АБФ инсталация на 9А проблем

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
mladen1
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот mladen1 » Сря 02 окт 2013 11:28


Сменен температурен датчик на главата за ЕКУ-то с нов и пак глъхне .Само ЕКУ с друго не съм смянял .




Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот Vankata_84 » Пон 07 окт 2013 21:24


Хаха става все по-забавно :Mr Green Fun Тия дни отново се опитах да си оправим колата...пак не стана обаче, поне си мисля че вече знам кой е виновен :h020 След като смених почти всичко с друго/ново, синтезирах половината кибер пространство, измислих кое е виновно :bishop ДЮЗИТЕ да това разбрах днес когато едва запалих сутринта при по-студенкото време. Колата едва запали, и държеше празен ход около 600 оборота в продължение на 2-3минути. После почна да се затопля и от там да се нормализира. Дори лед студена на газ не направи никакъв проблем. Понеже ми е ново почти всичко по запалването знам, че не е то. Понеже помпата в резервоара е пъти по-силна(от мех.инж.)знам че няма как да е ниско налягането. Понеже ми е нов регулатора за налягане също не е той. Въздух не смуче никъде. Грешка има само за ламбда сондата, но не е от нея. Определено след лошия празен ход не остана друг виновник, за проблема. Миналата зима ме изтормози една А-класа, и едно Саксо. Те имаха същото поведение. Само дето при тях не бях на 101% наясно с електрониката, и не бях сигурен кое колко работи. :Mr Green Fun

ПП - Търся да си купя 4бр, дюзи. Вече съм убеден :bishop


Потребителски аватар
mladen1
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот mladen1 » Вто 08 окт 2013 16:26


Kaji 4e e ot duzite i moite 6te si trapq v 4utorata :banghead

Sori za maimunicata ama laptopa e vinovat


Потребителски аватар
mladen1
Мнения: 97
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот mladen1 » Пон 14 окт 2013 10:21


Ванка стигна ли до някъде че аз не съм в българия и нямам възможност да пробвам .На ултра звук няма ли да се оправят.


Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот Vankata_84 » Пон 14 окт 2013 21:57


Утре други ден...малко време да остане и ги сменям. Имам вече оборотни. Отворих ново закупения рейл и вътре свети. Моя не посмях едно време да го отварям понеже мислех че може някое уплътнение да ме предаде.

ПП - При мен нещата ескалират. Студена на под 0 градуса едва пали, проблема с гърмежите е ясен(на студено), сега вече меша газ и бензин и като загрее почва да ми вибрира(на газ, ако мина на бенз. работи часовник). :bishop


Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот Vankata_84 » Пет 25 окт 2013 17:19


Дюзите сменени с други както и регулатора за налягане...Резултата е поразително никакъв! Всичко е както си беше. На топло време пали добре, на студено(около 0гр.)пали едва с доста въртене. Празния ход е бетон, но пипна ли газта забива и гърми! Проблема е че много трудно тръгвам от място. Вече почти се изчерпах, но ме крепят някой неща.

1. Младене понеже май само ние искаме да ги оправим ти последно имаш ли ламбда сонда на колата и тя работи ли??? С ваг ком закачал ли си да видиш че л сондата работи?

2. Към всеки който може да ми помогне малко тоя АБФ(Дигифант 2) като го закачите с Ваг ком колко горе долу като брой живи данни ви дава? Моля всеки кой може нека кажа, че и ваг ком да купувам точно сега ще ми дойде в повече

Мерси имам в предвид къде може да се корени проблема, обаче без да знам коректно двете прости неща горе не мога да съм сигурен на прав път ли съм!!! Хубавото е че ще се окаже че всичко си ни е здраво :love.vwclub

Стоян Стоянов - Ти колега газова имаш ли??? И ламбда сонда?


Потребителски аватар
Стоян Стоянов
Мнения: 54
Регистриран на: Чет 23 юни 2011 11:12
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABF
Местоположение: Разград

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот Стоян Стоянов » Пет 25 окт 2013 19:32


Колега нямям газово, а ламда сонда има. Незнам каде да я зенаса тая кола и дами кажат какво и има всички казват, че колата е добре според ВАГ-кома. Няма грешки и всичко си работело нормално а за кола 150 коня върви се едно караш 1 и 8 моно.


Потребителски аватар
stangero
Мнения: 548
Регистриран на: Чет 02 дек 2010 19:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lozen

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот stangero » Чет 23 яну 2014 17:38


Стоян Стоянов написа:Колега нямям газово, а ламда сонда има. Незнам каде да я зенаса тая кола и дами кажат какво и има всички казват, че колата е добре според ВАГ-кома. Няма грешки и всичко си работело нормално а за кола 150 коня върви се едно караш 1 и 8 моно.



е ти щом можеш да я носиш по добре като ти трябва скорости си я бутаи :banghead

а това че няма грешки не значи ше всичко е здраво гледахте ли стоиности на дебитомер ламда сонда зацепен ли е както трябва ангренажа


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: АБФ инсталация на 9А проблем

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Нед 21 апр 2019 12:28


Здравейте колеги! След 4 години мъки с механичната инжекция от незнаен произход му наредих компютър с инсталация от абф. Направих хубава раздвижна стойка за датчика на коленовия вал. При мене също го има проблема с даването на газ. Бутам датчика полека, но колата гърми 3-4 пъти все едно че има лънч и веднага гасне. Върнах си го на 14 зъб и колата не върви въобще както беше преди. Ако някой е намерил решение на проблема нека сподели :)



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта