Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
diqn_bs
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 136
Регистриран на: Сря 08 апр 2009 15:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот diqn_bs » Сря 26 фев 2014 20:54


стрелката ти жужи чувал съм от хора че капвали малко масло в маркуча където влиза в уреда...така съм чувал не казвам ,че съм го правил :)




Потребителски аватар
MITKOGOLF
Мнения: 462
Регистриран на: Чет 03 май 2007 18:56
Автомобил: VW GOLF 3
Двигател: ABF-TURBO
Местоположение: Пловдив

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот MITKOGOLF » Чет 27 фев 2014 17:01


Нaй добре си вземи един троиник специaлно зa тaзи рaботa нa изходa зa уредa имa вгрaден рестриктор които е точно зa товa дa не ти жужи стрелкaтa,стaвa и с мaслото пробвaно е рaботи,сaмо че мaслото се слaгa по нaзaт по мaркучa не до сaмия уред зa дa не влезне в него.


Потребителски аватар
dreamboy
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kbcity

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот dreamboy » Нед 16 мар 2014 1:03


Някой би ли обяснил как и къде се връзва този тройник,че аз имам същият проблем 1.9 тди голф 4


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот toraborat » Нед 16 мар 2014 11:02


Не знам дали е по темата, но ето как имам бууст метър, който ползва показанията на МАП сензора:
Това се слага в сервизната букса, има си копче за изключване и може да си седи на буксата
Изображение

Какъвто и да е андроид телефон плюс програмка в моя случай Torque.

Общо взето си осигуряваш блутуут връзка от компа на колата до телефона. От там можеш да си избереш кой показател да следиш - температура на двигателя, моментен разход, ниво в резервоара, бууст...
С една хубава стойка за телефон си имам бууст метър и мога да го махна когато си поискам, без преправяне и дупчене.
Ето и снимка какво се вижда на телефона:
Изображение


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот IvailoOo » Нед 16 мар 2014 11:18


Това нещо дори не си струва похарчените пари.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот toraborat » Нед 16 мар 2014 11:37


Колега, поздравленя за броя мнения, които си натрупал, явно това е целта на занятието. Със здраве и дано съм бил полезен по темата. :beer


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот IvailoOo » Нед 16 мар 2014 11:47


Хах..хвана ме. Макар,че ако погледнеш мненията ми не са свързани със спамене и глупости :c020 Този тип "шукарийки" би бил полезен при наблюдение на температура на охл. течност,гориво и входящ въздух(величини,които не се промет бързо) При наблюдаване на живите данни за налягането,стойностите на дебитомера и т.н. обаче проблема си проличава.Този тип връзка е прекалено бавен. Не случайно един ХУБАВ механичен бууст метър стува N пъти повече от един такъв с мап.Той не се влияе от нищо и има една цел - моментрно измерване. Всяка електроника,която обработва сигнала го забавя за определен период от време. Разбираш ли какво имам предвид? Това е по-скоро с цел да се похвалиш пред приятел каква простотия си си купил от ибей няколко десетки паунда/долара и как можеш да си гледаш данните от ЕКУ-то ама не баш.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот toraborat » Нед 16 мар 2014 12:00


Така съм съгласен, наистина има опреснение няколко пъти в секунда. При мен целта на бууст метъра е да следя кога започва да се задръства геометрията и наистина си проличава, стига му да настъпя за три четири секунди. Не твърдя че е най-добрия вариант, но за мен върши работа. :th_up


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот goro21 » Вто 26 авг 2014 21:59


колеги да разбирам ли че буусметъра е един обикновен манометър мерещ налягане на въздуха.
Тогава дали един такъв манометърмалко по ретро(този от снимката май е голям) от тези по старите метални черни който ги имаша по по старите камиони не би ли свършил същатата работа -като изключим че е грозен и няма да стой добре или тези дето ги продават са нещо по различно.
Прикачени файлове
манометър.jpg


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот delian1978 » Чет 28 авг 2014 15:00


Не са нищо по-различно,само друг дизайн и добавена подсветка.И стария върши работа,като изключим колко е грозен :mrgreen .


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот achodemo » Чет 28 авг 2014 15:47


Този стария грозник е доста вероятно да де различава от някой нови, шарени, светещи китайци с едър шрифт BOOST на циферблата им, само по това, че измерва по точно от тях. :biggrin


krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот krisaliks » Чет 28 авг 2014 19:12


Колеги и аз си сложих манометър, обикновен прост и грозен за 25лв (до 1,6бар). Но има проблем стрелката след 1 бар почва да трепти и трака, а след 1,5 се блъска в ограничителя. Това трептене как може да спре? Има намалител на около 0,5мм преди манометъра.


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот delian1978 » Пет 29 авг 2014 7:49


При мен трептенето го имаше преди да сложа намалител,а после изчезна.Може да е по-чувствителен и да иска по-голям намалител,примерно 0,2мм.Пробвай така,друго спасение няма.


Потребителски аватар
goro21
Мнения: 215
Регистриран на: Пон 07 ное 2011 22:36
Автомобил: Oktavia 1_9 TDi ALH
Двигател: Polo 9n 1_9 SDi ASY
Местоположение: varna

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот goro21 » Пет 29 авг 2014 8:10


при моя мотор 1.9 90кс с променлива геометрия(предполагам стоков) налягането до колко макс може да стигне. до коклко бара да търсе 1,6 или 2,5бара. и какъв етози намалител(стесняване на тръбичката


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Буустметър за дизел(съвет от някой който е слагал) ?

Мнениеот achodemo » Пет 29 авг 2014 8:23


Аз успях да спра ефективно трептенето по много лесен начин. След дълга борба с него, слагах дросели с какви ли не малки сечения, но дзънтенето на стрелката не спираше. Решението - съвсем малко парченце синтетична вата (при мен), а може и дунапрен, натъпкано в отвора на маркуча непосредствено до входа на манометъра. Започнах с малко като добавях още по малко докато трептенето изчезна напълно. Най важното отчитането си остава вярно. Тази вата изиграва идеално ролята на демпфер и обира изцяло вибрациите на потока, които не се спряха и с най малкото сечение на дросел при мен.


goro21 1.6бара е малко за обхват в случая, защото блокирала ггеометрията може да прави пикове и до 2 бара. Но ако ти е наред геометрията и до 1.6 ще ти свърши работа.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта