Отзиви за Pepino racing team?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Алекси Георгиев
Мнения: 350
Регистриран на: Пет 18 ное 2016 13:42
Автомобил: Skoda Octavia 1
Двигател: AGN 1998
Местоположение: под масата

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Алекси Георгиев » Чет 15 ное 2018 9:34


Аз също съм доволен от Пепи!
А към колегата с горното мнение - причините да не се получи работата са много.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот VWGT » Чет 15 ное 2018 9:43


аз не съм чипвал, но преди време съм ходил при него за диагностика и "още едно мнение". В крайна сметка се оказа това, което той предположи тогава. Това аз го тълкувам, като да не е копи-пейст мапер от замунда, а си ги разбира нещата.


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Iago » Чет 15 ное 2018 9:55


ahhi написа:. . .

А диното какво показа?


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Mishonti » Чет 15 ное 2018 12:07


ahhi написа:.....


Така, първо да кажа, че не познавам нито една от двете страни, просто като страничен наблюдател ще напиша какво ми направи впечатление:
AVF мотора по принцип е доста нервен и агресивен мотор за мощността си. На някои им е достатъчен, на други не и решават да го чипосат. Какво означава колега, че си искал “малко” да се чипоса, и че в 90% от времето не ти трябва да върви? Тогава защо изобщо си отишъл да ти се модифицира? Няма никаква логика в думите ти и желанията ти. Ако ти не си наясно какво точно искаш, няма вариянт и майстора да те разбере.. Отделно не изключвам и факта да ти е бил супер спрвл мотора, въпросния човек да си е свършил работата, мотора да е живнал и ти да ти се струва, че го е направил самолет.
Още повече трябва да имаш и дино графика, качи я да видим какво показва.
Ама така да даваш твърдения “този не става” не мисля, че е ок.
Представям си какво ще ми е да се занимавам с чип тунинг и някой да дойде да ми каже - качи ми 5-6 коня мощност и 20-30нм отгоре :no
Нищо лично, аз така ги виждам отстрани нещата.


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Iago » Чет 15 ное 2018 17:24


@Mishonti, изобщо не съм съгласен. Какво значи, "защо ти е да правиш тунинг ако не е на макс"!? Ми защото така искам.. аз карам колата и аз плащам. Ако си ми взел парите, то вече ставаш ДЛЪЖЕН да ми направиш колата. Или ако не можеш, да ми върнеш парите. Иначе отиваш в графата неможар или некоректен. Не го познавам този пич, Пепино, може да е голямо про, а проблема да е в клиента, говоря съвсем генерално. Нито единият, нито другият познавам.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Mishonti » Чет 15 ное 2018 18:09


Интересна дума “неможар”.
Говоря конкретно за този мотор. Не знам имал ли си/карал ли си AVF с и без чип.
Отделно ако в 90% от времето не ти трябва мощност, защо ти е чип тогава? И то “малък”?
Повярвай ми, никой на никого не е длъжен. Тва са кръчмарски разсъждения. Отиваш, пипат ти колата - гледаш си дино графиката, ако си доволен плащаш и си тръгваш. Ако имаш проблем впоследствие свързан с чипа - майстора да си го оправи.
Но аз проблем не виждам? На всеки “Усещанията” за вървеж са различни.
А това че върлува заблудата, че като повишаваш мощността разхода пада..... после се получават мнения от типа: “ооо, вдигна ми се с литър разхода, аз не исках, дрън дрън..”


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот hvp800 » Чет 15 ное 2018 19:29


Аз пък незнам Pepino да има дино , или ако има то е отскоро.
А колко меродавни са графиките от диното ?
Аз съм давал над 30 конЯ разлика на две различни замервания , при не много големи разлики на външната температура.


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Iago » Чет 15 ное 2018 20:12


Викаш да ти вземат пари за дадена услуга и да очакваш и да я свършат според уговорката е кръчмарско мислене? Евала! А пушенето на колата как ще го коментираш? Пак питам, защо чип тунинга трябва да се изразява в нищо или всичко на макс. Нали аз я карам тая кола и аз казвам как искам да стане. Ако може - плащам, ако не може - си тръгвам.
- Здрасти, да питам тукъ за един чип.
- Здрасти, питай.
- Искам малко да я пипнеш, НО да не пуши. Може ли?
- Може бе, как да не може, аз такива колко съм напрайл.
.......
- Колата пуши, кога да мина да я оправиш?
- Да, да, мини... само да е друг път. :mhihi

Пак ти казвам, не хуля по Пепино, защото не познавам нито него, нито работата му, нито ahhi.

Думата "неможар" е жаргонна в авто средите (тия по бензиностанции, паркингите и т.н. където съм ходил по "Софийско") за човек който нищо не може.


Аз малко от опит говоря, ама с друг мапер и не от шопко. Писал съм го бая пъти в тоя форум. Колата ми слезна от диното със смеси от 10 до 14 (над 5 лета минаха и още помня цялата история с детайли). Когато за трети път мапера ми отказа да отида да си я оправи с довода "стегна ме дисковата херния" и по ирония на съдбата разбрах, че същият ден е правил Кайена на приятел.. си дадох сметка, че изоообщо няма смисъл да му звъня 4ти път. За тва следваща кола ще я мапвам аз. Само това не мога сам. Поне като роди мотора от бедна смес ше знам, че "неможара" съм си аз.


hvp800, диното на ХЕЕД ли ти е давало разлика в показанията от 30 коня? Питам от любопитство, защото там не съм ходил, но знам, че на времето даваше такива отклонения редовно. За други динота в БГ не съм чувал такава "аномалия". И въпреки това надявам се, не твърдиш, че с или без дино, разлика в настройката и резултата няма?

Пичове да се разберем още веднъж. Говоря принципно, а не конкретно за Pepino и ahhi.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот hvp800 » Чет 15 ное 2018 20:38


Iago написа:

hvp800, диното на ХЕЕД ли ти е давало разлика в показанията от 30 коня? Питам от любопитство, защото там не съм ходил, но знам, че на времето даваше такива отклонения редовно. За други динота в БГ не съм чувал такава "аномалия". И въпреки това надявам се, не твърдиш, че с или без дино, разлика в настройката и резултата няма?
.


Диното на ХЕЕД е известно като убиец на конете ( там са въпросните разлики в конете ) , но и не съм чувал за кола показала резултата на хедаджийското Дино , да не го е повторила на друго Дино.
В никакъв случай не, казвам че настройката със или без Дино е една и съща , само споменавам за възможността да се манипулират данни от диното.
А и хората ( повечето ) искат да бъдат излъгани :biggrin , нещо като "реалните" километри на Горубляне.
Аз също не хуля Pepino , и не го защитавам , само си пиша тука :mhihi


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Iago » Чет 15 ное 2018 21:04


Да, така е, прав си. Масовката искат да видят числото, а не как се променя "кривата" по време на "баране". Нема значение дали е плато или Еверест, важното е да е дайно куийн. :deal


Потребителски аватар
ahhi
Мнения: 486
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 14:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот ahhi » Пон 19 ное 2018 1:23


Така, явно някой не чете или не си прави труда да вникне в нещата. Колата върви повече от доволно, но не знам ти дали караш на кикдаун постоянно?!? - Към колегата с претенциите за невюрвния мотор.. Защото с новия софтуер имам два варианта на ускорение 1 кикдаун, 2 почти кикдаун. Т.е. колата има прекалено голям въртящ момент без да го искаш и да има нужда. Доколкото се запознах това трябва да се оправи и в зависимост от позицията на десния крак трябва да вкарва различно гориво. Давам ти жив пример от вчера вечерта Петрохан сняг колкото искаш аз съм с "великия софтуер" еми няма вариант ЕСП-то да не тръгне - никакъв !!! Ти знаеш ли как се кара такава кола в такова време ??? И ако нямах възможност да си върна фабричния софт на момента какво правех?? Там ли щях да спя.. Мисля другото няма смисъл да го коментирам. На пролет живот и здраве ще мисля дали има кадърен човек, който да може да направи нещата и ще направя и Дино и ще има и преди, сега и после.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот w_smith » Пон 19 ное 2018 8:31


Силно подозирам, че такъв да ги задоволи изискванията няма да намериш. Аз вече четири години и над 50 к км съм със софтуер от Пепино, а моята кола не пуши повече от сток.
Пепи не е копи пейстър, но щом те кефи да смяташ така, няма кой да те спре.


Потребителски аватар
ahhi
Мнения: 486
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 14:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот ahhi » Пон 19 ное 2018 9:40


Колега, не знам при теб как е, но при мен чади. Ела да видиш, ако не вярваш. Отделно бяха едни приказки в началото как клиента е най-важният, да е доволен .... Еми не съм доволен и още чакам "обаждане".


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот w_smith » Пон 19 ное 2018 9:50


Е обади се пак, ти си заинтересования. Няма какво да чакаш. Случва се човек да забрави.


Потребителски аватар
Iago
Мнения: 463
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:10
Автомобил: Volvo XC90 V8 Sport
Двигател: B8444S
Местоположение: София

Re: Отзиви за Pepino racing team?

Мнениеот Iago » Пон 19 ное 2018 10:32


С всичко съм съгласен, с това че човек греши, с това че клиента може да е "проблемен", с това че някои коли може би се правят трудно и т.н. и т.н. и т.н... само с това българско мислене, че "ти си заинтересованият, ти го търси" не съм съгласен. Само тук клиента има правото "да го духа", винаги.. дори когато е в правото си. Така бизнес не се прави, ама главите ни са прекалено тясни, за да го разберем. И мисленето тип... "аре бе имам още толкова много клиенти, ебал съм ги тоя и оня, гладен нема да останем" и то си е типично българското. Като си му взел парите и клиента не е останал доволен, ТИ имаш интерес да го търсиш и да го оставиш доволен. Ако клиента е прекалено крив и не става и не става... връщаш му сток софтуера, връщаш му парите и "ти се маха от главата".

Сега не знам как е, но преди години масово ревяхме как на нащо черноморие мисленето е "ден година храни" и ходехме в Гърция и Турция. Ми, същото е. Как мама му деба дори веднъж западно европейски бизнес "owner" не забрави да ми върне мейл, обаждане или да се поинтересува от фийдбека ми. Ама сигурно щот те нямат работа и се чудят кво да правят по цял ден и си пишат мейли. Мейл до чужденец, без значение настоящ или потенциален клиент. Да не говорим ако са ми продали нещо. Докато виж.. тук в БГ яко бачкаме и време нЕма. Евала пичове, така се прави бизнес.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта