Шплентове на предния капак?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
emohrisstov
Мнения: 1487
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Село София
Контакти:

Мнениеот emohrisstov » Пон 15 дек 2008 13:04


Ето ги Спаркото, тук може ли да се намерят такива?




Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Мнениеот MK4 » Вто 16 дек 2008 3:54


баси и това ше си го сложиш на колата???


Потребителски аватар
emohrisstov
Мнения: 1487
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Село София
Контакти:

Мнениеот emohrisstov » Вто 16 дек 2008 9:51


Чудя се още :roll:


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Вто 16 дек 2008 14:37


emohrisstov написа:Чудя се още :roll:

Много добре помисли дали наистина ти трябват тези закопчалки - щото, ако ще са само за кич - ефектът е същия като при сините пръскалки... :idea:


Потребителски аватар
emohrisstov
Мнения: 1487
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Село София
Контакти:

Мнениеот emohrisstov » Вто 16 дек 2008 17:48


Li4o написа:
emohrisstov написа:Чудя се още :roll:

Много добре помисли дали наистина ти трябват тези закопчалки - щото, ако ще са само за кич - ефектът е същия като при сините пръскалки... :idea:


:да: Абсолютно си прав. :wink:


Потребителски аватар
Golf_1.6
Мнения: 104
Регистриран на: Вто 13 фев 2007 17:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот Golf_1.6 » Чет 19 фев 2009 14:00


Да питам и аз как точно заключват тези шплентове и само аз ли мога да ги отключа? Няма ли някакъв друг начин за заключване на предния капак, че не ми се дупчи...а от както ми открадхака акумулатора нямам много доверие на фабричното заключване...Надявам се колегата няма нищо против, че му използвам темата.


Потребителски аватар
emohrisstov
Мнения: 1487
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Село София
Контакти:

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот emohrisstov » Чет 19 фев 2009 15:38


Не колега, нямам нищо против, аз така или иначе се отказах да слагам :да:


Потребителски аватар
whity
Мнения: 70
Регистриран на: Пет 28 мар 2008 21:27
Автомобил: VW GOLF MK IV
Двигател: ASV
Местоположение: Добрич

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот whity » Пет 20 фев 2009 9:02


Golf_1.6 написа:Да питам и аз как точно заключват тези шплентове и само аз ли мога да ги отключа? Няма ли някакъв друг начин за заключване на предния капак, че не ми се дупчи...а от както ми открадхака акумулатора нямам много доверие на фабричното заключване...Надявам се колегата няма нищо против, че му използвам темата.

То не се слага да ти е заклю4ен капака. Слагат ги истинските зверове дето като вдигне6 300 все пак да не ти фръкне фабри4ния капак. Ей затова.


Потребителски аватар
Golf_1.6
Мнения: 104
Регистриран на: Вто 13 фев 2007 17:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот Golf_1.6 » Пет 20 фев 2009 15:02


Виждал съм и такива с ключета...както и да е намерих по-практичен начин. 8)


Потребителски аватар
Stef4o
Мнения: 1532
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 19:24
Автомобил: Golf V
Двигател: BKD
Местоположение: София

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот Stef4o » Пет 20 фев 2009 15:22


Golf_1.6 написа:Да питам и аз как точно заключват тези шплентове и само аз ли мога да ги отключа? Няма ли някакъв друг начин за заключване на предния капак, че не ми се дупчи...а от както ми открадхака акумулатора нямам много доверие на фабричното заключване...Надявам се колегата няма нищо против, че му използвам темата.

ето как работят: Изображение
ето сайт с инфо, начин на инсталация и т.н -цък


Потребителски аватар
POLO PAVLETI
Мнения: 1675
Регистриран на: Съб 13 авг 2005 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Airport Sofia (SOF / LB SF)

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот POLO PAVLETI » Пет 20 фев 2009 19:07


Слагал съм си Спарко такива и наистина не ръждясват. Сега имам проблем с жилото за отваряне на капака на Корадото, и мисля да сложа едни такива с ключе обаче :roll: и направо ще разкарам жилото :idea:


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот T.C.T. » Нед 22 фев 2009 11:37


POLO PAVLETI написа:Слагал съм си Спарко такива и наистина не ръждясват. Сега имам проблем с жилото за отваряне на капака на Корадото, и мисля да сложа едни такива с ключе обаче :roll: и направо ще разкарам жилото :idea:


Ако я паркираш на открито (пр. на улицата,пред блока...),по добре недей,веднага ще зарадваш някой наркоман или циганин защото той тия закопчалки ги вижда като потенциални 20лв взети от продажбата на акомулатора ти... (може и друго да ти свали) :012:


jojo
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот jojo » Нед 26 юни 2016 22:01


Малко да ъпдейтна темата, но в същия контекст е да не дублират.

Малко пред история, преди два месеца по време на движение ми се отвори капака и стъклото се спука, капака и пантите се изкривиха.

Вече замених капака и пантите и всичко си ляга, но заключващия механизъм не държи, въпреки че и него смених, но явно самата греда отдолу нещо се е осукала (някога и удар е имала колата) и не се знае какво що. Сега капака затваря, но няма нужда да се дърпа от лостчето,а ако се дръпне нагоре с не голяма сила си се отваря.

Предполагам вече се досещате на къде бия, дали едни такива шлентове биха свършили работа, и да съм сигурен и спокоен че ако се кара с над 70 + км/ч няма капака да се отвори и процедурата на ново.

От гледна точка на сигурност, нз вече дали би пипал кола от 93 та година е вече не много добър външен вид.
Въпреки че тези за около 50 лв имат и ключалка.

И гледайки какво има на пазара, не ми изглежда сложно поставянето, но ако има трик или нещо спецефично при монтажа.

Благодаря!


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 27 юни 2016 19:58


Шплентовете държат здраво,дори и да блъснеш колата отпред и да караш със 140, пак трудно ще се отвори капака,стига поне единия да е оцелял.При два исправни шпл2нта и с 200 да се движиш няма да се отвори капака,но най-добре сложи 4,както е на бегачките.


jojo
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шплентове на предния капак?

Мнениеот jojo » Вто 28 юни 2016 12:55


Мерси колега и аз предположих, че не би трябвало да има проблем и да друса нещо, че на ключалаката нямам доверие въобще и не искам да наливам допълнително пари за тенекеджии и да ми кажат има изкривяване.
Колата се ползва за работна и 140 км/ч е максимума с който се кара на магистрала, рядко дори (капака се отвори с около 90 км/ч на околоврстното към северната тангента).

Видях има няколко вида шплентове, едни с ключове, други по стари модели.
Вече е въпрос на сигурност, дали някой ще реши че му трябва стария акумулатор и стартер, че от кола набор 93г няма кой знае какво.

Мерси все пак, направо тия дни ще взимам едни такива и съм спокоен, че няма да се занимавам с разправии отново (въпреки, че може да се каже, че извадих късмет,защото пораженията бяха стъкло,капак, панти и в момента не задържащата машинка).



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта