Къде е най-добрият чип тунинг???

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
PIPI
Мнения: 152
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 2:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Къде е най-добрият чип тунинг???

Мнениеот PIPI » Чет 21 фев 2008 0:07


Здравейте,надявам се със пускането на този топик да получа отговорите,от които се нуждая!Като за начало,карам Golf 4 1.8T GTI и съм решил да го чипирам.Вече имам един неуспешен опит в тази област на самоглавия,един познат ми промени софтуера(ECU) на компютъра на колата,но останах недоволен като цяло,защото например към 5 хил. оборота прекъсва.Но да кажем,че това точно няма значение,защото така и така съм решил да чипирам "професионално" машината!Нуждая се от истински съвет обаче,къде да го направя!?Къде е най-качествено и сигурно?Защо разликите в цените при различните фирми са толкова различни?Надявам се някой да ми помогне като ми препоръча подходящото място за тази цел!Много благодаря!
Прочети малко правилата преди да продължиш с писането! И използвай търсачката, има доста писано за чиптунинга!
mod edit: dobrinb




Потребителски аватар
lubo_g2
Мнения: 291
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lubo_g2 » Чет 21 фев 2008 0:12


Добре дошъл в сектата :welcome_to_group


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Чет 21 фев 2008 0:23


Можеш да се обърнеш към колегата Brezel той може да ти помогне


PIPI
Мнения: 152
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 2:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот PIPI » Чет 21 фев 2008 0:36


Вижте,благодаря за съветите и съжалявам ако не правя нещо като хората,но току-що се регистрирах и още не съм наясно с основните правила,както и с товя кои са хората,кън които трябва да се обръщам когато се интересувам от нещо конкретно!В случая искам просто да ми посочите някои популярни и утвурдени фирми които се занимават с това,като например Проспиид или Вимакс,или пък Диджитъл тунинг,дайде си мнението кои от тези фирми например са най-добри!


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Чет 21 фев 2008 0:51


PIPI написа:Вижте,благодаря за съветите и съжалявам ако не правя нещо като хората,но току-що се регистрирах и още не съм наясно с основните правила,както и с товя кои са хората,кън които трябва да се обръщам когато се интересувам от нещо конкретно!В случая искам просто да ми посочите някои популярни и утвурдени фирми които се занимават с това,като например Проспиид или Вимакс,или пък Диджитъл тунинг,дайде си мнението кои от тези фирми например са най-добри!

Ами например Проспийд като те чипосат веднага можеш да провериш на диното какъв е резултата...стига де не те притесняват цените де.... ;)


Потребителски аватар
belqta
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

.

Мнениеот belqta » Чет 21 фев 2008 8:53


моя чип от е от Вимах. 1.8Т АWT и съм доволен вече 1година. в проспиид е по добре, но и 3-4 пъти по скъпо. там ти настроиват чипа по колата, а не колата да се настрои по чипа(настроиките на дино са по добри гарантирано). моя е динамичен(самонастроиващ се) и след всеки мод по колата ми става по добре.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 21 фев 2008 12:43


Добре дошъл, колега!
Щом си имал опит за чипосване, значи вероятно си запознат с основните положения.
За съжаление към фирма не мога да те насоча, но мога да ти препоръчам, ако имаш време, да прочетеш тази тема:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=16211
Има доста плява в нея, но пък дава доста точни представи какво е туй животно- чиптунинга. ;)


PIPI
Мнения: 152
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 2:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот PIPI » Чет 21 фев 2008 18:01


Благодаря Ви за отговорите,имах нужда от тях,въпреки че мен ме интересува къде да чипирам професионално машината и отговора на Белята ме ентусиазира вупреки че е доста скъпичко в Проспиид,но не искам повече да рискувам и мисля да чипирам Голфа там като посабера кинти!Все пак това Дино,вдъхва увереност!:)


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Чет 21 фев 2008 20:19


BREZEL това е твоя човек


PIPI
Мнения: 152
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 2:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот PIPI » Пет 22 фев 2008 11:37


Нищо против Брезел,просто вече патих и не искам да се доверявам повече на такива източници.Искам чипа да се прави по самата кола,а не да е някакъв общ подобен чип,който да се става като цяло за този двигател!Благодаря за отговорите!


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Пет 22 фев 2008 11:49


Варна - Kelesha е истината :idea:


Потребителски аватар
TDI-RS
Мнения: 675
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 18:21
Автомобил: RS TDI
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Мнениеот TDI-RS » Пет 22 фев 2008 12:20


musura написа:Варна - Kelesha е истината :idea:


именно!
А това, че в Проспийд настройвали на диното - не го казвайте, просто не е така.
те са на същата система - "копи - пейст", взимат си файловете от чужди фирми.
просто високата цена и меренето на дино уж привлича...

да не говорим, че многократно е доказано, че чиповете на Келеша са доста по - ефикасни от изброените фирми.
втори вариант за мене е Владо - Ви-Макс

а колегата от Ябланица - пусни ми ЛС и ще ти дам повече инфо с кого и как да се свържеш!


Потребителски аватар
belqta
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 26 юни 2007 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот belqta » Пет 22 фев 2008 17:41


говориш глупости!резултатите в проспиид нямат нищо общо с другите. моя е от вимах доволен съм. но 2 еднакви коли с един и същ чип вървят по различен начин. затова на диното се замерва колата(в еднакви условия - температура, влажност, настилка, - все важни неща), а не в движение с лаптоп в ръка. пренастроиват се параметрите и пак се пуска на дино. установява се какво се е получило и така нататъка. 100% келеша(варна) и венци(пловдив) ще са доста по добри ако разполагаха с дино. питаи ги ако не вярваш.


Потребителски аватар
TDI-RS
Мнения: 675
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 18:21
Автомобил: RS TDI
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Мнениеот TDI-RS » Пет 22 фев 2008 17:48


абе баце, ти говориш доста на една страна
явно не си на ясно, че кола на дино и кола на пътя са 2 коренно различни неща
и не знам кви са глупости, ама само не казвай, че в Проспийд мапват в реално време
просто ти точат старият софт и презаписват новият / предварително готов за такъв тип двигател, а не конкретно за твоя /

а Тони нема кво да го питам, аз ги знам чудесно какво прави :wink:


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Пет 22 фев 2008 18:34


TDI-RS написа:..........

Стреляш напосоки.... :)
Ама умишлено не искам да се изказвам за настройките на дино, защото във форума има по-знаещи от мен в областта.... ;)

Последна промяна от Li4o на Пет 22 фев 2008 18:35, променено общо 1 път.



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта