"За" и "Против" големите джанти?

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
georgivw
Мнения: 406
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 1:33
Автомобил: vw golf 4
Двигател: tdi
Местоположение: БГ

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот georgivw » Пет 05 дек 2014 20:56


малко неси прав аз карам с 19 и си ползвам колата всеки ден.зависи от това как си пазиш колата ако си мурдар и с 13 да караш пак са ти големи ? Нека са ми големи и грозни джантите само незнам защо всеки втори се обръща след мен




Потребителски аватар
nuri_3556
Мнения: 790
Регистриран на: Сря 14 юли 2010 15:43
Автомобил: Golf 3+golf 4
Двигател: AEK 1995+AGU 250+
Местоположение: Устина
Контакти:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот nuri_3556 » Пет 05 дек 2014 21:11


777 написа:
nuri_3556 написа:По широките гуми единствения минус е аквапланинг-а :th_up

А то малко ли е? На много по-тесните гуми единственият минус е нестабилността - иначе "няма" проблеми.

Какво искаш сега ти че се е*аваш с мен,питаха какво е минуса с по широката гума и аз отговорих.Аз обичам валяците а ти тесните,не може да сме еднакви.Да аз карам 225 и 235 отзад и не съм имал проблеми с аквапланинг,защото когато е мокро или вали аз не карам като откачен и колата се кара най вече през почивните дни.Ако я карах всеки ден(но на по дълги разстояния) може би щях да карам с малък цолаж и тясна гума(за да я карам с 90км/ч в градско и извънградско и да изпреварвам на легналите полицаи :mhihi )


G60

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот G60 » Пет 05 дек 2014 23:02


Много простотии се изписаха в тая тема. Къде отидохте чак при силиконовите джуки и цици не ви знам :no То не беше аквапланинг грозота и не знам още кво... Абе хора карайте си 13-те и не се занимавайте с глупости, оставете нас останалите да си се излагаме с големите джанти, да се борим с аквапланинга, високия разход и некомфортната возия...


Потребителски аватар
Thomas91
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 09 яну 2014 21:34
Автомобил: Seat Toledo
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Thomas91 » Съб 06 дек 2014 11:14


georgivw написа:малко неси прав аз карам с 19 и си ползвам колата всеки ден.зависи от това как си пазиш колата ако си мурдар и с 13 да караш пак са ти големи ? Нека са ми големи и грозни джантите само незнам защо всеки втори се обръща след мен

говоря за другите преобладаващи шофьори които не са като нас - да правиш нещо по колата, да си я караш и поддържаш. При тях колата е взета с цел тема за приказка или трофей и причина за 'хвалене'. Като ги питаш защо не я карат като са дали сума пари за нея и хвърлят още, отговора е - 'Ам тя не е направена да идвам на работа с нея' ; 'много гори, няма газова' , 'джантата опира, ама не ми се правят калниците, седни от другата страна , че е по-изядена гумаата и не опира' . Мисля че разбра за какво говоря, особено от последния тип хора.


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот KKamenov » Съб 06 дек 2014 13:15


Аз карам с 225/45/17 на личния автомобил и съм доволен.

+ По-стабилна е на пътя и се държи адекватно на по-висока скорост.
+ ESP се включва само на сняг
+ Вози по-меко, поне така аз го усещам
- цената на 1 гума е около 250 лв + х15 лв за изправяне на джанта, защото в България във всеки един град пътищата са без коментар.
- вдига разхода на автомобила


Потребителски аватар
X_PERT_166
Мнения: 67
Регистриран на: Пет 10 сеп 2010 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот X_PERT_166 » Нед 07 дек 2014 18:09


еи аман . :icon_lol :eek толкова комплекси и глупости се изписаха че чак се чудя на къра ли са се събрали слънчасалите баби да раздуват на теферич. ако карате с гуми на 20 години дето нямат 1мм граифер ко щете и с 155 ако нямате акъл пак ще стане аквапланинг - земете се поровете малко и прочетете и другите фактори за тоя аквапланинг - пък за тва че си мисли че го били зяпали другите - ми мен и с 14ките ме зяпат и с 18ките пак ме зяпат - на тези които съм им интересен - това проблем ли е - минус ли е това ? правете си колите така както на вас ви е интересно стига да не вредите и на тяхната безопасност другите - единственото важно според мен е караите с каквито гуми искате - но се съобразявайте според състоянието им как да карате в зависимост от средата в която карате :flag_bulgaria


Потребителски аватар
Koko95
Мнения: 290
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:27
Автомобил: MK4 TDI
Двигател: ATD
Местоположение: Видин/Fuengirola

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот Koko95 » Пон 08 дек 2014 0:46


Зяпат те че си с 19ки? :lol Баба ви наста и на 13ки всеки се обръща да я погледне и на 16ки пак си я гледат цолажа не привлича внимание :wink


Потребителски аватар
C.Cvetanov
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:38
Автомобил: Golf 4
Двигател: atd 1.9 2002
Местоположение: Gr.Gulqnci

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот C.Cvetanov » Пон 08 дек 2014 11:06


Аз съм ЗА големи джанти стига да съответстват на самия автомобил.
Голфчето зимата си го карам на 15-ки,лятото 17-ки
Искам да отбележа че не съм забелязал да ми се покачи разхода на гориво сравнение с 15-ките.
Возията си е същата с 17-ките,по устойчива е по завоите(и то доста).
По ходовата част нямам никакви проблеми.пък и мисля че с каквито и джанти да си в нашите пътища няма начин да не се смени някой накрайник или шарнир или т.н.Поздрави! :love.vwclub


Потребителски аватар
georgivw
Мнения: 406
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 1:33
Автомобил: vw golf 4
Двигател: tdi
Местоположение: БГ

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот georgivw » Пон 08 дек 2014 11:29


Koko95 написа:Зяпат те че си с 19ки? :lol Баба ви наста и на 13ки всеки се обръща да я погледне и на 16ки пак си я гледат цолажа не привлича внимание :wink

дообре :mhihi


Потребителски аватар
danielstoqnov
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 01 ное 2011 17:00
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 110 +
Местоположение: Варна

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот danielstoqnov » Пон 08 дек 2014 12:18


++на голямата джанта са по красива визия на автомобила,стабилност на завоите и при по висока скорост...и тука вече е от голямо значение дали сте с хубави гуми за тези джанти щот не са евтинички ...минусите са "по висок" разход на автомобила,вървежа колкото и да си мислите,че не спъва колата еми спъва си я просто като не върти толкова много гуми си мислите че се изстрелва по бързо,но не е така и най големия минус за мен е,че разбива предницата с времето се разбира особено по нашите пътища.Това е въпрос на избор по големи или по малки,за мен стои много по добре с големи до 17-18'' давам за пример голф 4,но не мисля,че е нужно да си съсипвам колата и да псувам през 2 минути докато карам,затова си избрах читави 15ки харесват ми как стоят и нямам проблеми..когато нашите управници решат да подобрят пътната инфраструктура тогава вече бих прибегнал към по висок цолаж,но за момента ще си трая :Mr Green Fun


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот 777 » Пон 08 дек 2014 13:09


X_PERT_166 написа:...пък за тва че си мисли че го били зяпали другите - ми мен и с 14ките ме зяпат и с 18ките пак ме зяпат - на тези които съм им интересен - това проблем ли е - минус ли е това ?...

Изглежда не можеш да разбереш за какво става дума. Почти всеки си слага големи джанти за да го виждат/зяпат/гледат. Опитах се да разясня поне на някои от заблудените, че това че го гледат не е 100% сигурно, че му се възхищават на джантите, а точно обратното - чудят се защо се прави на глупак.

Големи джанти приемам по проста формула - стандартен цолаж + 2. Ако базов модел излиза от магазина с 15", върви да сложиш до 17". Ако й лепнеш 19" си като оная Галя от "Сатен" със силиконовите джуки. (тя си мисли, че й завиждат, а всички я гледат потресени).


Потребителски аватар
georgivw
Мнения: 406
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 1:33
Автомобил: vw golf 4
Двигател: tdi
Местоположение: БГ

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот georgivw » Пон 08 дек 2014 15:02


Първо правя си колата така както на мен ми харесва с правилното окачване и височина на автомобила всичко се получава .ноо какво ли разбирам аз!!! :mhihi


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот golf_td » Пон 08 дек 2014 15:18


Точно така - човек трябва да си прави колата както на него му харесва , а не за да го зяпат! Защото всеки вкус е различен , аз обичам стоковия ,заводския вид - което вече е рядкост при по-старите автомобили, тъй като всеки прави някакви преправяния. Да не говорим , че една "тунингована" по ваш вкус кола после се продава много трудно, тъй като това е вашия собствен вкус - той се харесва на един много малък процент от хората . А иначе понякога и аз гледам, ама гледам като потресен супер фрапиращи неща - нефункционални и без никаква елегантност.Просто някои хора си мислят , че са по-умни от завода производител, германците много добре са си направили сметката кое как и колко! А един цялостен тунинг е много пари , толкова много , че едва ли човек с една обикновена масова кола може да си го позволи, да не говорим че истинския тунинг се прави в чужбина както трябва , тук са някакви компромисни евтини варианти в повечето случаи, ама свят шарен - кой както го кефи така да си кара колата , особено ако това е начина му на себеизразяване и доказване пред останалите.


Потребителски аватар
georgivw
Мнения: 406
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 1:33
Автомобил: vw golf 4
Двигател: tdi
Местоположение: БГ

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот georgivw » Пон 08 дек 2014 15:34


Може да нямаме много възможност но мисля че и в бг има много добре направени коли.значи според някои от вас половината форум дето кара с големи джанти избива комплекси ?Ясно щом не е дадено от завода и производителя е грозно и селско


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: "За" и "Против" големите джанти?

Мнениеот 777 » Пон 08 дек 2014 15:46


Избиването на комплекси е да си мислиш, че колкото по-големи джанти сложиш - толкова по-добре. Без граници. И отделно, че ако имаш най-хубавите (големи) джанти, значи колата ти е супер - без значение, че останалото прилича на кочина. Щом джантите са "супер" значи цялата кола е слънце. А ако сложиш и едно антикрило отзад на височината на покрива и с 50см по-широко настрани си направо звяр.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта