Двигател G60 на SCIROCCO?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 5:19


Здравейте колеги! Моля не ме хранете за глупавите въпроси но съм нов в темата за двигатели и всякакъв вид силов тунинг и тепърва събирам информация) :) Та! По темата ... значи твърдо съм решил да сменям двигателя на Сирокото защото сегашния е голяма мъка, 1.6 65 коня кa
kaрбуратор и направо ме изнервя по светофарите и по разни по-стръмни улици или при изпреварване - а бе въобще ме дразни пък и е време за нещо по-така.
Много хора ме съветват да си търся двигател Г60 първо, защото е мощен и второ защото няма нужда от преправяне на коша на колата. Тука моментално изникват няколко проблема, за които ви моля за мнение и съвет :) Първо: разбрах, че тия двигатели са кът или поне здравите такива ... къде да го диря? Второ: предполагам, че със смяната на двигателя вървят и няколко други разхода да речем нови спирачки например. Какво друго освен тях? Трето: според вас дали ще мога да се вместя в скромния бюджет от около 1000 лева? И въобще, ако не изпадне подобен двигател към какво да се насоча какво да търся и да гледам (да става на купето без да се налага преправяне и да е поне 100 коня съответно да има и мегдан за разни модове в бъдеще)?




Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот emiltd » Пет 27 май 2011 5:48


Предполагам,че си се спрял на Г60 заради прословутите 160кончета,но да знаеш,че трудно се намират,а още по-малко читави,особено компресора им е с доста лоша слава,като здравина.Аз бих ти препоръчал нещо 16V(9А,КР,ПЛ)те са сравнително корави мотори,а и имайки в предвид какъв е сегашния ти мотор,ще те зарадват доста като мощност,освен това мисля,че ще успееш с този бюджет с повечко късмет :да:


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 6:00


А бе не съм се спрял на нищо още. Както казах сабирам информация питам чета всеки започва от някъде :) Специално за Г60 знам, че са трудни за откриване, но определено ще погледна и твоите предложения ... то май всичко е по-добре от сегашния ми двигател ...


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот sam_boha » Пет 27 май 2011 6:17


Добро утро първо. Колега, аз също смятам, че далеч по-лесна и евтина ще е конверсия с КР мотор. А той се засилва и не много скъпо и трудно (нали искаш да понадуваш). Разгледай темите в силов тунинг, има няколко точно за КР-и. Най-голям проблем ще е настройката на инжекциона, но и на това си имаме майстори тук (във форума).
Друг вариант е доброто старо абс-че, то май също ще влезе без поправки по коша (тук имаш възможност за АГУ и по начало тези мотори са евтини и здрави, но са само 90 коня), ако търсиш и ефекта "икономия".

То ми не е работа, ама ... TDI как ти звучи? Погледни тук: viewtopic.php?f=53&t=248757&hilit=corrado+tdi
Аз съм малко пристрастен към такова проектче. А ако искаш да си уникален (поне за Б-я) може 1.6 ТДи SB мотора :mrgreen: Как виждаш нафтата като част от живота си?


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 6:45


Добро утро и не теб колега! Точно прочетох темичките за КР и ПЛ и май наистина са по-добрия избор. Г60 160 кончета може и малко множко да ми дойдат пък аз все още съм от отговорните шофери :Mr Green Fun За настройки ще мисля като си намеря подходящия двигател хАха Относно ТДИ-то страшен проект е това обаче много сложно за мене, малко по-простично няма ли? :D


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 6:58


Добре а със новия двигател какво друго трябва да се смени? Окачване, спирачки, скоростна кутия или може и да не се сменят?


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот sam_boha » Пет 27 май 2011 7:24


paradoxxx написа:Добре а със новия двигател какво друго трябва да се смени? Окачване, спирачки, скоростна кутия или може и да не се сменят?


Абе то за можене може, ама ....
Кутията е почти сигурно, че ще трябва да се сменя (най-вероятно няма да може да влезе на новия мотор, но това трябва да се провери, а и ще му дойде къса). Тук може да се заиграеш, в смисъл с кода и съответно предавателните чесла на кутията - кеф ти "къса" (дето излиташ от място с нея, но не вдига много), кеф ти "дълга" (с висока максимална скорост, но по-бавен старт, най-общо казано). Продават се много двигатели комплект с ЕКУ и кутия, така че не е проблем.
Спирачките е препоръчително (според мен задължително), все пак имаш по-мощна кола, дето трябва и да спре, а не да разчиташ на спирки, дървета, автобуси и прочее за стопери, не дай си Боже :bishop . Така или иначе надали са освежавани скоро, пък Сирокото си е малко вехто (не те обиждам, тази кола е олд скуул мадафака фаитър, дет се вика, и е "яко" яка) и си заслужава според мен.
Окачването - същите размишления както по-горе. Като юрнеш многото коне ще искаш да стой в завоя, а не да се държи на пета, нали?!

Относно ТДИ-то - SB моторът си е стандартен за Голф и Пасат от същите години на Сирокото и не вярвам да се прехвърлят кой знае колко трудно (ей сега е ред на хората, които са го правили да ми съдерат кожата), но определено бензинов мотор ще е по-лесно. Но пък Сиро с 1.6 ТДи ще е :да: :да: :да:


V_W_P
Мнения: 78
Регистриран на: Нед 01 май 2011 15:07
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AEX 1997
Местоположение: Видин,Варна

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот V_W_P » Пет 27 май 2011 7:49


колега,а защо не сложиш АБС или РП двигател,като можеш да го моднеш с един разпределителен вал от 2Е и един чип и ще си пре доволен от постигнатото,за мен това би бил подходящия начин,но всеки си преценява възможностите. :)


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 7:49


То ясно, че има важни неща които задължително трябва да се сменят с двигателя но мен главно ме притеснява дали ще се вместя в парите с които разполагам. Ако за около 1000 лева намеря двигател и ми останат пари за спирачки веднага ги сменям иначе моята идея беше да карам по-бавно поне докато и намеря читави подходящо големи дискове и апарати. А иначе имам една скоростна кутия от двигател 1.8 115 пак от Сироко но не и знам кода и трябва да я погледна.
Но си абсолютно прав, че колата не е първа младост и определено трябва да се подсили преди да се настъпва 2 мнения по въпроса няма!


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот sam_boha » Пет 27 май 2011 8:01


То хубаво кутията я имаш, поне от нея ще спестиш едни 200 лв., но полуоски (сега изреждам какво ще трябва, като ще има неща, дето не съм се сетил) също трябва да се набавят. Мотор с инсталация (имай предвид, че може и да се наложи попреправяне на някой и друг я изгорял, я "премахнат, щото не трябва" кабел), генерацията ще трябва да се пооправи (я гърненце, я тръбичка, най-добре нови...), спирачки (обновяване на втора ръка по-големи апарати и нови дискове и накладки) и ако има вариант поне нова амортизация, ако не койлове.
Чесно казано не знам дали ще се вместиш в 1000 лв., много е относително.
Моят съвет е: купувай си по малко, по малко (колкото пари имаш) и като събереш нещата - слагай. За да не стане "аз свалих мотора, сложих новия, но не ми стана кутията" или "опааа, полуоските не стават, бря". Окомплектовай всичко и тогава реденето ще е по-лесно.
Разгледай в Продава раздела. Мисля, че имаше няколко коли на части и разпитай за цените, горе-долу да имаш представа.

Последна промяна от sam_boha на Пет 27 май 2011 8:06, променено общо 1 път.


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 8:05


Много си прав! Благодаря за съветите!


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот emiltd » Пет 27 май 2011 8:11


paradoxxx написа:То ясно, че има важни неща които задължително трябва да се сменят с двигателя но мен главно ме притеснява дали ще се вместя в парите с които разполагам. Ако за около 1000 лева намеря двигател и ми останат пари за спирачки веднага ги сменям иначе моята идея беше да карам по-бавно поне докато и намеря читави подходящо големи дискове и апарати. А иначе имам една скоростна кутия от двигател 1.8 115 пак от Сироко но не и знам кода и трябва да я погледна.
Но си абсолютно прав, че колата не е първа младост и определено трябва да се подсили преди да се настъпва 2 мнения по въпроса няма!


Ти не бързай да мислиш за спирачки,много непредвидени разходи ще ти излязат при евентуална трансплантация,както ти е намекнал колегата по-горе,друг важен фактор,който трябва да обмислиш е,че е рисковано да монтираш двигател в незнайно състояние...най-вероятно продавача доста ще се постарае да ти го хвали,но е хубаво да се застраховаш,като го ревизираш преди инсталация.


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 8:39


Ами при всички положения ще извикам някой разбиращ със себе си, че аз и да го гледам и да не го гледам все тая ... лошото е, че по моите скромни наблюдения повечето двигатели са свалени от купето, а аз до колкото разбрах нямалко как да се провери двигателя ако не се сложи на кола. Вярно ли е това изобщо?


Потребителски аватар
yms
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 15:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот yms » Пет 27 май 2011 8:56


Двигателят няма да разбереш , в какво състояние е докато , не го разглобиш .
Г60 не е лош избор . Просто компресорът иска поддръжка .
Отделно зависи , каква е " идеята " на колата - писта , " дъране " , ежедневка .....- за всичко има различни двигатели .
1000 лева не стигат .


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пет 27 май 2011 9:19


Ами колата се движи всеки ден, но да кажем че ще е за "дърпане" Чисто любителски тунинг да го наречем :) без брутализми ... за сега :D а това с разглобяването просто не виждам как ще стане и кой ще си даде двигателя на някой да го разглобява - аз не бих!



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта