Golf MK3 SDI 1.9 - проектът "Miku Miku"

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
bobodobo89
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 сеп 2010 15:25
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 SDI 1.9 - проектът "Miku Miku"

Мнениеот bobodobo89 » Чет 24 ное 2011 0:11


Здравейте колеги , надявам се не ви отегча с лош вкус и недосмислици в тази тема , а ако е така - извинявам се , но важното е на мен да ми харесва - тук просто реших да го споделя 8)

Както и да е , нека започна от начало - на 20-ти септември 2010та станах горд собственик на австрийско MK3
разбира се за цената за която я взех си беше поомачкана , беше се мятала в канавка и имаше куп други проблеми като липсата на каквито и да е било спирачки , изгнили калници и прагове и истрити гуми ...

Изображение

За нещастие още щом я подкарах се разбра че феродо не беше останало а самите метални пластини вече бяха присполовени :shock В следствие сменяхме предните налкадки , връщахме вече обърнатите гумички на спирачните апарати и сменихме спирачна помпа че старата се беше запушила.

Изображение

Удар имаше от пасажерската страна , поизправихме и боядисахме вратата , задния калник и подменихме изгнилият праг с нов

Изображение

Джантите са едно от нещата които ме израдваха. Старият собственик е управител в серзиз на Сеат и ми ги даде подарък , а и според мене много добре и седят , пък така мога да ги сменям с на бащата Толедото без да се притеснявам 8) По - късно купих и още 2 джанти от една морга за скромната сума от 40 лв + гумите които естествено не ставаха.

Изображение


Ето и колата вече в завършен вид (що годе). Така я карах близо година

Изображение

Лайсна тип GT все още издирвам по моргите за отзад , оказа се доста трудно да намериш такива

Изображение

А понеже не мога и без музика ...

ще има хора които ще кажат защо дупчих кората , но не съм я дупчил аз. Беше направено от бившия собственик

Изображение

ниппонки взех понеже съм малко фен на япония :) те взеха че се оказаха и доста добри в последствие

Изображение

Като електронен маниак имах и своето време за експерименти. Сбутах си PSP-то което си бях купил за бордови компютър но се оказа доста разсейващо а и изкушаващо за тези които возех за това и го продадох през април.

Изображение

Радиото което сложих за старт беше скромно Crown-че за 100 лева набарано от технополиса колкото да не изкукам без музика докъто събера повечко пари за нещо което си заслужава

Изображение

Към април след като продадох PSP-то си купих ново CD - JVC (без което вече не мога просто , няма такъв звук) е вярно е че няма как да се сравни crown за 100 лева с jvc за 400 :lol:

Дойде и време да се учи , изкарах очните и тъкмо отивах за Свищов на изпит към 7-ми октомври когато на Хеинбоаз - 10 км от Търново кола от Пловдив излита в насрещното и удря челно колата пред мен , завъртат се почти напреки на пътя и в последствие аз спрях в него ...

резултатът - на мене нищо ми няма но на голфа ...

Изображение

Изображение

Изображение

И започнах покупки наново :

преден щит изрових от една морга ... уви не беше оригинален както стария - с тампони отпред но пак става

Изображение

предния капак видимо нямаше забележки но като го "барнеш" както трябва всичко се вижда

Изображение

за щастие радиатор нямах пукнат , гредата не беше мръднала и повечето работи бързо си дойдоха на мястото

Изображение

тук видяхме доста зор докъто напаснем фугите между калника и капака както и тази на фара ... и мерси много на колегата от София който ми прати казанчетата за хидравликата и за течността за чистачките :drunk

Изображение

използвах момента да сменя и другия калник понеже и 2-та бяха изгнили доста , то горе на снимката се вижда

Изображение

от бързане не боядисахме всичко отдолу , то и без това има кора под капака

Изображение

а докъто бащата се мъчеше да изправя ламарини аз не можах да си устоя на идеята

Изображение

както я бях подлепнал щях да я разглобя до основи но пак заради бързането ...

Изображение

и чаркалата които успях да извадя на шприц

Изображение

Ами до момента е това , малко по малко ще напредвам , толкова много идеи имам насъбрани че почнах да си ги записвам за да не изпусна нещо ... в последствие ще ги прилагам една по една.

... ПРОДЪЛЖАВА НА СТР.2 ...

Последна промяна от bobodobo89 на Нед 27 ное 2011 18:06, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
GOLF_SB_1991
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 16:41
Автомобил: VW JETTA MK2
Двигател: JP
Местоположение: troyan

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот GOLF_SB_1991 » Чет 24 ное 2011 19:15


много добър стоков голф едно окачване и едни джанти и ще е супер продължаваи все така колега :да:


Потребителски аватар
bobodobo89
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 20 сеп 2010 15:25
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот bobodobo89 » Чет 24 ное 2011 20:21


Точно ровя за джантички от нета , докъто не си харесам нещо не смея да го пипам че сега с тея 13-ки ми е идеален

:arrow: Иначе окачване ще слагам тип lowrider понеже в стара загора има гадни "легнали полицаи" и няма как иначе да ги минавам с ниска кола а и картер не ми се сменя през месец .... та за него мога да почакам

:arrow: за момента планувам неща като прахово боядисване на джантите , двигателя , скоростната кутия , нови дискове и спирачни апарати които естествено ще боядисам също прахово

:arrow: задния капак ще го оформя така (имам предвид секцията с номера , не със стоповете !)
Изображение

:arrow: в момента съм свалил пластмасите от таблото и работя по този проект който можете да видите на следващата страница) :077:
Изображение

:arrow: следва интериорното осветление , парното реших да е не с диоди а с тръбички (видяно от един колега тук)и останалото диодно (сега ако му кажете кич ще ви призная :screwy
Изображение

:arrow: отзад мисля да сложа двойна тръба ... нещо като тази долу
Изображение

:arrow: и нещо което много искам да сложа ...
Изображение

:arrow: за фарове съм се спрял на тези тук с вградени мигачи а черното по тях ще пребоядисам в цвета на колата
Изображение

:arrow: евентуално мисля да сложа люк или шибедах понеже лятото става доста жега

:arrow: друго което съм си наумил са диодни ленти отдолу в бял цвят (нещо като неоновите)

:arrow: на вратите мисля да сложа нещо като плафони отдолу под формата на LED лентички

Ами общо взето за момента това са ми плановете , само незнам кога ще мога да ги изпълня , всичко е въпрос на време и пари както знаем :012: ...
захванал съм се малко по малко love.vw

Последна промяна от bobodobo89 на Нед 27 ное 2011 18:14, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
VW_Ventsi
Мнения: 486
Регистриран на: Чет 02 окт 2008 21:56
Автомобил: VW GolF III
Двигател: ABF 94
Местоположение: София

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот VW_Ventsi » Чет 24 ное 2011 22:33


VW_jetta_troyan написа:много добър стоков голф едно окачване и едни джанти и ще е супер продължаваи все така колега :да:


колегата го е казал,но на мен лично не ми харесва идеята за шприца,какво ще ги правиш тези пластмаси :beat_butt2 мисля че това ще дойде в повече...ако искаш разнообразие виж тази тема:
viewtopic.php?f=77&t=254056&start=210
но все пак всеки си има вкус :да:
не прекалявай все пак с тунинга,нов си за това поразгледай тази темичка
viewtopic.php?f=77&t=14429
не е нужно много за красива визия,те фау ветата си я притежават :да: окачване+джанти

поздрави и успех с развитието на гоуфеца :да: ще следя темата :beer


G60

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот G60 » Чет 24 ное 2011 22:55


bobodobo89 написа::


scare :screwy :horror:


Потребителски аватар
VipeR_GTI
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 23 яну 2011 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gotham city

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот VipeR_GTI » Чет 24 ное 2011 22:57


bobodobo89 написа:: vw fen
Точно ровя за джантички от нета , докъто не си харесам нещо не смея да го пипам че сега с тея 13-ки ми е идеален

:arrow: Иначе окачване ще слагам тип lowrider понеже в стара загора има адски гадните легнали полицаи и няма как иначе да ги минавам с ниска кола .... та за него мога да почакам малко

:arrow: за момента планувам неща като прахово боядисване на джантите , двигателя , скоростната кутия , нови дискове и спирачни апарати които естествено ще боядисам също прахово

после неща като :

:arrow: задния капак ще го оформя така
Изображение

:arrow: като и ще вградя стоп в емблемата
Изображение

:arrow: в момента съм свалил пласмасите от таблото и работя по този проект :077:
Изображение

:arrow: следва интериорното осветление , парното така (видяно от един колега тук :lol: )и останалото диодно
Изображение

:arrow: отзад ще се украся с това или нещо подобно
Изображение

:arrow: нещо което много искам да сложа
Изображение

:arrow: за фарове съм се спрял на тези тук с вградени мигачи
Изображение

:arrow: а тази красавица ще си вградя на тавана на колата , само трябва да видя дали няма да сложа люк първо
Изображение

:arrow: такова ще инстална на задната кора ,само за момента се колебая дали да не го направя по-големичко и не синьо ами бяло
Изображение

:arrow: друго което съм си наумил е неон отдолу , може и да не е неон но искам да е нещо ефектно и бяло

:arrow: на вратите мисля да сложа нещо като плафони отдолу ... по-скоро LED лентички

:gruebel чудя се дали да не търся и панти тип ламбо но така пък няма да мога да слагам неща в корите което някак не ме радва :hmmmm


Ами общо взето за момента това са ми плановете , само незнам кога ще мога да ги изпълня , всичко е въпрос на време и пари както знаем :012: ... захванал съм се малко по малко love.vw

Намирисва ми на цигания....абе направо яко си вони ! :horror:


Потребителски аватар
vlado0o^
Мнения: 184
Регистриран на: Пон 27 апр 2009 18:48
Автомобил: GTI Edition
Двигател: 1994 2.8 AAA
Местоположение: Варна

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот vlado0o^ » Чет 24 ное 2011 23:27


Колега не че нещо...всеки си има вкус,но аз от всичките ти идеи харесвам само кората под мотора :) стоповете,сивите пластмаси,светещи емблеми...е малко прекалено за моите виждания за оптичен тунинг..И все пак успех с проекта :да:


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2127
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот Petrolhead » Чет 24 ное 2011 23:48


Страхотна тема, в духа на форума, ще следя с интерес


Потребителски аватар
rabotnika
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 1427
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 21:15
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJM++
Местоположение: Разград

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот rabotnika » Пет 25 ное 2011 9:48


bobodobo89 написа:.............

facepalm facepalm колега в момента е 2011г. не 2000г.та да я кичиш тип бързи и яростни много отдавна му мина модата на всичко дето си го запланувал


Потребителски аватар
DefX
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 18 сеп 2010 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, София

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот DefX » Пет 25 ное 2011 11:29


Успех с проекта , колега , но и аз съм на същото мнение като другите колеги. Със запланувания тунинг наистина ще привлечеш внимание , но то ще бъде с насмех. Плануваното не е тунинг а търсене на занимавка и осиране на колата. :|
Светещи цигании + ламарини върху стопове/фарове докарват реплики от рода , е*ати селянина, пернишки тунинг и т.н.

Надявам се да не се обиждаш , но мисля , че това е мнението на повечето хора , който разглеждат темата.


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот ZeroCool » Пет 25 ное 2011 20:39


rabotnika написа:
bobodobo89 написа:.............

facepalm facepalm колега в момента е 2011г. не 2000г.та да я кичиш тип бързи и яростни много отдавна му мина модата на всичко дето си го запланувал


Не се заяждам......а просто един екзистенциален въпрос......ние щото е модно ли си кичим колите с кви ли не неща?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот bobocamaro » Пет 25 ное 2011 21:45


Petrolhead написа: ще следя с интерес

+1, аз обожавам стилния светлинен тунинг.
Господа, нека дружно да отдадем почит. :bowdown
1962 г. - Ник Холоняк от “General Electric Company” а в последствие работещ при “University of Illinois at
Urbana-Champaign” разработва и организира официално първото промишлено производство
на светодиоди във видимия спектър на базата на галиев арсенид-фосфид, за което е наречен
„баща на светодиода”.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот Bai Sando » Пет 25 ное 2011 22:12


Ако я закараш на феста няма нужда да пускат ламбите mhihi


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот T.C.T. » Пет 25 ное 2011 22:33


Хейтъри :Mr Green Fun


Потребителски аватар
kiko_pl
Мнения: 54
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 10:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: VW Golf MK3 SDI 1.9 "Miku Miku" project

Мнениеот kiko_pl » Пет 25 ное 2011 22:53


Така и така идва коледа, вземи ги накичи тия лампички по елхата, а колата не я пипай повече, че заради такива като теб ме беше срам да карам голф! :smackbum



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта