Въпрос за крайно гърне

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Супер Ицо
Мнения: 278
Регистриран на: Чет 26 сеп 2013 12:27
Автомобил: VW Golf MK4 GTI
Двигател: AUM 2001

Въпрос за крайно гърне

Мнениеот Супер Ицо » Нед 30 май 2021 22:50


Да взема да попиша и аз за моите "тунинг" извращения, нали трябва да сме бързи и готини, а и тея от Волфсбург нищо не разбират, кое как става :biggrin :mhihi Та директно по въпроса - колата е с генерация от турбото до края на 63мм и две резонаторни гърнето, имах крайно проходно гърне тип "по-шумно от приятелката ти снощи". Гърнето беше с вход Ф76 и изход Ф100, вътре нямаше вата, а само някаква псевдо перфорирана пура, ако мога така да се изразя, абе беше празно с две думи. Та махнах го защото почнах да не го трая и сложих сток от 1.8 с вход Ф50 или Ф55 мисля, преди не можех да трая колата защото е твърде шумна, сега звучи като някаква смесица между миксер и прахосмукачка, а на място не се чува работи ли или не. Не знам аз ли си набивам филма, че крайното играе ролята на тапа, но мисълта ми идва от там, че преди крайното гърне, всичко е голям диаметър и извъднъж се смалява. Сега отново искам да боботя и се чудя на кой вариант да се спра. Едното, което си мислех е да сложа резонаторно гърне на мястото на крайното и да му сложа някакъв хубав накрайник - въпросът тук е дали ще реве повече от онова празно недоразумение, което бях сложил на колата или ще е по-тиха, не знам и за това питам този глупав въпрос. Другия вариант е с cut off клапа, мой приятел си сложи, но звукът на отворена клапа не е това, което търся, прекалено е "суров" и натрапчив ако ме разбирате, даже предпочитам звука от старото гърне, но пък с клапа хем мога да съм шумен, хем тих. И като стана дума за хем шумен, хем тих, хем запушен, хем отпушен :mhihi - на затворено положение, клапата не уплътнява хубаво, вътре в колата не се чува, но отвън звучи все едно ти изтървя някъде от ауспуха, което всъщност е така, а в полуотворено положение звукът е просто гаден. Сега ще се зачудите защо не си купя едно хубаво спортно гърне? Ами притеснявам се да дам една сума пари и да остана разочарован от крайния резултат :)




Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта