охлаждане на двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
dexter
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

охлаждане на двигателя

Мнениеот dexter » Чет 29 сеп 2005 10:26


Здравеите пи4ове! Зна4и лятото нямах проблеми -стрелката на темп. си кове то4но в средата на 90 С ,а вентилатора си се вклию4ва от време на време. Сега градско сащто нямам проблеми, оба4е изванградско при 90км/4ас и 5-та скорост темп. става кам 75 гр. , а пак като пусна на свободна на някои далаг баир надолу става 4ак кам 60 гр. т.е. двигателя направо си изтива. Като покарам се оправя температурата, но ако задаржа далго пак на 5-та при 90 км/4 и пак по4ва да изтива eyecrazy .Вси4ко това е без вклиу4ен климатик или парно. Ами то ако е така зимата като запаля и влиу4а парното мозе и ваоб6те да не загрее :( Нормално ли е или имам проблем? Благодаря предварително за отговорите!




ivan4o
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ivan4o » Чет 29 сеп 2005 10:31


По-принцип е нормално като караш по-бързо да се охлажда повече. Виж термостата дали се затваря :D


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Мнениеот pas1.8mi » Чет 29 сеп 2005 10:40


Според мен не е нормално,дори и на свободна да пада температурата на 75гр.Аз съм с 1,8 90кс РП по инерция с 130км/ч си поддържа 90гр.


Потребителски аватар
granci
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 04 авг 2005 16:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот granci » Чет 29 сеп 2005 10:42


Термостата колега май че ти се е сдухал...


Потребителски аватар
asskoGTI
Мнения: 778
Регистриран на: Нед 05 юни 2005 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот asskoGTI » Чет 29 сеп 2005 10:59


mi_60 написа:Термостата колега май че ти се е сдухал...



може и да няма термостат :idea: винаги да е на големия кръг,щом казва че истива толква много....а иначе нема лошо да ти е студено на голфа :) повечето хора реват че им е топло на голфетините :lol:


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Чет 29 сеп 2005 11:47


dexter написа:Здравеите пи4ове! Зна4и лятото нямах проблеми -стрелката на темп. си кове то4но в средата на 90 С ,а вентилатора си се вклию4ва от време на време. Сега градско сащто нямам проблеми, оба4е изванградско при 90км/4ас и 5-та скорост темп. става кам 75 гр. , а пак като пусна на свободна на някои далаг баир надолу става 4ак кам 60 гр. т.е. двигателя направо си изтива. Като покарам се оправя температурата, но ако задаржа далго пак на 5-та при 90 км/4 и пак по4ва да изтива eyecrazy .Вси4ко това е без вклиу4ен климатик или парно. Ами то ако е така зимата като запаля и влиу4а парното мозе и ваоб6те да не загрее :( Нормално ли е или имам проблем? Благодаря предварително за отговорите!


Колега dexter все едно,че за моят голф разказвах :)
Абсолютно същата история.Абе според мен е във вида на термостата.Твоят от Italy ли е вкарван? Понеже моят е вкаран от южна Италия.Не може един автомобил да се кара с еднакъв термостат в Италия и в Норвегия.Това си е мое теза,ако греша поправете ме.Все пак нашият варянт е по благосклонен,щото ако беше с "зимен тип термостат " лятото когато стане 36'C ще има :banghead:


Потребителски аватар
dexter
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот dexter » Чет 29 сеп 2005 14:03


Aз умишлено не исках да насо4вам темата в тази посока!
Зна4и колата е от Италия -Ливорно. Според мен сащто маи са и сменили термостата- таи като става така 4е лятото няма проблеми, а при по - ниски темп. не е добре работата! все пак нека 4уем и други ощте мнения!


Потребителски аватар
kokovanev
Мнения: 1170
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 16:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот kokovanev » Чет 29 сеп 2005 14:15


От юг често пристигат със запекъл в отворено положение термостат. Според мен го провери първо него.


Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dready » Чет 29 сеп 2005 14:26


Извинявайте за тъпия пост ,но не е ли нормално когато караш извънградско да е по ниска температурата и нормалното положение да е м/у 70 и 80 градуса?


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Чет 29 сеп 2005 14:49


kokovanev написа:От юг често пристигат със запекъл в отворено положение термостат. Според мен го провери първо него.


И не само от юг колега...
Мен пък не ме притеснява че е отворен и моя постоянно.
По- щеше да се притеснявам дали ще отвори... :idea:


prj57
Мнения: 2189
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Лондон
Контакти:

Мнениеот prj57 » Чет 29 сеп 2005 18:53


Аз съм с Г3 1.8 90 коня, но съм рязал отвори и съм правил изолаций на спортния филтър, в града ми дава при нормално каране без много юркане и задръствания около 80 -85 градуса, извънградско 70 -75, но това ми беше целта, да понижа темп на двигателя.....


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

термостат

Мнениеот Жоро Делчев » Чет 29 сеп 2005 22:58


Същия проблем го имах и аз преди два месеца.Градско си загрява нормално(стрелката е по средата)а извън градско особено нощем когато е по хладно на 5- та с нормална газ стрелката стигаше до края на бялото т.е. двигателя направо си изтива.От една страна лятото е по добре така обаче като захладня колата взе сутрин доста трудно да загрява до нормална температура.Смених термостата (16 лева BEHR от автоплюс) и сега стрелката винаги си стои посредата освен при при продължителна работа на място.


Потребителски аватар
dexter
Мнения: 27
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот dexter » Пет 30 сеп 2005 8:45


Благодаря за отговорите! Аз бих си сменил термостата без да се замислям, ако нямах допалнително слаган климатик Diavia, чиито кондензатор за фреона е пред радиатора на антифриза и става така че вентилатора ги обдухва и двата. Според мен италианците са сменили умишлено оригиналният термостат при монтажа на климатика, таи като кондензатора на фреона щте пречи лятото за доброто и ефективно охлаждане на антифриза от вятар и вентилатор и последният може да не насмогва. Мисля че ако сменя термостата сега проблем няма да имам, но лятото щте почне да загрява :roll: Смятам да пробвам зимата да слагам пред радиатора някакво нешто пред него така 4е да не му духа вятар толкова - вие как мислите?


Потребителски аватар
bob.ts
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 30 юни 2005 13:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот bob.ts » Пет 30 сеп 2005 9:30


Dexter,благодаря че подхвана тая тема,и моята кошница е италианска,и тя държи температура като ваште,е чак до бялото не е стигала.А що се отнася за кашона пред радиатора-това е класика!Спомняш ли си навремето имаше "кожени" с прозорчета калъфи за първите ни коли :roll: Е-е-ех,а бяхме младиииии....и пак толкова лу :D ди.та си мисля ,че просто термостатите ни са нискотемпературни.Имах Вектра 1.6 д и от там разбрах,че за нея имаше 3 вида с различни темп. на отваряне и затваряне,като единия даже би трябвало да отвори на 98 грд???? ама не посмях да го сложа.Като пуснем парното-ще му мислим :arrow: :horror:


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Пет 30 сеп 2005 10:01


dexter,сменяй термостата и не се занимавай с глупости.

bob.ts,москвича имаше и щора/жалюзи/,но там системата на охлаждане на радиатора е друга.
термостати на различни градуси има за всички марки.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта