Двигател G60 на SCIROCCO?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Нед 29 май 2011 5:19


А от чисто любопитство ... какъв разход дава подобен двигател при спокойно каране? Някой ако е карал или кара подобна кола да каже.




Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот emiltd » Нед 29 май 2011 6:06


paradoxxx написа:А от чисто любопитство ... какъв разход дава подобен двигател при спокойно каране? Някой ако е карал или кара подобна кола да каже.


2Е мотора,ако всичко му е както трябва,ще ти хареса разхода,малко повече от на сегашния ти карбураторен мотор,докато при 16В моторите е повечко,но няма как иначе,щом искаш бърза кола mhihi

Гледам доста се проточи темата от разнородни съвети...всички предложения на колегите са добри,като цяло...мисля че получи достатъчно инфо и няма смисъл от повече,та сега остава да направиш избор и ако си сериозен,след време да следиме един хубав проект,успех :да: :beer


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Нед 29 май 2011 16:16


Съжалявам за дългата тема но ми беше доста полезна! Имам и последен въпрос, мисля че открих кола донор (голф 2) Двигателя е DOHC 1.8 16v PL 129 със бутала от KR колата се е състезавала няколко пъти има и спортно окачване от Г60. Единия проблем,който мисля че ще се окаже по сериозен е,че двигателя е моно инжекция а другия е,че пружините са рязани. Вие как мислите има ли смисъл да дам 1400 лева за такава кола или да търся с мулти инжекция?

ПС: извинявам се ако съм досаден но по добре да не отварям нови теми :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот radi_nrj » Нед 29 май 2011 20:57


Няма как PL да е моно инжекцион...


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Нед 29 май 2011 21:06


Еми явно има .. днес го видях с очите си :D


Потребителски аватар
hose
Мнения: 611
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот hose » Нед 29 май 2011 22:29


paradoxxx написа:Съжалявам за дългата тема но ми беше доста полезна! Имам и последен въпрос, мисля че открих кола донор (голф 2) Двигателя е DOHC 1.8 16v PL 129 със бутала от KR колата се е състезавала няколко пъти има и спортно окачване от Г60. Единия проблем,който мисля че ще се окаже по сериозен е,че двигателя е моно инжекция а другия е,че пружините са рязани. Вие как мислите има ли смисъл да дам 1400 лева за такава кола или да търся с мулти инжекция?

ПС: извинявам се ако съм досаден но по добре да не отварям нови теми :)




Значи PL-a вече не е PL с тази моноинжекция,а нек'ъв сбирщайн безподобен,а спортното окачване е умряло в деня на рязането...... :bishop :bishop :bishop :banghead:


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот emiltd » Нед 29 май 2011 22:35


paradoxxx написа:Съжалявам за дългата тема но ми беше доста полезна! Имам и последен въпрос, мисля че открих кола донор (голф 2) Двигателя е DOHC 1.8 16v PL 129 със бутала от KR колата се е състезавала няколко пъти има и спортно окачване от Г60. Единия проблем,който мисля че ще се окаже по сериозен е,че двигателя е моно инжекция а другия е,че пружините са рязани. Вие как мислите има ли смисъл да дам 1400 лева за такава кола или да търся с мулти инжекция?

ПС: извинявам се ако съм досаден но по добре да не отварям нови теми :)


Много странно изглежда това предложение...не знаех,че имало разлика между буталата на ПЛ и КР :roll: ,това с няколкото състезания също е голям риска,мотора да реве за ремонт,моноинжекция :mrgreen: ,спортно окачване от Г60 с рязани пружини...съвета ми е да бягаш далеч от този хибрид,а и тези 1400лв. не са малко.

Между другото скоро мярках обява за един Голф ПЛ за 1000лв.,ако намеря обявата ще ти я пусна на лични :beer


paradoxxx
Мнения: 28
Регистриран на: Чет 03 юни 2010 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот paradoxxx » Пон 30 май 2011 1:31


Като се размислих и поразпитах съм абсолютно съгласен с вас! И явно ще трябва да се поинтересувам малко повече преди да купувам каквото и да е, но определено не съм се отказал. Благодаря ви че ми отговорихте на всички въпроси! (щото на други места не са толкова отзивчиви!) :bowdown


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Двигател G60 на SCIROCCO?

Мнениеот radi_nrj » Пон 30 май 2011 9:23


Виж ако не ти е проблем да направиш една снимка на PL с моното ще съм ти много благодарен. Винаги остава варианта да намериш какъвто и да е 16V с механична инжекция (КР, PL, 9A) и да вземеш електроника Digifant от PB за да го направиш Ел. Инжекция. Колегата Люси (vit_autosofia) направи неговиq Passat с 9А и Digifant и резултата е повече от прекрасен.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта