално и за мое учудване нищо не тропа и не хлопа отдолу.Има оставени дупки за смяна на масло при моята пластмасовата нямаше и при всяко едно сваляне и слагане все нещо се чупеше от нея.Мисля че са я направили стандартна за всички Г4.


Потребителски аватар
nanio
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Мнениеот nanio » Съб 03 май 2008 16:08


В Интеркар 3000 предлагат кори за под двигателя. Цената е около 120лв. Но корите са много тънки и едва ли биха издържали на задирания и леки удари.


Потребителски аватар
badjo-vw
Мнения: 583
Регистриран на: Сря 28 ное 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот badjo-vw » Съб 03 май 2008 16:59


в пловдив имаше някъв майстор дето ги прави ламаринените за по 50 лева-някъде до СБА се намира


Потребителски аватар
GARTNER
Мнения: 1980
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cофия/Оряхово
Контакти:

Re: Голф 4 -кора под двигателя

Мнениеот GARTNER » Вто 06 май 2008 21:34


dokros написа:Аз лично карам бензинка Г-4- 1.6 16V -2003г. ,без кора , но съм виждал Г-4 - 2001 ТДИ 110 к.с. с кора под двигателя.

Колко струва кората, еднаква ли и е при бензин и дизел ?

Здравей колега аз продадох метална кора на колегата forski той каза че е доволен аз също съм с такава ако имаш интерес ще ти намеря такава кора
Изображение
Кората върви комплект с страничните малки кори и планки за закрепването абсолютно всичко цената е 300лв.
Монтажа е лесен :wink: ако искаш пиши на лс


Потребителски аватар
choha
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Шопиянец)

Мнениеот choha » Сря 02 юли 2008 15:28


Тази кора изглежда доста добре направена. Това фабрична част ли е и нова ли се намират за 300лв или втора употреба? Принципно, ако става със сигурност на всички Г4 и ако може да се намери аз проявявам сериозен интерес да си закупя такава.


Потребителски аватар
GARTNER
Мнения: 1980
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cофия/Оряхово
Контакти:

Мнениеот GARTNER » Сря 02 юли 2008 17:11


choha написа:Тази кора изглежда доста добре направена. Това фабрична част ли е и нова ли се намират за 300лв или втора употреба? Принципно, ако става със сигурност на всички Г4 и ако може да се намери аз проявявам сериозен интерес да си закупя такава.

Имаш лс.


Потребителски аватар
The_Game
Мнения: 246
Регистриран на: Нед 24 фев 2008 21:25
Автомобил: Golf IV
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Ловеч

Мнениеот The_Game » Сря 02 юли 2008 19:46


От тези кори си има смисъл, поне малко да предпази картера от удар и да не ходи кал по джигателя.Купих си пластмасови за 160 лева и ше тряа да ги слагам. Някои колега знае ли дали е проблем 4е са пластмасови а не метални, щото по-лесно може да се счупи :wink:


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Сря 02 юли 2008 20:29


Проблем е колега аз за това сложих метална и махнах пластмасите от долу че ми беше дошло до гуша от тях.Нашите пътища са скапани и единственото решение е желязната кора отдолу,тези пластмаси са от ден до пладне особенно зимата като замръзнат дълбоките коловози става супер яко :bananarock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта