Турбо на 2Е ?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
ivo_asenov
Мнения: 114
Регистриран на: Нед 16 дек 2007 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна- кв.Виница

Турбо на 2Е ?

Мнениеот ivo_asenov » Чет 05 мар 2009 23:51


Знам , че има теми и коментари по въпроса, но информацията е или ограничена или се разминават яко мнения, а понякога темата завършва и със отговор, че този двигател не е добра основа.До преди седмица не съм помислял за вдигане на мощността поради факта, че живея в малък град и няма къде да я използвам :(
Искам да знам до колко мога да вдигна конете на Пасатчето без да сменям карантиите, знам че ще трябва да се разреди и т.н. но нямам намерение да сменям бутала, ск. кутии ... за тая цел каква турбина да си търся, колко голям кулер, става ли колектора от дизелов фв, всяка информация в момента ще ми е полезна докато не дам парите си за някоя простотия :D
Май трябваше да започна с това че колата беше на баща ми и от 3 години си върви само на газ и изобщо не работи на бензин :? Това мен лично не ме притеснява защото цената на газта е ниска и ходих да го пренастроят така ,че разхода да е компромис за сметка на динамиката :lol: (така каза майстора) и наистина провървя колата след настройките :shock




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот zfa159 » Пет 06 мар 2009 0:04


ivo_asenov написа:Знам , че има теми и коментари по въпроса, но информацията е или ограничена или се разминават яко мнения, а понякога темата завършва и със отговор, че този двигател не е добра основа.До преди седмица не съм помислял за вдигане на мощността поради факта, че живея в малък град и няма къде да я използвам :(
Искам да знам до колко мога да вдигна конете на Пасатчето без да сменям карантиите, знам че ще трябва да се разреди и т.н. но нямам намерение да сменям бутала, ск. кутии ... за тая цел каква турбина да си търся, колко голям кулер, става ли колектора от дизелов фв, всяка информация в момента ще ми е полезна докато не дам парите си за някоя простотия :D
Май трябваше да започна с това че колата беше на баща ми и от 3 години си върви само на газ и изобщо не работи на бензин :? Това мен лично не ме притеснява защото цената на газта е ниска и ходих да го пренастроят така ,че разхода да е компромис за сметка на динамиката :lol: (така каза майстора) и наистина провървя колата след настройките :shock

И след като туриш турбо на двигателя разхода на газ ще отиде на майната си във висините....а доколкото разбирам искаш да не харчи много а да върви що годе добре.При бензиновия двигател не е като при дизела и турбото вдига мощността доста ама вдига и разхода доста понеже смесообразуването при дизела и бензина няма нищо общо.Няма да те питам за какво ти е това турбо понеже ми е ясно,че не ти трябва ама :
практически може да забиеш турбо на каквъто и мотор си искаш стига да се съобрази с него....общо взето и на теб ти е ясно,че така съкращаваш живота на двигателя понеже го износваш прекомерно.Разрови се из темите - има един човек от Пловдив,който се занимава със слагане на турбо на разни двигатели на VW и мисля,че може да ти бъде полезен...ама нямам никакви данни за него.
Важно е да отбележа,че ако колата работи само на газ можеш да приложиш много трикове за да върви значително по-добре и да не харчи в пъти повече с някои дребни конструктивни изменения като например да и дадеш предварние на запалването доста повече градуси (има си и своите минуси разбира се),да отместиш зацепването на ангренажа с 2 зъба ама не помня в коя посока беше (питай radotom , той знае) за да оправиш динамиката при средни обороти,можеш да пооправиш малко всмукателния колектор (при 1.8 има таралеж и той се маха за да не пречи на въздушния поток ама незнам при 2Е дали го има) и тем подобни.По-добре се насочи към такъв тип преобразувания.
Успех!

Последна промяна от zfa159 на Пет 06 мар 2009 0:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
suba
Мнения: 522
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:56
Автомобил: AUDI А6
Двигател: APS
Местоположение: София

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот suba » Пет 06 мар 2009 0:05


Колега,не си прави експерименти с този иначе изключително здрав мотор.Слагането на турбо е възможно но от хора които разбират от това и се сменят колекторите,буталата и софтуера на компа.Защото ти си караш на газ ама компа ти оправлява един куп "джаджи" по мотора (2Е).
Мен ако питаш,оправи си бензина и ще видиш как тия 2000см3 стоят много добре на това купе.Аз съм с 2Е и въпреки газовата и по-евтиното гориво,често се искушавам да си карам само на бензин.Разликата е чуствителна.Общо взето на газ все едно карам 1.8 90кс.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот zfa159 » Пет 06 мар 2009 0:13


suba написа:Колега,не си прави експерименти с този иначе изключително здрав мотор.Слагането на турбо е възможно но от хора които разбират от това и се сменят колекторите,буталата и софтуера на компа.Защото ти си караш на газ ама компа ти оправлява един куп "джаджи" по мотора (2Е).
Мен ако питаш,оправи си бензина и ще видиш как тия 2000см3 стоят много добре на това купе.Аз съм с 2Е и въпреки газовата и по-евтиното гориво,често се искушавам да си карам само на бензин.Разликата е чуствителна.Общо взето на газ все едно карам 1.8 90кс.

Айде не с лошо за моя двигател сега....ако е добре гледан и пипнато това-онова по газовата върви доста добре и на газ или бензин няма особено голяма разлика....освен ако не работи климатика...тогава се чуства малка разлика между газ и бензин...ама за тази цел спомага по-богатата горивна смес на газ и ТАП-а,който мръдва малко центровката на газ.Също така с един вал от 2Е доста се усети разликата във вървежа....остава да разкарам и таралежа ;)
Иначе напълно подкрепям мнението ти - ако двигателя се оправи да е 6+ си е напълно идеален за това купе и си има и динамика и мощност и всичко ;)


Потребителски аватар
suba
Мнения: 522
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:56
Автомобил: AUDI А6
Двигател: APS
Местоположение: София

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот suba » Пет 06 мар 2009 0:21


Извинявай колега за сравнението. :D
Не съм много прав,признавам си.Не ма бийте :beat_butt2
Е АБС си е хубав двигател и Пасата си върви и с него доста добре,ама все пак 2Е върви повече :wink:


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот zfa159 » Пет 06 мар 2009 0:26


suba написа:Извинявай колега за сравнението. :D
Не съм много прав,признавам си.Не ма бийте :beat_butt2
Е АБС си е хубав двигател и Пасата си върви и с него доста добре,ама все пак 2Е върви повече :wink:

Което си е така така си е и не е иначе - нямам какво да добавя понеже си си прав.Ама 2Е на газ ако е направен като хората си върви доста прилично и колата си има и динамика и нисък разход и всичко като хората ;)


Потребителски аватар
suba
Мнения: 522
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:56
Автомобил: AUDI А6
Двигател: APS
Местоположение: София

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот suba » Пет 06 мар 2009 0:33


Така е :да:
То тоя двигател е за газо-инжекцион ама аз го мъча с обикновенна уредба и сигурно от там идва голямата разлика газ-бензин


golf_mania
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 29 юли 2008 0:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот golf_mania » Съб 07 мар 2009 13:13


Колега в Свищов наистина като се замисля дори да имаш перфектната турбо кола просто няма каде да я кара6,както и по пътя за Плевен особено :lol: Наи ефтиния вариант за турбо е колектор от тди,дизелова турбина и кулер,но не мисля че ефекта си струва парите и разправията по монтаж и т.н.Просто това не е като да сложиш газова уредба например и след 20000 да идеш да ти я настроят понеже нещо не варви,турбо двигател изисква малко по специална подръжка.Според мен по добре не мисли за глупости,а си направи една диагностика на колата и качествено обслужване,защото като се замисля че колата е карана толкова време на гас,99% ламбда сондата е заминала,оправи си колата да читаво на бенц,купи си един чип 100лв мисля е като за 2е от колегата брезел и ще ти се струва,че караш друга кола


Потребителски аватар
Stef4o
Мнения: 1532
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 19:24
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD
Местоположение: София

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот Stef4o » Съб 07 мар 2009 13:26


За дизеловото турбо мисля, че не е добър вариант.Дизела с турбо върви на съвсем друго сгъстяване.Отделно картите на дизелово турбо и бензиново са доста различни.

Според мен няма смисъл да се занимаваш с турбо ако ще е на "лек полъх" само..(писъл си, че няма да разреждаш, оттам значи, че ще го караш на ниско налягане).
Може да я оставиш атмосферна с някой доработки ще върви добре, а няма да имаш главоболията с поставянето на турбо.


пп Vizor, имаш ЛС, бих искал да знам къде точно бъркам
Също не виждам с какво допринася поста ти, за темата/въпроса на автора.
Ако имаш друго мнение, или мислиш, че някой друг не е прав - напиши как стоят нещата/обоснови се/, от критика не се плаша - стига да е градивна :wink:

Ще продължим на лични за да не цапаме темата

Последна промяна от Stef4o на Съб 07 мар 2009 16:34, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот Vizor » Съб 07 мар 2009 13:29


Стефчо не пиши повече глупости пич.. излагаш се


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот Vizor » Съб 07 мар 2009 16:18


Аз карам бензин с дизелова турбина .. достатъчно обяснение ли ти е това ?
и какво значи "дизелова турбина"? няколко пъти спорихме по този въпрос.. прочети из темите
виж на ц20лет мотора турбината каква е и при какви коли се ползва.. и да видиш, че лет-а е единствения мотор при който се полва точно тази турбина :)
тди-ския колектор за 2е не знам обаче заспива на 1.8 8 клапановите мотори на фауве.. ;)


Потребителски аватар
Plamen_RI
Мнения: 1724
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот Plamen_RI » Съб 07 мар 2009 16:34


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=70021&postdays=0&postorder=asc&start=0

ето ти го направено, при това както трябва, разбира се цената може да те смути :wink:


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Турбо на 2Е ?

Мнениеот Li4o » Съб 07 мар 2009 21:52


Хайде стига с тези теми - "как да сложа турбо на Пасата на баща ми, който е на газ..." :evil:



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта