Въпрос към PACO, KILLER GTI, 1Bar и отбора на знаещите

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Въпрос към PACO, KILLER GTI, 1Bar и отбора на знаещите

Мнениеот musura » Пет 13 апр 2007 20:45


Колеги,

Имам следния въпрос:

Мой приятел се е зарибил по местните драг състезания и е решил да се включи в играта с летящ старт. Тези дни е купил един перфектен КР, който ще е в БГ до 1-2 седмици.

Интересува ме, дали някой от вас би се наел с турбо конверсия на този КР и предполагаем ориентировъчен бюджет за това? 5к; 8к?
Целта е около 240-250 к.с. Колата няма да е за ежедневно возило.

П.П. Ако не ви се занимава, ще съм доволен поне на някакви координати на хора/сервиз на който имате доверие, че ще свърши качествено работата.

Благодаря ви предварително.




Потребителски аватар
Tibi.b
Мнения: 217
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tibi.b » Съб 14 апр 2007 10:15


и на мен ми е интересно кой се наема да ги прави тези работи :wink:


Потребителски аватар
sin orel C20XE
Мнения: 944
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към PACO, KILLER GTI, 1Bar и отбора на знаещите

Мнениеот sin orel C20XE » Съб 14 апр 2007 18:00


musura написа:Колеги,

Имам следния въпрос:

Мой приятел се е зарибил по местните драг състезания и е решил да се включи в играта с летящ старт. Тези дни е купил един перфектен КР, който ще е в БГ до 1-2 седмици.

Интересува ме, дали някой от вас би се наел с турбо конверсия на този КР и предполагаем ориентировъчен бюджет за това? 5к; 8к?
Целта е около 240-250 к.с. Колата няма да е за ежедневно возило.

П.П. Ако не ви се занимава, ще съм доволен поне на някакви координати на хора/сервиз на който имате доверие, че ще свърши качествено работата.

Благодаря ви предварително.

Баце,Волен си има сайт,там има тел,а и на Пацо го имаме,ако искаш пиши на лс да се разберем,че тука... :roll:


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Съб 14 апр 2007 19:48


На мен ми е хоби на Емо също мисля..остава Волен. Аз и преди съм го казвал...правя само мойте си железа.

Расо


Потребителски аватар
sin orel C20XE
Мнения: 944
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот sin orel C20XE » Съб 14 апр 2007 20:11


paco написа:На мен ми е хоби на Емо също мисля..остава Волен. Аз и преди съм го казвал...правя само мойте си железа.

Расо

Пацо,ти си прав,но все си мисля че Волен ще се наеме! 8)

Последна промяна от sin orel C20XE на Съб 14 апр 2007 20:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
1bar
Мнения: 200
Регистриран на: Сря 07 дек 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот 1bar » Нед 15 апр 2007 0:26


Схемата е ясна, ела да пием по кафе, и ще опишем бюджета перо по перо.
ВолеН


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 15 апр 2007 0:46


1bar написа:Схемата е ясна, ела да пием по кафе, и ще опишем бюджета перо по перо.
ВолеН


Ами не съм от София, но да разбирам ли отговора ти, като ДА :wink:

Колата още не е в БГ. Бюджета ме интересува чисто ориентировъчно. Няколко К отгоре или отдолу не бият мечки :wink:


Потребителски аватар
1bar
Мнения: 200
Регистриран на: Сря 07 дек 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот 1bar » Нед 15 апр 2007 9:42


Да. Бюджета се върти между 5 и 8. Аз бих заложил на по-горната сума
за да не се правят компромиси, което означава ново турбо, нови дюзи, помпа и изобщо всички части нови. Така няма да се правят неща по 2 пъти.Освен това често излиза и нещо за ремонт по колата. Колкото и да е перфектна, предния тампон на мотора се къса още на първите 5 давания на газ.


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Нед 15 апр 2007 13:46


1bar написа:Да


:да:

Благодаря. Ще има развитие, когато колата е в БГ :wink:


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Нед 15 апр 2007 15:35


Мусуре, а твоя няма ли да го видиме турбиниран? :wink:


Потребителски аватар
Kingpin
Мнения: 2020
Регистриран на: Пет 30 сеп 2005 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пловдив

Мнениеот Kingpin » Нед 15 апр 2007 16:28


Не, че искам да говоря против някой, ама да ти искат 350 лева за смяна на гарнитура на главата (без нейната цена, само работа) мисля, че си е направо наглост. Говоря за Волен :wink: Изводите сами си ги правете.

А турбо конверсията на КР според мене не си заслужава, особено ако е перфектен. За тия пари си вземи 1.8Т, сложи му една Т3ка и хубава електроника и излиташ (аз май т'ва правя в момента :D :D :D )


Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот POLO GTI » Нед 15 апр 2007 17:41


Kingpin написа:... За тия пари си вземи 1.8Т, сложи му една Т3ка и хубава електроника и излиташ (аз май т'ва правя в момента :D :D :D )


Ти ако вземеш онзи от удареното ауди и без да му слагаш какво да е пак ще излетиш :twisted:


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Нед 15 апр 2007 22:12


Kingpin написа:Не, че искам да говоря против някой, ама да ти искат 350 лева за смяна на гарнитура на главата (без нейната цена, само работа) мисля, че си е направо наглост. Говоря за Волен :wink: Изводите сами си ги правете.

А турбо конверсията на КР според мене не си заслужава, особено ако е перфектен. За тия пари си вземи 1.8Т, сложи му една Т3ка и хубава електроника и излиташ (аз май т'ва правя в момента :D :D :D )


OK...аз ще ти го направя за 50кинта :wink:

:!: Обаче след това ако издуха или протече не ме търси :!:

В цена 350лв. е влизала поне контрола на главата ако не и напасване на клапани....както си пише по дебелите книги.

РАСО


Потребителски аватар
Kingpin
Мнения: 2020
Регистриран на: Пет 30 сеп 2005 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пловдив

Мнениеот Kingpin » Нед 15 апр 2007 23:08


POLO_SPORT написа:
Kingpin написа:... За тия пари си вземи 1.8Т, сложи му една Т3ка и хубава електроника и излиташ (аз май т'ва правя в момента :D :D :D )


Ти ако вземеш онзи от удареното ауди и без да му слагаш какво да е пак ще излетиш :twisted:


Е, то за тва са Шпойлерите :D :D :D :D

paco написа:
Kingpin написа:Не, че искам да говоря против някой, ама да ти искат 350 лева за смяна на гарнитура на главата (без нейната цена, само работа) мисля, че си е направо наглост. Говоря за Волен :wink: Изводите сами си ги правете.

А турбо конверсията на КР според мене не си заслужава, особено ако е перфектен. За тия пари си вземи 1.8Т, сложи му една Т3ка и хубава електроника и излиташ (аз май т'ва правя в момента :D :D :D )


OK...аз ще ти го направя за 50кинта :wink:

:!: Обаче след това ако издуха или протече не ме търси :!:

В цена 350лв. е влизала поне контрола на главата ако не и напасване на клапани....както си пише по дебелите книги.

РАСО


Пацо тука говориме просто за сваляне на главата, слагане на новата гарнитура и слагане на главата. В тая цена не влиза дори и шлайфа :idea: Все пак това е работа за максимум 1 ден :idea: А да издуха или протече причините може да са недостатъчно затегнати болтове, кофти шлайф или скапана гарнитура :roll: Напасването на клапаните не мисля, че е чак толкова трудна и скъпа работа все пак... :roll: Не знам, на мене за бившата ми кола (Pontiac Grand AM 2.3 16V), дето монтьорите й гледаха мотора като гладни циганчета баничка, й сменихме 16те клапана (което включва освен всичко и разглабяне на самата глава) и всичко излезе около 400 лева :roll:

Пак казвам не искам да говоря лошо за никой, давам просто пример! Всеки си знае политиката на работа и ценоразписа и не мисля, че трябва да се коментира точно това в момента.


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bobby_ » Пон 16 апр 2007 0:38


Велкооооо.... оспами тематааааа
Ти намери с кои хора да спориш за турбо конверсии и т.н.
ИЗЛАГАШ СЕ !!!!



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта