90 к.с. ABS Vs 90 к.с. TDI

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Сря 14 юни 2006 17:10


Ами нали октановото число е по голямо, би трябвало да дърпа повечко?! :roll: А да, и зависи от двигателя, поне при мене си има разлика, колкото и минимална да е тя, но се осеща,незнам за другите.




Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Сря 14 юни 2006 17:18


с по голямото октаново число си гарантирате че няма да има детонации и компира няма да дърпа центровката при високите обороти на коли с по висока степен на сгъстяване .........


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Пет 16 юни 2006 20:47


така-искам да се извиня педварително на колегите на които обещах да се пробваме колите.Е днес ми пристигна чипа от БРЕЗЕЛ и не издържах до утре и отворих компа и го инплантирах вътре.Надявам се да ме разберат правилно-сигурно съм седмак да му е...а.


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Съб 17 юни 2006 22:44


Здравейте.Днес проведохме гонката (току що се връщам), макар малко куцо, но пак е гонка.
SMEL ме взе на дълго поне с кола.Само , че колата му не е сток за разлика от мойта.Не че се оправдавам,не ме е яд или се сърдя, че малко ме (прекара), нищо подобно, човека си е направил колицата супер готина и бърза.
Сега имаме оговорка с hosetovw, след като си пооправим колите да се пробваме (90к.с. vs. 90к.с.).И пак ще пишем какео е станало.

Иначе за сега, поне според мен още бе е имало , как да кажа..... честна гонка ABS vs. TDI, имам предвид два сток автомобила.
SMEL още веднъж поздрави за добрата колица, след малко тунинг по мойта отново се мятаме нали? :lol:
Айде със здраве :wink:


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Съб 17 юни 2006 22:58


ами искам да питам горе долу за преценка. Като съдим че СМЕЛ е с чип и е взел 1 кола преднина си мисля че без чип пако ще бие. Та искам мнението и на двамата или поточно впечатления дали ако беше без чип бензина щеше да дръпне. Особено Смел знае как преди му вървеше колата и може би има представа дали без чип щеш да бие или не. Поздрави за Гонката и при възможност да сложите по някоя снимка или клипче да се фукам :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Съб 17 юни 2006 23:11


Brezel написа:ами искам да питам горе долу за преценка. Като съдим че СМЕЛ е с чип и е взел 1 кола преднина си мисля че без чип пако ще бие. Та искам мнението и на двамата или поточно впечатления дали ако беше без чип бензина щеше да дръпне. Особено Смел знае как преди му вървеше колата и може би има представа дали без чип щеш да бие или не. Поздрави за Гонката и при възможност да сложите по някоя снимка или клипче да се фукам :lol: :lol: :lol:


Е виж за апаратче не се сетихме, ама ще станем малко смешни бе Brezel, там едни бегачки с по над 150 коня, ние каде :roll:
А относно за чипа, трябва SMEL да каже, аз нищо не мога да кажа.
Аз поне си мисля , че без чип го вземах, поне според мене, незнам какво ще каже SMEL, но както казва , че без чип скоростите са по къси нямаше да вкара такава 2-ра каквато вкара на дръпката и щях да замина с 2-ра до 100 и нататъка.Но пак повтарям гонката беше една неорганизирана, т.е. не се даде старт,може би със старт щеше да има друго развитие,можеше повече да ме вземе, незнам....

Ноооо какъв Опел имаше тцтц, "малко" барнат, късапе асфалта направо.
Но относно привържениците на марката и собственици на такива автомобили, бих казал , че бяхме номер 1, цели 7 голфа имаше на ЛУКа, абе нямаме равни, каде бееееее :D :P


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Съб 17 юни 2006 23:38


Значи-смятам че постъпих честно-можех да си премълча за чипа.Наистина сега колата се изтрелва на 2-а и 3-а.А за без чип може би ПАКОБОЙ щеше да ми вземе половин кола или нещо такова.Разликата е осезаема с чипа.


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот pacoboy » Нед 18 юни 2006 9:29


SMEL написа:Значи-смятам че постъпих честно-можех да си премълча за чипа.Наистина сега колата се изтрелва на 2-а и 3-а.А за без чип може би ПАКОБОЙ щеше да ми вземе половин кола или нещо такова.Разликата е осезаема с чипа.


Да, прав си за премълчаването, постъпи честно, евала за това, че каза :applause: . Иначе незнам без чипа как щеше да бъде, но ако не беше казал, щях доста да ти гледам колата, щотоооо... сещаш се :wink:

Айде аз отлитам на плаж..... :ihaaaaa


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Нед 18 юни 2006 14:24


Сега съм нагласил един 1.6 АФТ-101 97 г.коня да му пробвам барутника.Дано не му изкочат буталцата.Той снощи кара мойта-пихме по 1-но малко,и днес не дойде????Но ще го намеря,само заради ЛУДИЯ-ДА СПРЕ ДА ПРИКАЗВА ЕДИН ПЪТ ЗАВИНАГИ.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Нед 18 юни 2006 14:27


SMEL написа:Но ще го намеря,само заради ЛУДИЯ-ДА СПРЕ ДА ПРИКАЗВА ЕДИН ПЪТ ЗАВИНАГИ.


да спра да говоря кое?
сваляй чипа и ела в софия.
е ако искаш може и с него да си караш насам, де ше стигнеш 1 час по-бързо mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Нед 18 юни 2006 14:35


имаш ли нещо за пиене-студено?----аз те уважавам доста-и ми харесва спора с твоя ГОЛФ-затова намерих същия тук и решихме да пробваме.но човека като покара мойта взе да цъка и да се съмнява сам че ще ми земе предница-а и днес не дойде както обеща.Сега иска да му сваля компа и да му поръчвам чип от Брезел.-Така че може да ги пробваме и двата чипосани.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Нед 18 юни 2006 15:50


:drunk и аз те уважавам :drinking: ще намериме студено.
но мисля че няма да е честно понеже всеки знае че чипа при турбо двигателите е МНОООГО по-ефективен.....отколкото при атмосферните, така че......
:wink:
аз се бях засилил да те пробвам преди, сток, щото нали казваше че копаш асфалфа у варна mhihi пък аз тоя тука нашия немога да го изкопам..... :dontknow:


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Нед 18 юни 2006 16:14


шегата настрани. наистина ще ми е интересно да се пробвам с чипованата печка с водно охлаждане.
дано колегата СМЕЛ да има път насам, за да пробваме машините.


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Нед 18 юни 2006 16:24


пичове-темата моля да не я обръщате в чат или мерене на пишки...
айде на лични тия. тука после резултатите. :twisted:


Потребителски аватар
SMEL
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 17:58
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Варна

Мнениеот SMEL » Пон 19 юни 2006 20:04


Ludia написа:шегата настрани. наистина ще ми е интересно да се пробвам с чипованата печка с водно охлаждане.
дано колегата СМЕЛ да има път насам, за да пробваме машините.
------------------------------- Ами аз си идвам командировки към Софето.Само трябва да и прегледам кюнците на печката,че нещо ме съмнява пречистващия кюнец/катализатора/ А и чакам тоз моя приятел със същия мотор като твойта ОСА -да го пробвам.ще пиша веднага резултата.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: aminohus и 26 госта