200hp От 1.9TDI 100Hp ATD AXR BMT ?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
IoanArabov
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 17 яну 2021 16:28
Автомобил:
Двигател:

200hp От 1.9TDI 100Hp ATD AXR BMT ?

Мнениеот IoanArabov » Нед 17 яну 2021 17:07


Здравейте на всички аз съм Йоан на 20 години ,току що си направих регистрация тук понеже гледам че хората са активи все още за ралика от сеат форума .
Карам директно ,колата е Seat Cordoba 2003 с така слабия 100 коня двигател и 5 скоростна кутия . Намирам се в Нидералндия работя като механик ,но на камиони .
Харесвам си колата и искам до лятото поне да съм почнал с проекта по нея .Мога да използвам сервиза в който работя ,за да правя колата има всичко нужно че даже и повече . Идеята е за евридей кола ,ще гледаме да не пипа много разхода и да е надеждна защото пътувам доста ,иска ми се да се направи един солиден билд, бих направил компромис в конете за сметка на това всичко да работи перфектно .
Турбо : Трябва ми нещо което да почва по рано да кажем преди 2000 оборота
Генерация : Зависи колко може да се постигне с оригиналната тук не се радват на шумни дизели
Интеркулер : Настроил съм се да го сменим просто защото този си тече така или иначе ..
Съединител : Харесвам си 5 скоростната кутия и ще гледаме да я запазим ако е възможно
Мап : Ясно ми е че трябва да се вземе 3 баров мап
Колата е напълно стокова , даже ЕГР си е там .Като цяло състяонието на двигателя е доста добро .
Иска ми се да посочваме от къде може да се закупи даденото нещо било то ново или втора ръка .
Иска ми се да стане поне 180 коня .
Давайте идеи какъв да е сетъпа ?!




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: 200hp От 1.9TDI 100Hp ATD AXR BMT ?

Мнениеот joro_kem » Нед 17 яну 2021 17:34


Привет! Аз съм Георги, на 49 и имам октавия 1 1.9 74 kW 2008 г., с двигателя, който наричаш слаб, също с 5 скоростна ръчна кутия и предно задвижване. Пробегът е 208 000 км. За ежедневна кола е екстра, среща всичките ни нужди и работи перфектно :wink


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: 200hp От 1.9TDI 100Hp ATD AXR BMT ?

Мнениеот group® » Пон 18 яну 2021 2:39


Здравей и добре дошъл!
Попаднал си на място, където много е писано.
Четенето често обезкуражава, но ако продължиш, ще научиш много и ще намериш приятели.
Това е форумът :beer


п.с. по темата нищо не мога да кажа, защото от дизели нищо не разбирам :Mr Green Fun


IoanArabov
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 17 яну 2021 16:28
Автомобил:
Двигател:

Re: 200hp От 1.9TDI 100Hp ATD AXR BMT ?

Мнениеот IoanArabov » Пон 18 яну 2021 19:58


Благодаря за активността ви ,но моля следващите коментари да бъдат по темата .Разбира се че не съм писал просто за да не ми прашаса клавиетурата .
Така по темата до тук установих че поради по малкия мотор (който на мен ми е недостатъчен разберете ме ентусиаст съм германския аутобан ми е на 30 мин ...) ,та дюузите биха постигнали около 160 -170 коня и може би 400нм така че ми умряха мечтите за 200+ (просто не си заслужава толкова пари да се наливат не е като да няма какво друго да правя по колата ..) ,турбото ще е от някой модел 150 коня или ако има някакъв по малък хибрид вие ще препоръчате като хора с опит .Реших да мина на койловъри за да я снижим и стегнем още .
ПС : Какво мислите за GTB1756VK ?



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта