Масло за засилено 1.8Т (K03s 200+ hp)

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
didich
Мнения: 219
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Масло за засилено 1.8т(к03с 200+hp)

Мнениеот didich » Чет 13 окт 2016 0:10


Tipsy написа:Точно този тест с бутилките визирах.
За сега май се спирам на Bardahl - XTC или XTEC 5W40 или MOBIL 1 PEAK LIFE 5W50 и нямам много време да мисля.

Много пари за крекингови масла, но ти си знаеш най добре.

Ето сайта от който се поръчват маслата http://www.ato24.de/de/ , идват в рамките на 7-10 дни в БГ, което и масло да си поръчаш варианта да попаднеш на менте е много по малък спрямо това да влезеш в някой наш магазин и да си купиш масло, за цените няма да говоря сравни и виж с каква надценка си купуваме маслата в БГ, аз специално масло от БГ не съм купувал вече от над 2 години.

До колкото съм запознат за поръчка над 250 евро има отстъпка 3% + безплатна доставка, което е оферта от където и да го погледнеш и си сигурен, че купуваш оригинално масло.

Ей ти един пример за рейсингово масло http://www.ato24.de/de/rally-racing/rav ... 5w-50.html , 5л. са ти 38 евро, ето колко струва в БГ http://shop.grid-trade.com/ravenol-rrs- ... cf-sl.html /мобила или бардала предполагам ще са по скъпи/, масло с естери и ПАО и забележи хората от Равенол са написали, че маслото е полусинтетика http://www.ravenol.de/en/products/usage ... 5w-50.html , колко производителя ще напишат на своя марка рейсингово масло 5-50, че е полусинтетика, повечето даже на 5-40 пишат, че са 100% синтетични, а те в повечето случаи са минерални с определен пакет присадки.

Сподели като налееш, което и да е масло как се държи спрямо мотула, ей така за инфо :beer




Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Масло за засилено 1.8т(к03с 200+hp)

Мнениеот Tipsy » Чет 13 окт 2016 7:40


Преди да сложа мотула имах няколко поръчки от levoil от немския ибей и нямах грижи. Късно се усетих да мисля за поръчка отвън, или по-скоро бързо изминах последните км до смяната. Мнение ще дам, няма да остане подминато маслото, което ще сложа.


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Масло за засилено 1.8Т (K03s 200+ hp)

Мнениеот bbboiko2004 » Чет 13 окт 2016 9:27


понеже съм бързал, съм изял линка към това, което трябваше да постна. https://www.youtube.com/watch?v=vsi4EPeJwiw Тоя пичага прави тест с триене, това е 5 то клипче, има тестове на маса масла и Бардала 5w30 изкара най -висок натиск преди блокиране.


didich
Мнения: 219
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Масло за засилено 1.8Т (K03s 200+ hp)

Мнениеот didich » Чет 13 окт 2016 21:22


bbboiko2004 написа:понеже съм бързал, съм изял линка към това, което трябваше да постна. https://www.youtube.com/watch?v=vsi4EPeJwiw Тоя пичага прави тест с триене, това е 5 то клипче, има тестове на маса масла и Бардала 5w30 изкара най -висок натиск преди блокиране.

Тия машини за тестване на масло при натоварване в точка според мен са абсолютно безсмислени, защото няма такова реално натоварване в един мотор, второ ей ти едно много интересно клипче https://www.youtube.com/watch?v=Ne7ayhPVVYY , ако не ти се гледа цялото интересното почва от 4:40 мин :mrgreen :mrgreen :beer


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Масло за засилено 1.8Т (K03s 200+ hp)

Мнениеот bbboiko2004 » Пет 14 окт 2016 15:19


Факт! Не може да оставиш избора си на масло само на този "тест" , то ясно че в мотора ако имаше подобно триене, нямаше да изкара и 100км. Просто интересни са разликите при един и същ "тест" в маслата.


didich
Мнения: 219
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Масло за засилено 1.8Т (K03s 200+ hp)

Мнениеот didich » Пет 14 окт 2016 22:42


To това е идеята, да се направи реклама на определено масло, всичко е маркетинг.

Истината е тестване на маслото преди да се налее, съответно тестване на същото масло след пробег от 8-10К км., тогава би лъснала цялата истина, но за съжаление един такъв тест в БГ все още е прекалено скъп.


Потребителски аватар
Tipsy
Мнения: 1073
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ

Re: Масло за засилено 1.8т(к03с 200+hp)

Мнениеот Tipsy » Съб 22 окт 2016 16:58


didich написа:Сподели като налееш, което и да е масло как се държи спрямо мотула, ей така за инфо :beer

В крайна сметка се спрях на MOBIL 1 PEAK LIFE 5W50. След първата магистрала последвана от градско мога да кажа, че държи значително по-ниска температура спрямо мотула. Спрямо налягането обаче няма особена разлика, една идея по-високо, но не значително. До колкото си спомням предишните 5/50, които съм карал държаха по-високо налягане, но може и да греша.
Прави ми впечатление, че първото палене е малко по-трудно, но не мога да дам обективно мнение дали е от маслото или от факта, че часове преди смяната му смених и акумулатор, който е с по-слаб стартов ток спрямо стария. Отделно от това карах с хартиен въздушен филтър и звука е малко по-различен.


didich
Мнения: 219
Регистриран на: Пон 06 сеп 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Масло за засилено 1.8Т (K03s 200+ hp)

Мнениеот didich » Съб 22 окт 2016 19:15


Това открих при братушките, но незнам дали става дума за същото масло http://g.io.ua/img_aa/large/3527/46/35274623.jpg

Маслото изглежда читаво стига да не е менте.
Би трябвало във всякакъв режим на работа на мотора да ти държи по добро налягане от 5-40.


retaer
Мнения: 73
Регистриран на: Вто 02 фев 2021 21:29
Автомобил:
Двигател:

SEAT LEON 1.8T с какво масло ?

Мнениеот retaer » Сря 21 апр 2021 18:20


Собственик съм от днес на SEAT LEON 1.8T AUQ 132KW 180HP + чип , искам да попитам някой който е по запознат и има/имал с какво масло го карате и какво се препоръчва.От почти нулевия ми опит по колите знам че тоя тип двигатели (сиреч да разбираме и х2 на тия 211к километри) барабар и всичко останало си искат не тънко масло т.е 10в40 а не 5-40 на титан което ми остави и с някой други работи а със висок вискозитет щото осбено през лятото става на чорба и тя и ако си пипа хептен ...а че и по принцип и колите с чип го пипат но зависи колко дано не остана прекалено изненадан но той все пак вика въобще не го пипа и си държи малко над средата а дали е доливал от снощи и днес насам и дали долива по принцип кой знае.
няма нужда да казвам че е настъпвана яко...на място близо до ауспуха има мирис но пък не вади пушек нито нищо нито е омазнен.Мисля даже профилактично да сменя и гарнутира на капака на клапаните и/или гумичките наред с другите неща имам филтрите,нови свещи,ангренажния,бензинов нов,динамото е ново и още някой работи но ги забравям.
Мисля да го сменя със 10-40 divinol или WOLVER и да му хакна добавка от тия където уж да уплътняват и да обират боклуците от двигателя и прочее бях слагал една такава на golf4-ката преди време руска.Тъмно е иначе но кой знае от кога е за смяна борда си сигнализира иначе service.
Някой ако има нещо моля да добави като мнение или препоръка.Отива в сервиза утре и без това където си поддържаме другите две коли.Исках да споделя ,мерси за вниманието.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4227
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: SEAT LEON 1.8T с какво масло ?

Мнениеот tdi fen » Сря 21 апр 2021 18:41




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: SEAT LEON 1.8T с какво масло ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 21 апр 2021 20:35


Колега,
Бих ти препоръчал да продължиш с Титан Фукс 5/40.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта