Спортен филтър? Да или Не?

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Пет 21 сеп 2007 19:54


pironski написа:"JR" достатачно качествен ли е спорет теб,и ще се променили нещо във варвежа?

Според мен си напълно читав. Т.е. Няма опастност да е менте и да прецака нещо.
При мен ефекта беше по-бърз респонс на колата, а не толкова мощност.




Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Съб 22 сеп 2007 8:27


Извинете lamer-ското ми въпросче,но в какво точно се изразява разликата между конусовиден и панелен "спортен" филтър?


Потребителски аватар
vladko_g40
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 15 мар 2007 23:57
Автомобил: Audi A6 Audi 90
Двигател: AEB AAN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vladko_g40 » Съб 22 сеп 2007 8:52


Masserati написа:Лелее утре след като се върна от Божура си махам спортния филтър,нищо че струва 360лв.Мислех си че като е качествен нема да пречи на компресора.
махай го веднага :!: не си ли ходил скоро при Волен :?: ако не си - ходи и го питай какво му е мнението за такъв филтър на кола с г-ладер :wink:


Потребителски аватар
kam_tod
Мнения: 1102
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 23:59
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kam_tod » Съб 22 сеп 2007 11:04


Mephistofel написа:Извинете lamer-ското ми въпросче,но в какво точно се изразява разликата между конусовиден и панелен "спортен" филтър?

Панелния влиза в оригиналната кутия. Конусния се монтира като ъп-грейд (или когато няма панелен за кутията) и обикновено допълнително се слага и топлинен щит (да изолира топлината на двигателя), а по желание и въздухозаборна тръба. Функционално нямат разлика.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Съб 22 сеп 2007 11:04


Mephistofel написа:Извинете lamer-ското ми въпросче,но в какво точно се изразява разликата между конусовиден и панелен "спортен" филтър?

Ами панелния като форма си е точно като оригиналния и се поставя в фабричната кутия на колата. При конусовидния си трябват преработки - тръба, на която да се въже дебитомера,прави се топлинна защита от двигателя, защото ако смуче топъл въздух всичко се обезмисля.


Потребителски аватар
Mephistofel
Мнения: 597
Регистриран на: Нед 03 юни 2007 18:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Mephistofel » Съб 22 сеп 2007 14:13


Благодаря за отговорите! ;)


Потребителски аватар
wierdo
Мнения: 644
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Мнениеот wierdo » Съб 22 сеп 2007 19:58


vladko_g40 написа:
Masserati написа:Лелее утре след като се върна от Божура си махам спортния филтър,нищо че струва 360лв.Мислех си че като е качествен нема да пречи на компресора.
махай го веднага :!: не си ли ходил скоро при Волен :?: ако не си - ходи и го питай какво му е мнението за такъв филтър на кола с г-ладер :wink:


Владко, от данните които идват с КН комплекта пише, че напрактика филтрира 30% по-добре от хартиен. Нищо не искам да кажа против Волен или да оспорвам опита му, но наистина мисля че цифрите са верни и проблем НЯМА да се кара с такъв стига да се обслужва правилно. Филтъра идва с ТЮВ, което ме кара да мисля, че износването в следствие на поставяне на такъв на компресора не е по-голямо от сетъпа с хартиен оригинал.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Съб 22 сеп 2007 23:55


wierdo написа:Владко, от данните които идват с КН комплекта пише, че напрактика филтрира 30% по-добре от хартиен.

Грешиш!
Пише, че осигурява 30% повече филтриран въздух. Т.е. - повече обем въздух, а не, че го филтрира 30% по-добре.
Впрочем, и аз съм със спортен филтър JR от ХЕЕД. Панелен.
Но без корекция на горивната смес мисля, че само филтъра нищо не прави! Сместа ми беше твърде бедна.


Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Нед 23 сеп 2007 14:49


А така кажете си мнението за корекцията на горивната смес и за безобиден двигател от сорта на 1.6 абу има ли смисьл да се слага конусовиден филтьр :)
Някой може ли да ми препорьча нещо прилично в отношение цена/качество и от кьде мога да си го порьчам ил да ида да си го купя :)


Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Пон 24 сеп 2007 12:59


kilima написа:А така кажете си мнението за корекцията на горивната смес и за безобиден двигател от сорта на 1.6 абу има ли смисьл да се слага конусовиден филтьр :)
Някой може ли да ми препорьча нещо прилично в отношение цена/качество и от кьде мога да си го порьчам ил да ида да си го купя :)
Когато караш със силно замърсен филтър дали правиш корекция на горивото, когато го смениш пак ли? :roll:


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Пон 24 сеп 2007 13:09


scirocco gt написа:
kilima написа:А така кажете си мнението за корекцията на горивната смес и за безобиден двигател от сорта на 1.6 абу има ли смисьл да се слага конусовиден филтьр :)
Някой може ли да ми препорьча нещо прилично в отношение цена/качество и от кьде мога да си го порьчам ил да ида да си го купя :)
Когато караш със силно замърсен филтър дали правиш корекция на горивото, когато го смениш пак ли? :roll:


има си нужните маймунки да ти правят корекцията :)

П.П. Ицо честито 3-то място в клас Ц :) изпълни ми се сърцето ! сега остава и някой да се научи да кара колата и ще стане бонбон.. искам да нацепите али моторспорт .. Вие можете :) успех


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пон 24 сеп 2007 15:25


scirocco gt написа:Когато караш със силно замърсен филтър дали правиш корекция на горивото, когато го смениш пак ли? :roll:

Лично аз не правих, ама като го смених и все едно сложих РК регистрация, баси! :lol: Колата просто литна!
Сега няма да го сменям, само ще го препирам ;) Щото е от теб :lol: Така, де! От gas
Пък след някой месец ще ви търся пак, че да ми пратите и мазничкото, че да си го пръскам! :handshake


Потребителски аватар
Nenchef
Мнения: 268
Регистриран на: Сря 28 юли 2010 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Някъде там

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот Nenchef » Сря 03 ное 2010 19:26


Колеги гледам,че има хора които разбират доста от спортни филтри...та да попитам ...
Ще има ли ефект и какъв ще е ако сложа спортен филтър на 1.8моно 90hp.
Ще пречи ли или ще допринесе...
утре ще ми дойде един и затова питам...

Благодаря предварително!


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот skotis » Съб 06 ное 2010 20:40


Ще допринесе - на него не му достига въздух,така че ще е по-добре със спортен.
Темата е моя, преди 3 години питах за спортен филтър дали ще е добре за турбо кола, сега ме е срам, че съм задал такъв въпрос, ама няма как, все отнякъде се тръгва. От 3 години съм със спортен ФК панелен, пера го на 5000 км с кита на K&N и нямам грижи :)


Потребителски аватар
kalopo0o
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 02 дек 2007 12:42
Автомобил: Golf TDI ++
Двигател:
Местоположение: София

Re: Спортен филтър? Да или Не?

Мнениеот kalopo0o » Сря 04 май 2011 15:47


Колеги попринцип съм много скаран с ПЦ-то обаче искам да сложа на моя кокал голф 3 АБФ панелен спортен филтър обаче немога да намера цени никаде търса в интернет , обаче съм яко скаран с тоя интернет . Запътил съм се към JR обаче ненамирам цена никаде , ако може някой колега да ми помогне да видя цените просто да се подготва за покупка , че ми се иска да сложа нещо качествено , не ми се кара с хартиен.Мисла си че с панелен JR колата ще мърка.Ако някой има желание да помогне :) Мерси предварително :oops: :dummy:

Колеги може и на ЛС да не пълним темата искрено благодаря :обичам ви



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта