Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Didoka
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 31 яну 2019 23:45
Автомобил:
Двигател:

Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Мнениеот Didoka » Пон 17 яну 2022 17:54


Здравейте колеги преди няколко месеца си купих Golf Mk5 2.0TDI 140к.с 4MOTION 6скорости!

Обмислям за малко тунинг,но си нямам идея дали като цяло двигателя ще издържи на тунинг,казаха ми че "уж" ще държи понеже бил хубав двигател,но искам да чуя това от някой,който вече го е правил!
Скоро време смятам да направя турбината хибридна и да я рециклирам и след това да направя един чеп тунинг, от един сервиз в Бургас ми казаха,че същия като моя голф(Двигател) са успели
от 140к.с 320Nm да изкарат 189к.с 440Nm и това на Stage 1 само 30-35% двигане на конете!

Другото ми питане е дали има смисъл от спортен филтър,понеже гледах и четох ,че лесно се замърсявал и вероятността да влезе нещо през него е по.голяма от този който ми е фабричния,но пък ще вади хубав звук!
Нямам намерение да правя "бегачка",като цяло ми стигат 190кона макс,дори от чипа да искарам около 180,ще съм супер! Искам да наблегна повече да докарам хо-хубав звук на двигателя,да стане леко по шумна,но с плътен звук!
Не търся V8 звук,но нещо близко,все пак е TDI! :icon_razz

Също ако някой има идея как да разбера какъв модел ми е турбината,ще съм благодарен да разбер или поне ако някой знае с какви турбини най-често излизат от фабриката,говорим за фабричната турбина,взех от от частно лице
и той мо каза,че си е фабричната ,но не знае модел и т.н!

:love.vwclub




Martosax87
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Мнениеот Martosax87 » Вто 18 яну 2022 4:22


Аз съм с този двигателел и това, с което мога да ти бъда полезен, спестявайки ти Х разходи, е да ти кажа, че скоростната кутия не е предвидена да работи дълготрайно с повече от 400Нм въртящ момент, независимо дали е автомат (като моята) или механична.
Аз се бях навил моята да я правя на 170кс., но претеглих реално нещата и си дадох сметка, че съществено ще съкратя иначе отличната работа на двигателя ми, както и тази на DSG-то. Пък сега нещо не е момента за скъпи ремонти или смяна на коли...
По-плътния звук е придружен и с повече литри под капака, но този вариант го няма при дизеловите двигатели на Голф и братчедите му. :)

Много по-разумна инвестиция би било, ако просто наливаш хубава нафта, слагайки и доказани добавки. Има много изписано по темата.

Пичовете в този бургаския сервиз, щом толкова ги разбират нещата, могат да пуснат по едно CV до отборите във Формула 1. :)


Didoka
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 31 яну 2019 23:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Мнениеот Didoka » Вто 18 яну 2022 11:54


Колега казаха ми ,че скоростната ми кутия ще издържи заедно със съединителя до 190-200коня без проблем! С ръчна скоростна кутия съм иначе! А за гориво в България не съм сигурен ,че има качествено гориво аз си слагам от шел на 2,51лв и си сипвам малко бардалче добавка при всяко зареждане до горе!


Потребителски аватар
papa franku
Мнения: 126
Регистриран на: Чет 06 авг 2020 19:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Мнениеот papa franku » Нед 23 яну 2022 11:43


Направи си един ремап с 25-30 коня отгоре и е всичко, което ти трябва. Хем ще го усетиш хем няма да е прекалено много. Колата и с 140 върви приятно. Дали ще е 170 или 190 след 3 месеца каране ще ти се струва едно и също.


parvanst
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 сеп 2014 11:23
Автомобил: Vw Passat B6
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: София

Re: Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Мнениеот parvanst » Нед 30 яну 2022 21:51


Здравейте Колеги.
Лично притежавам Пасат Б6 2.0тди 140к. DSG ( При замерването излезна 122 к.с. на предни колела, след процедурата замерването показа 158к .с или иначе казано по каталог двигателя от 170 к.с)
Ремапван е преди 5 години в извстна фирма за рециклиране на турбини и ремапване.
В тази фирма попаднах заради проблеми с турбината. Там на място разпитах и реших да ремапна. Преди това не бях и помислял. Понеже имах доста проблеми с колата буквално исках да сменя всичко възможно. Заговорих се с младежите докато чаках да ми направят турбината а и няколко коли минаха за ремап...
Понеже и аз съм с DSG кутия попитах следното.
" съкращавам ли живота на двигателя и най-вече на кутията защото знам, че там ремонтите са доста скъпи "
Отговор: ( и са прави хората според мен) " Ако кутията ти е тръгнала то тя ще се счупи и с ремап и без ремап, за двигателя важи същото" Тук уточнявам , че аз карам КОМБИ - семеен автомобил, не състезателен болид или друго. Аз искам да мога при нужда от изпреварване или друга ситуация да мога малко по-бързо да ускоря. Не се СЪСТЕЗАВАМ.
Колегата по-горе е написал ,че скоростите не били предвидени дълго да работят на 400nM - ок Двигателя без ремап предвиден ли е дълго да работи в червеното на оборотите. Същото е.

Мога от личен опит да кажа, че ако ремапа ти е правен от хора с опит, оригинални карти и писменна гаранция няма да имате проблеми. Може би 5 или 6 години вече карам колата ремапната никакъв проблем с това. След ремапа съм очарован от поведението на автомобила.
Ако бяй Пешо в гаража зад блока ми прави настройки на колата с умазан в масло лаптоп..... ( демек РЕМАПВА ме докато пуши цигарка ) ОПРЕДЕЛЕНО БИ МЕ БИЛО ШУБЕ


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 02 фев 2022 13:58


Качествения ремап се прави с пари и от специалст ,в повечето случаи се постига и по-нисък разход освен повишената мощност .Лошото е ако се зарибиш и ти стане мания да "надуваш" и се започва с турбини ,кулери ,дюзи ,генерации, смяна на бутала ,биели ,валове .Малко е като наркотик ;)


Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Golf MK5 2.0TDI 140к.с 4MOTION Tunning

Мнениеот genobuldoka » Чет 03 фев 2022 23:19


Ако е направено от кадърни хора, който разбитат какво правят няма да имаш проблем, а колегата Ивайло е абсолютно прав какво ще стане след като ти хареса....



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта