Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
didko20
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот didko20 » Пон 15 ное 2010 18:32


Колега помагаите започнах една такава трансплантация.Троиката е АБФ та въпроса ми е следния.Какво да правя с тази пуста инсталация кое да запазя на 1.8-мицата (имам цяла кола Мк4) Много ми се иска да не слагам инсталацията на 4-ката в 3-ката (голям филм). От Варна съм ако има някои от варна които иска да направи тази инсталация да КАЖЕ ще си платя както си му е реда. Ако има желаещ 0887 54 58 57

ПС:дано не повтарям някоя тема но не можах да намеря тема с исканата от мен информация.

ето това е донора :Mr Green Fun http://didko20.snimka.bg/automobiles/golf.544997




Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот paco » Пон 15 ное 2010 19:15


Нямаш голям избор. Или слагаш всичко от 4-ката или оставяш тройковата инсталация и минаваш на друга електроника за управление на мотора. Първото ще ти го направи почти всеки жичкаджия занимвал се с коли а за второто ще ти трябва и мапер на финала.

РАСО


Потребителски аватар
Dido_Petrov
Мнения: 400
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 21:50
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1.8 20VT
Местоположение: Стара Загора

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот Dido_Petrov » Пон 15 ное 2010 20:42


принципно не зная как стоят нещата с Г3, но при мен си останаха някои неща от Полото говоря за имобилайзера, таблото, контактният ключ, VAG буксата и блока с бушониерата като на нея се добавиха няколко бушона. Най-големият филм беше с буксата защото пътеките били различни (принципно от жица почти нищо не разбирам и така каза жичкаджията).


didko20
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот didko20 » Пон 15 ное 2010 21:51


paco написа:Нямаш голям избор. Или слагаш всичко от 4-ката или оставяш тройковата инсталация и минаваш на друга електроника за управление на мотора. Първото ще ти го направи почти всеки жичкаджия занимвал се с коли а за второто ще ти трябва и мапер на финала.

РАСО



А това удоволствие със другата електроника колко би олекотило джоба ми? ;)
Dido_Petrov написа:принципно не зная как стоят нещата с Г3, но при мен си останаха някои неща от Полото говоря за имобилайзера, таблото, контактният ключ, VAG буксата и блока с бушониерата като на нея се добавиха няколко бушона. Най-големият филм беше с буксата защото пътеките били различни (принципно от жица почти нищо не разбирам и така каза жичкаджията).



точно за това говоря и аз на мен това ми е целта да не развалям оригиналния вид на ГТИ-то и това със прехвърлянето на инсталацията изобщо не ми харесва :banghead: ,ноооооо ...... И Дидо как останаха нещата със борд комп..??


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот enigma79 » Пон 15 ное 2010 21:56


Така,колеги имам един въпрос а той е:
Толкова ли е сложно да изкараш единия сноп с кабели и да прехвърлиш другия сноп :?:
Ако ти се струва сложно,има хора които щети свършат тази работа,казват им на кратко жичкаджии mhihi


didko20
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот didko20 » Пон 15 ное 2010 22:10


enigma79 написа:Така,колеги имам един въпрос а той е:
Толкова ли е сложно да изкараш единия сноп с кабели и да прехвърлиш другия сноп :?:
Ако ти се струва сложно,има хора които щети свършат тази работа,казват им на кратко жичкаджии mhihi



Да зжучи многооо лесно но като почнеш да го правиш и става.... АБС климатроник буксите нямат нищо общо ... и какво се получава трябва да вкарам цялата 4-ка в 3-ка?!?!? цялата инсталация щЕ Стане във внадки тиксо и... а целта ми е да стане колкото може по прибрано а това което е направид Дидо със неговото Поло според мен е наи-добрия вариант:) :beer


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот enigma79 » Пон 15 ное 2010 22:23


didko20 написа:
enigma79 написа:Така,колеги имам един въпрос а той е:
Толкова ли е сложно да изкараш единия сноп с кабели и да прехвърлиш другия сноп :?:
Ако ти се струва сложно,има хора които щети свършат тази работа,казват им на кратко жичкаджии mhihi



Да зжучи многооо лесно но като почнеш да го правиш и става.... АБС климатроник буксите нямат нищо общо ... и какво се получава трябва да вкарам цялата 4-ка в 3-ка?!?!? цялата инсталация щЕ Стане във внадки тиксо и... а целта ми е да стане колкото може по прибрано а това което е направид Дидо със неговото Поло според мен е наи-добрия вариант:) :beer

Амчи нали това ти е идеята,имаш 4ка цяла,ами прехвърляй,какво се вкарваш в филми :012: Какво,климатик ли нямаш на нея,абс и какво ли не,корми 3ката и слагай от 4ката :deal


didko20
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот didko20 » Пон 15 ное 2010 22:30


Аз това се опитвам да кажа че не искам да слагам 4-ково табло и другото което как се подкарва АБС със инсталацията на 4-ката да прехвърля и помпата ли?? няма 2 букси еднакви :) :D :D :banghead: но така е не съм си мислим че ще е лесно :)

Нека някои ако има идея за това което си мисля аз че искам да стане да сподели опит умения ;)


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот enigma79 » Пон 15 ное 2010 22:39


didko20 написа:Аз това се опитвам да кажа че не искам да слагам 4-ково табло и другото което как се подкарва АБС със инсталацията на 4-ката да прехвърля и помпата ли?? няма 2 букси еднакви :) :D :D :banghead: но така е не съм си мислим че ще е лесно :)

Нека някои ако има идея за това което си мисля аз че искам да стане да сподели опит умения ;)

Ами ето ти схемите за голф 3,за 4ката не знам схеми
http://www.a2resource.com/electrical/CE2cluster.html
Проследяваш и наставяш,играчката е голяма :deal


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот golf777 » Пон 15 ное 2010 23:32


колега потърси някой който го е правил да ти обясни аз съм го правил но от г4 1.6 към г4 1.8т та хората, който могат да те насочат са leonardo , madcap


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот madcap » Вто 16 ное 2010 0:17


enigma79 написа: Толкова ли е сложно да изкараш единия сноп с кабели и да прехвърлиш другия сноп :?:
Ако ти се струва сложно,има хора които щети свършат тази работа,казват им на кратко жичкаджии mhihi


Мда толкова е лесно, че на жичкаджията ше му побелят косите, и да не ти казвам колко време ще мине mhihi mhihi mhihi личен опит


Най лесния вариант е и най добрия както каза ПАЦО,
Взимаш си друга електроника, и после на мапер.


Потребителски аватар
sk.
Мнения: 1009
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот sk. » Вто 16 ное 2010 8:21


Под друга електроника Мега ли имате предвид? Или има и други варианти?

Последна промяна от sk. на Вто 16 ное 2010 11:44, променено общо 1 път.


didko20
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот didko20 » Вто 16 ное 2010 8:44


sk. написа:Под друга електроника Мега ли имате предвид? Или има и други вариянти?



Да и колко струва това удоволствие :)


Потребителски аватар
Dido_Petrov
Мнения: 400
Регистриран на: Нед 01 окт 2006 21:50
Автомобил: Polo 6N
Двигател: 1.8 20VT
Местоположение: Стара Загора

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот Dido_Petrov » Вто 16 ное 2010 10:51


didko20 написа:
paco написа:Нямаш голям избор. Или слагаш всичко от 4-ката или оставяш тройковата инсталация и минаваш на друга електроника за управление на мотора. Първото ще ти го направи почти всеки жичкаджия занимвал се с коли а за второто ще ти трябва и мапер на финала.

РАСО



А това удоволствие със другата електроника колко би олекотило джоба ми? ;)
Dido_Petrov написа:принципно не зная как стоят нещата с Г3, но при мен си останаха някои неща от Полото говоря за имобилайзера, таблото, контактният ключ, VAG буксата и блока с бушониерата като на нея се добавиха няколко бушона. Най-големият филм беше с буксата защото пътеките били различни (принципно от жица почти нищо не разбирам и така каза жичкаджията).



точно за това говоря и аз на мен това ми е целта да не развалям оригиналния вид на ГТИ-то и това със прехвърлянето на инсталацията изобщо не ми харесва :banghead: ,ноооооо ...... И Дидо как останаха нещата със борд комп..??



борд още нямам не мога да ти кажа нищо но моя човек каза че ще ми го направи. Днес ще взема едно табло до 260 с борд от Г3 и ще има най- вероятно смяна но не мога да кажа кога ще го подкарам


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мк3 1.8 20V 1.8T помощ

Мнениеот paco » Вто 16 ное 2010 12:04


Неможе да се сплете инсталация на г3 и Г4...компютъра на г4 си търси периферията и набива грешки. Или всичко или нищо ако искаш да работи адекватно. има разни опити и дори работят, но никога безпроблемно...или аз поне не знам за такива. Алтернативна електроника за мотора има много и разнообразна. Сега...мегаскуирт не че не става, но не препоръчвам на никого. Това което ще постигнете с коя да е друга електроника купена от "магазин" е несравнимо с преживяването да се бориш с мега :lol: Цени много и различни а в диапазона 1500-2500лв има хубави неща. :wink:

РАСО



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта