Върпос за турбо проект на 2е

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
gasoline.in.blood
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 23 сеп 2011 10:17
Автомобил: MK3 GT
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Върпос за турбо проект на 2е

Мнениеот gasoline.in.blood » Чет 09 авг 2012 18:29


Здравейте искам да се допитам до вас по следния въпрос. Колата е голф 3-ка 2Е мотор след основен ремонт. Главата е свалена 0.23 крива и още 0.4 от мен , демек 0.63 десети са отнети. Имам идея за турбо , обаче сега незнам с каква гарнитура да е от какъв мотор ? Ще стане ли с оригиналната електроника , или ако не става , дали ще стане оправление на газ ? Сток мотора до какво налягане може да издържи , принципно нейскам повече от 0.5 0.6 . Давайте съвети всякакви . Имам колектор от 1.9ТД който мисля , че ставаше.




Потребителски аватар
MITKOGOLF
Мнения: 462
Регистриран на: Чет 03 май 2007 18:56
Автомобил: VW GOLF 3
Двигател: ABF-TURBO
Местоположение: Пловдив

Re: Върпос за турбо проект на 2е

Мнениеот MITKOGOLF » Чет 09 авг 2012 18:57


Слагай две гарнитури метални на виктор рейнс за да намалиш степента на згъстяване,и тази глава доста си я свалил за турбо мотор не е много добре по добре си вземи такава която не е пипана само и направи едно чело и това е,аз карам с такъв турбиниран мотор от доста време без проблеми спокойно можеш да караш на 0.7бара, скоросната кутия също няма проблем само един хубав съеденител и си ти.Ако изкаш разгледай мойта тема,успех с проекта.


Потребителски аватар
gasoline.in.blood
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 23 сеп 2011 10:17
Автомобил: MK3 GT
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Върпос за турбо проект на 2е

Мнениеот gasoline.in.blood » Пет 10 авг 2012 17:20


а турбо от 1.6 голф 2 гтд ли да исползвам или от 1.9тди 90 кона. Ще може ли да се направи оправлението на газ или ако може да се запази с мойта си електроника , само едно мапване. До колкото знам не е хубаво турбо с променлива геометрия , и ако е така значи трябва да взема от 1.6гтд (ако не съм прав поправете ме ) :beer



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта